17 квітня 2023 року Справа № 160/20445/22
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кадникової Г.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відповідача-1: Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, відповідача-2: Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградської області, відповідача-3: Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, відповідача-4: Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправними рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:
- визнати рішення від 12.08.2022 №047150018426 Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградської області (далі - відповідач-2), рішення від 09.11.2022 року №047150018426 Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (далі - відповідач-3), рішення від 17.11.2022 року №047150018426 Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (далі - відповідач-4) протиправними;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (далі - відповідач-1) зарахувати позивачу до пільгового страхового стажу роботи період його навчання за фахом з 11.03.2002 року до 22.07.2002 року, та періоди його роботи прохідником з 19.02.2013 року до 28.02.2013 року, з 20.09.2013 року по 19.01.2014 року, з 02.06.2014 року по 13.07.2014 року, з 15.07.2014 року по 22.07.2014 року, з 24.07.2014 року по 31.07.2014 року, з 04.08.2014 року по 07.09.2014 року;
- зобов'язати відповідача-1 повторно розглянути заяву позивача про визначення пенсії на пільгових умовах від 05.08.2022 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивач неодноразово звернувся до відповідача-1 із заявою про призначення пенсії на пільгових умовах. Рішеннями пенсійного фонду позивачу було відмовлено у призначенні пенсії на пільгових умовах та не зараховано до пільгового стажу позивача оскаржувані періоди його навчання за фахом та періоди його роботи прохідником відповідно до трудової книжки. Вважаючи такі рішення протиправними позивач звернувся до суду з відповідним позовом.
Ухвалою суду позовну заяву залишено без руху на підставі ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, зі встановленням строку для усунення виявлених недоліків.
На виконання ухвали суду, позивачем усунуті виявлені недоліки позовної заяви.
Ухвалою суду від 17.02.2023 позовну заяву прийнято до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
Відповідачами подано відзиви, в обґрунтування яких заперечують проти заявлених позовних вимог, просили суд відмовити у задоволенні позову в повному обсязі, оскільки підтверджено страховий стаж з урахуванням пільгового стажу роботи, який становить 39 років 06 місяців 21 день. Пільговий стаж за Списком №1 становить 19 років 11 місяців 29 днів. Крім того, на момент звернення позивачу було повних 39 років. У зв'язку з чим було відмовлено в призначенні даного виду пенсії.
Позивачем подано відповіді на відзиви, однак суд враховує, що за приписами ч.3 ст.263 КАС України, заявами по суті справи є позов та відзив.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши наведені сторонами доводи, суд виходить з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що за результатами розгляду заяви позивача від 05.08.2022 року ГУ ПФУ в Дніпропетровській області листом від 15.08.2022 року №0400-010215-8/83044 направлено рішення ГУ ПФУ в Кіровоградській області від 12.08.2022 року №047150018426, за змістом якого зазначено, що право на пенсійну виплату відповідно до ч.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» відсутнє. Право на призначення пенсії відповідно до п.1 ч.2 ст.114 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» заявник набуде після досягнення 50-річного віку з 01.10.2032 року. Крім того, зазначено, що страховий стаж особи становить 39 років 3 місяці 21 день, пільговий стаж по Списку №1 становить 19 років 9 місяців 3 дні.
За результатами розгляду заяви позивача від 02.11.2022 року ГУ ПФУ в Дніпропетровській області листом від 10.11.2022 року №0400-010215-8/114653 направлено рішення ГУ ПФУ в Київській області від 09.11.2022 року №047150018426, за змістом якого позивач набуде право на пенсію 01.10.2032 року. Крім того, зазначено, що страховий стаж особи з урахуванням пільгового стажу роботи становить 39 років 6 місяців 21 день, пільговий стаж за даними документами становить 19 років 11 місяців 29 днів.
За результатами розгляду заяви позивача від 10.11.2022 року ГУ ПФУ в Дніпропетровській області листом від 21.11.2022 року №0400-010215-8/118478 направлено рішення ГУ ПФУ в Чернівецькій області від 17.11.2022 року №047150018426 про відмову у призначенні пенсії за віком на пільгових умовах у зв'язку з тим, що у заявника відсутній необхідний пільговий стаж. Крім того, зазначено, що страховий стаж особи становить 20 років 6 місяців 21 день стаж з урахуванням кратності 39 років 6 місяців 21 день. Пільговий стаж особи становить: на провідних посадах 19 років 6 місяців 3 дні, професії за постановою 202 - 2 місяці 2 дні, навчання за фахом - 4 місяці 12 днів.
Не погоджуючись із зазначеними рішеннями, позивач звернувся до суду за захистом свої прав, свобод та інтересів.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст.46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Статтею 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення" передбачено, що громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.
Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел передбачено Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон №1058-IV).
Згідно з п.2 Розділу ХV Прикінцеві положення Закону №1058-ІV, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовам праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та трудового стажу, передбаченого Законом №1788-XII.
Відповідно до положень п.16 Розділу ХV Прикінцеві положення Закону №1058-ІV положення Закону №1788-XII застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.
Частиною 3 ст.114 Закону №1058-ІV передбачено, що працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, що затверджується Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на зазначених роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на таких роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, що вони були зайняті на таких роботах не менше 20 років. Такий самий порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) на шахтах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або перебувають у стадії ліквідації, але не більше двох років.
Аналогічна норма закріплена в ст.14 Закону України №1788-ХІІ "Про пенсійне забезпечення" від 05.11.1991 року.
Тобто, необхідними умовами для виникнення у особи права на пенсійне забезпечення на пільгових умовах за частиною 3 ст.114 Закону №1058-ІV, є належність його професії, посади до пільгової та наявність необхідного пільгового стажу.
Статтю 62 Закону України “Про пенсійне забезпечення” визначено порядок підтвердження стажу роботи, згідно з якою основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Також, згідно із статтею 48 Кодексу законів про працю України трудова книжка є основним документом про трудову діяльність працівника.
Відповідні положення містить і Постанова Кабінету Міністрів України №637 від 12.08.1993 року, якою затверджено Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній (далі - Порядок №637).
Так, згідно з пунктом 2 Порядку №637 основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.
Пунктом 3 зазначеного Порядку №637 передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Отже, аналіз наведених норм свідчить про те, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. У разі, якщо у трудовій книжці не зазначені відомості про умови праці та характер виконуваної роботи, то для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.
Відповідно до трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 вбачається, що останній працював:
- 11.03.2002 року зарахований до складу учнів на навчання по спеціальності «Прохідник» Профтехучилище;
- 04.09.2002 року відрахований у зв'язку з закінченням терміну навчання;
- 23.07.2002 року прийнятий на шахту ім.Артема дільниця №8 прохідником підземним 3 розряду з повним робочим днем в підземних умовах на період практики;
-18.09.2002 року переведений по дільниці №8 прохідником підземним 4 розряду з повним робочим днем в підземних умовах;
- наказом Міністерства промислової політики України №166 від 07.04.2004 року Криворізький державний гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь» перетворено з 08.04.2004 року на Відкрите акціонерне товариство «Криворізький гірничо-металургійний комбінат» Криворіжстал ь»;
-19.08.2004 року переведений на шахту «Прохідницька» дільниця №37 прохідником підземним 4 розряду, зайнятий повний робочий день у підземній роботі;
- рішенням загальних зборів Відкрите акціонерне товариство «Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь» перетворено з 12.01.2006 року на Відкрите акціонерне товариство «Міттал Стіл Кривий Ріг»;
- рішенням загальних зборів Відкрите акціонерне товариство «Міттал Стіл Кривий Ріг» перетворено з 14.06.2007 року на Відкрите акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг»;
- 21.05.2009 року присвоєний 5 розряд прохідника підземного зайнятий повний робочий день на підземній роботі на дільниці №37 шахти «Прохідницька» в шахтоуправлінні підземного добування руди;
- 15.02.2011 року переведений в гірничий департамент шахти «Прохідницька» прохідником 5 розряду дільниці №37;
- рішенням загальних зборів акціонерів від 21.04.2011 року № 10 Відкрите акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» перетворено на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»;
- 01.03.2012 року переведений в ШУ по підземному добуванню руди ГД прохідником підземним 5 розряду дільниця №37 зайнятий повний робочий день на підземних роботах;
- 01.12.2014 року професія Прохідник (підземний) дільниці №37 ШУ по підземному добуванню руди ГД ввійшла до складу піддільпиці «дільниця №37 (прохідницька, підземне будівництво) дільниці «Служба головного інженера» цього структурного підрозділу;
- 20.07.2015 року за рахунок чисельності «Дільниці №37 (прохідницький, підземне будівництво) дільниці «Служба головного інженера» ШУ по підземному добуванню руди ГД створена «Прохідницька дільниці (підземне будівництво) Служба головного інженера» цього структурного підрозділу.
Так судом встановлено, що позивач працює по теперішній час.
З матеріалів справи вбачається, що позивачу не враховано до пільгового стажу роботи, який дає право для призначення пенсії згідно ст.114 Закону №1058, періоди роботи, які наявні в трудовій книжці позивача.
В свою чергу, з метою забезпечення соціального захисту працівників, зайнятих на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, наказом Мінпраці від 18.11.2005 року №383 затверджено Порядок застосування Списків №1 і №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Відповідно пункту 3 Порядку №383, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки, що чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.92 та за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.92.
Згідно пункту 10 Порядку №383, для підтвердження стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці необхідно подати трудову книжку із оформленими належним чином записами про займану посаду і період виконуваної роботи, виписку із наказу по підприємству про проведення атестації на відповідному робочому місці та, у разі відсутності в трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах, уточнюючу довідку, передбачену пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.93 №637.
Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній №637 встановлено особливості підтвердження трудового стажу окремих категорій працівників.
Пунктом 20 Порядку №637 передбачено, що тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників. У довідці має бути вказано: періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу; професія або посада; характер виконуваної роботи; розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи; первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.
Аналіз наведених норм чинного законодавства дає суду підстави стверджувати, що довідки, які підтверджують спеціальний трудовий стаж, надаються виключно, якщо в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах.
Конституція України (ст.22) проголошує, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані не допускається також звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (Рішення Конституційного Суду України від 29.12.1999 №11-рп/1999).
Як зазначено у рішенні вище, відповідно до положень ч.1ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості.
Окрім того, суд звертає увагу, що Європейський Суд з прав людини неодноразово у своїх рішеннях зазначав, що предмет і мета Конвенції як інструменту захисту прав людини потребують такого тлумачення і застосування її положень, завдяки яким гарантовані нею права були б не теоретичними чи ілюзорними, а практичними та ефективними (пункт 59 рішення у справі "Мельниченко проти України" від 19.10.2004 року, пункт 50 рішення у справі "Чуйкіна проти України" від 13.01.2011 року, пункт 54 рішення у справі "Швидка проти України" від 30.10.2014 року тощо).
Це означає, що суд має оцінювати фактичні обставини справи з урахуванням того, що права, гарантовані Конституцією України та Конвенцією про захист прав людини та основоположних свобод, мають залишатися ефективними та людину не можна ставити в ситуацію, коли вона завідомо не може реалізувати своїх прав.
Судом встановлено, що записи про прийняття на роботу в спірні періоди вчинені відповідно до вимог чинного законодавства.
Згідно форми РС-право вбачається не зарахування Пенсійним фондом до пільгового стажу позивача період його навчання за фахом з 11.03.2002 року до 22.07.2002 року, та періоди його роботи прохідником з 19.02.2013 року до 28.02.2013 року, з 20.09.2013 року по 19.01.2014 року, з 02.06.2014 року по 13.07.2014 року, з 15.07.2014 року по 22.07.2014 року, з 24.07.2014 року по 31.07.2014 року, з 04.08.2014 року по 07.09.2014 року.
Щодо принципу екстериторіальності, який Пенсійний фонд України з 01.04.2021 застосовує при опрацюванні заяв про призначення/перерахунки пенсій, то одними з його очікуваних результатів впровадження є:
- єдиний підхід до застосування пенсійного законодавства;
- централізована прозора система контролю за діями фахівців, процесів призначення та перерахунків пенсій;
тощо.
Відповідно до п.7 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2014 №280, Пенсійний фонд України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Отже органи пенсійного фонду становлять єдину систему.
Оскаржувані періоди підтверджуються записами трудової книжки ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 , а відтак Пенсійним фондом протиправно не зараховано їх до пільгового стажу позивача, а тому підлягають зарахувнню.
У своїй постанові від 11.02.2020 по справі №0940/2394/18 Верховний Суд дійшов висновку, що у разі, якщо суб'єкт владних повноважень використав надане йому законом право на прийняття певного рішення за наслідками звернення особи, але останнє визнане судом протиправним з огляду на його невідповідність чинному законодавству, при цьому суб'єкт звернення дотримав усіх визначених законом умов, то суд вправі зобов'язати суб'єкта владних повноважень прийняти певне рішення.
Відповідно до ч.5 ст.242 КАС України при виборі і застосуванні норм права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Аналізуючи у сукупності фактичні обставини справи та норми законодавства, виходячи з принципу верховенства права, беручи до уваги положення пункту 2 частини другої ст.245 КАС України, суд зазначає, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним і таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Відповідно до частини першої ст.82 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії призначаються з дня звернення за пенсією, крім таких випадків, коли пенсії призначаються з більш раннього строку пенсії за віком та по інвалідності призначаються з дня досягнення пенсійного віку або відповідно встановлення інвалідності органами медико-соціальної експертизи, якщо звернення за пенсією надійшло не пізніше 3 місяців з дня досягнення пенсійного віку або встановлення інвалідності.
Таким чином, з метою ефективного захисту прав позивача, суд вважає за необхідне на підставі частини третьої ст.245 КАС України з метою відновлення прав, свобод та інтересів за захистом яких позивач звернувся до суду, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 період його навчання за фахом з 11.03.2002 року до 22.07.2002 року та періоди його роботи прохідником з 19.02.2013 року до 28.02.2013 року, з 20.09.2013 року по 19.01.2014 року, з 02.06.2014 року по 13.07.2014 року, з 15.07.2014 року по 22.07.2014 року, з 24.07.2014 року по 31.07.2014 року, з 04.08.2014 року по 07.09.2014 року.
Суд враховує ту обставину, що у силу абзацу 13 пункту 4.2 Порядку №22-1 (у редакції постанови Пенсійного фонду від 16.12.2020 №25-1) після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.
А відповідно до абзацу 1 пункту 4.10 Порядку №22-1, після призначення пенсії, поновлення виплати раніше призначеної пенсії, переведення з одного виду пенсії на інший електронна пенсійна справа засобами програмного забезпечення передається до органу, що призначає пенсію, за місцем проживання (реєстрації)/фактичного місця проживання особи для здійснення виплати пенсії.
За таких обставин, позовна вимога про визнання протиправними та скасування рішень від 12.08.2022 №047150018426 Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградської області, від 09.11.2022 року №047150018426 Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, від 17.11.2022 року №047150018426 Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області підлягає задоволенню.
З урахуванням дискреційних повноважень пенсійного органу на прийняття рішення про призначення пенсії, суд дійшов висновку, що позовна вимога про зобов'язання відповідача-1 повторно розглянути заяву позивача про призначення пенсії на пільгових умовах від 05.08.2022 року підлягає задоволенню, з урахуванням висновків суду.
Оцінивши докази суб'єкта владних повноважень на підтвердження правомірності своїх рішень та докази, надані позивачем, суд приходить до висновку, що встановлені у справі обставини частково підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідачі по справі, як суб'єкт владних повноважень, не довели суду правомірність та законність своїх дій всупереч вимогам ч.2 ст.77 КАС України.
Згідно ст.90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
На підставі ч.1 ст.139 КАС України, з урахуванням задоволення позовних вимог у повному обсязі, підлягають стягненню солідарно з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області,Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградської області, Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 2977грн. 20коп.
Керуючись ст.ст. 9, 72-78, 90, 139, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до відповідача-1: Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, відповідача-2: Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградської області, відповідача-3: Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області, відповідача-4: Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправними рішення, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградської області від 12.08.2022 №047150018426, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області від 09.11.2022 року №047150018426, рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області від 17.11.2022 року №047150018426.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області зарахувати ОСОБА_1 до пільгового стажу роботи період його навчання за фахом з 11.03.2002 року до 22.07.2002 року, та періоди його роботи прохідником з 19.02.2013 року по 28.02.2013 року, з 20.09.2013 року по 19.01.2014 року, з 02.06.2014 року по 13.07.2014 року, з 15.07.2014 року по 22.07.2014 року, з 24.07.2014 року по 31.07.2014 року, з 04.08.2014 року по 07.09.2014 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 про визначення пенсії на пільгових умовах від 05.08.2022 року з урахуванням висновків суду.
Стягнути солідарно за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (49094, м. Дніпро, вул. Набережна Перемоги, 26, код ЄДРПОУ 21910427), Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградської області (25009, м.Кропивницький, вул.Соборна, буд.7а, код ЄДРПОУ 20632802), Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області (08500, Київська область, м.Фастів, вул.Саєнка Андрія, буд.10, код ЄДРПОУ 22933548) та Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (58002, м.Чернівці, Центральна площа, 3, код ЄДРПОУ 40329345) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 2977грн. 20коп. (дві тисячі дев'ятсот сімдесят сім гривень 20 копійок).
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог ст.255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в строки, передбачені ст.295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Г. В.Кадникова