Справа № 947/10851/23
Провадження № 1-кс/947/6385/23
23.05.2023 року слідчий суддя Київського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 за участю прокурора - ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні в м. Одесі клопотання слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному проваджені № 62023150020000160 від 25.03.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, -
Як вбачається з клопотання,Другим слідчим відділом (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62023150020000160 від 25.03.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Обставини вчинення кримінального правопорушення та обґрунтування необхідності проведення обшуку в рамках вказаного кримінального провадження викладено органом досудового розслідування в письмовому вигляді у вказаному клопотанні.
В судовому засіданні прокурор клопотання про надання дозволу на проведення обшуку підтримав у повному обсязі, клопотання просив задовольнити.
Розглянувши клопотання, заслухавши думку прокурора, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 41 Конституції України право приватної власності є непорушним.
Згідно з Конституцією України та Законом України «Про міжнародні договори і угоди», чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України і підлягає застосуванню поряд з національним законодавством України.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», рішення ЄСПЛ є обов'язковими для виконання Україною відповідно до ст.46 Конвенції.
У своїх висновках ЄСПЛ неодноразово зазначав, що аби не суперечити ст.8 Конвенції, втручання у приватне життя повинно здійснюватися «згідно із законом», мати легітимну мету та бути необхідним у демократичному суспільстві для досягнення цієї мети (рішення у справі «Кривіцька та Кривіцький проти України», п.42; «Шалімов проти України», п.84; «Кузнецов проти України», п.134).
У рішенні «Michaud v. France», п.94-1175, ЄСПЛ вказав, що вираз «передбачене законом» вимагає насамперед, щоб втручання ґрунтувалося на внутрішньому праві.
Згідно рішення «S. and Marper v. the UK», п.101, втручання буде таким, що є «необхідним у демократичному суспільстві», якщо воно відповідає вимогам «нагальної суспільної необхідності», зокрема є пропорційним його «законній меті», і якщо причини, наведені національними властями в його виправдання, є «суттєвими і достатніми».
Відповідно до рішення ЄСПЛ у справі «Геращенко проти України», п.132, для винесення постанови про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи суди відповідно до законодавства повинні переконатися в тому, що існують достатні підстави вважати, що розшукувані предмети знаходяться там».
Згідно ст. 223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні. Підставами для проведення слідчої (розшукової) дії є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення її мети.
Відповідно до ч. 1 ст. 233 КПК України, ніхто не має права проникнути до житла чи іншого володіння особи з будь-якою метою, інакше як лише за добровільною згодою особи, яка ними володіє, або на підставі ухвали слідчого судді, крім випадків, установлених частиною третьою цієї статті.
Згідно ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно інформаційної довідки з Державного реєстру прав власності на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна за № 331619353 від 09.05.2023 року, право власності на об'єкт нерухомого майна розташований за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано за ОСОБА_5 .
Прокурор просить надати дозвіл на проведення обшуку за вказаною адресою з метою відшукання та вилучення речей та документів, що можуть бути використані у якості доказів в рамках кримінального провадження.
Враховуючи досліджені в судовому засіданні матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що є достатні підстави вважати, що місцем фактичного проживання одного з імовірних учасників подій ОСОБА_6 за адресою: АДРЕСА_1 можуть знаходитись речі та документи, які містять відомості, що можуть бути використані як докази та мають значення для кримінального провадження.
Керуючись ст. ст. 223, 233, 234, 235, 236, 369, 370, 372 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання слідчого Другого слідчого відділу (з дислокацією у м. Одесі) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Миколаєві ОСОБА_4 , погоджене прокурором відділу Одеської обласної прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку у кримінальному проваджені № 62023150020000160 від 25.03.2023 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України - задовольнити.
Надати дозвіл слідчим, що входять до складу групи слідчих у кримінальному провадженні № 620231500200000160 на проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_1 , за місцем реєстрації та проживання громадянина України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою відшукання та вилучення мобільних телефонів, електронних носіїв інформації, флеш-накопичувачів, комп'ютерної техніки (поглиблене вивчення яких потребує подальшого призначення судових експертиз), записників, нотатків, які зберегли в собі інформацію на підтвердження причетності до протиправної схеми контрабандного переміщення підакцизних товарів через державний кордон України (з України до країн Східної Європи, в тому числі Румунії), а також відомості щодо посадових осіб Державної митної служби України і Державної прикордонної служби України, які сприяють такому переміщенню, товарів підакцизної групи, інших документів та предметів, які зберегли сліди злочину, мають суттєве значення для встановлення об'єктивної істини в даному кримінальному провадженні та повного, об'єктивного і всебічного дослідження його обставин, можуть бути засобами для викриття осіб, винних у вчиненні особливо тяжкого злочину.
Визначити строк дії ухвали тривалістю в один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1