Справа № 175/2044/23
Провадження № 3/175/1066/23
2023 рік
05 травня 2023 року смт Слобожанське
Суддя Дніпропетровського районного суду Дніпропетровської області Дараган Л.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов до суду з відділення поліції № 8 Дніпровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , не працює, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ,
за ст. 184 КУпАП,
Під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 184 КУпАП судом встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 830971 від 21 квітня 2023 року та оформленні матеріалів адміністративної справи були допущені порушення ст. 256 КУпАП України.
Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 184 КУпАП. Однак, стаття 184 КупАП має сім частин, а тому не зрозуміло під диспозицію якої саме частини ст. 184 КУпАП підпадають дії ОСОБА_1 і за якою саме частиною цієї статті кваліфіковано дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено місце вчинення адміністративного правопорушення.
Також у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначені й інші відомості, необхідні для вирішення справи. Зокрема, не зазначені жодні відомості щодо місця проживання дитини, матір'ю якої є ОСОБА_1 , відповідних довідок про те, що дитина дійсно проживає з матір'ю, до матеріалів адміністративної справи не додано. Так само не зазначено й адресу місця проживання, за якою ОСОБА_1 ухиляється від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя своєї малолітньої дитини, що унеможливлює підтвердження правильності визначення уповноваженим на те органом Національної поліції місця розгляду цієї справи про адміністративне правопорушення.
Відсутність у протоколі про адміністративне правопорушення конкретних відомостей щодо місця скоєння адміністративного правопорушення унеможливлюють правильне визначення територіальної підсудності справи про адміністративне правопорушення, що в свою чергу виключає подальший розгляд цієї справи про адміністративне правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне повернути адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 до відділення поліції № 8 Дніпровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення та адміністративної справи у відповідність до норм КУпАП.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
Повернути адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 за ст. 184 КУпАП до відділення поліції № 8 Дніпровського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення та адміністративної справи у відповідність до норм КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: