Рішення від 22.05.2023 по справі 420/17153/22

Справа № 420/17153/22

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2023 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Самойлюк Г.П.

при секретарі: Драник О.О.

сторін:

позивач: ОСОБА_1

відповідачів: Димон І.В. (в порядку самопредставництва)

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про визнання протиправною бездіяльності та стягнення заборгованості,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції, в якій позивач з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо ненарахування та невиплати ОСОБА_1 у повному обсязі збільшеної додаткової винагороди під час дії воєнного стану, передбаченої п. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 168 за періоди з 26.03.2022 року по 24.04.2022 року (30 діб) та з 25.04.2022 року по 24.05.2022 року (30 діб);

- стягнути з Департаменту патрульної поліції на користь ОСОБА_1 збільшену додаткову винагороду під час дії воєнного стану, передбачену п. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 168 за періоди з 26.03.2022 року по 24.04.2022 року (30 діб) та з 25.04.2022 року по 24.05.2022 року (30 діб) в сумі 30 000,00 гривень, зі сплатою 1.5% військового збору.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що на виконання Указів Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 "Про введення воєнного стану в Україні" та № 69 "Про загальну мобілізацію", Кабінетом Міністрів України 28.02.2022 року прийнята постанова № 168, відповідно до якої з 24.02.2022 року у співробітників поліції виникло право на отримання додаткової винагороди в розмірі 30000 гривень щомісячно, а у тих співробітників, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів, вказану додаткову винагороду могло бути збільшено до 100000 грн. в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Проте, позивач вважає, що в березні, травні 2023 року йому була виплачена додаткова винагорода, але в меншому розмірі, ніж 70 000 гривень, як передбачено п. 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану».

Позивач вважає, що йому протиправно не нараховувалась та не виплачувалась додаткова винагорода, передбачена постановою КМУ від 28.02.2022 року № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» у розмірі до 70 000 грн., починаючи з 26.03.2022 року по 24.04.2022 року (30 діб) та з 25.04.2022 року по 24.05.2022 року (30 діб) пропорційно в розрахунку на місяць, тому звернувся із даною позовною заявою до суду.

Ухвалою від 02.12.2022 року адміністративний позов залишено без руху, позивачу наданий строк на усунення недоліків позову.

Ухвалою від 12.12.2022 року відмовлено у задоволенні заяви позивача про поновлення строку звернення до суду. Продовжено, встановлений ухвалою від 02.12.2022 року, строк для усунення недоліків позовної заяви.

Ухвалою від 21.12.2022 року поновлено позивачу строк звернення до суду з цим позовом, прийнято до розгляду позовну заяву, відкрито провадження по справі та визначено, що справа буде розглядатись в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (ст. 262 КАС України); встановлено, що справа буде розглянута судом на підставі ст.262 КАС України у межах строків, визначених ст.258 КАС України та з урахуванням встановлених сторонам строків для подання заяв по суті.

До суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх.№712/23 від 06.01.2023 року), в обґрунтування якого зазначено, що з метою врегулювання порядку виплати додаткової винагороди у відповідності до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року №168 керівництвом Національної поліції України розроблено методичні рекомендації щодо порядку та умов виплат додаткової винагороди поліцейським під час дії воєнного стану, зі змістом яких також погоджується позивач, посилаючись на них у своїй позовній заяві.

Так, відповідно до п. 2 розділу І Методичних рекомендацій визначено, що додаткова та збільшена додаткова винагорода є окремим тимчасовим видом грошового забезпечення поліцейських, який виплачується на період дії воєнного стану, за період проходження ними служби, зокрема тим, які виконують службові обов'язки за штатними посадами або на яких у встановленому порядку покладено тимчасове виконання обов'язків за іншими посадами та тим, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії згідно з умовами, передбаченими розділами ІІ-ІV цих Методичних рекомендацій.

Пунктом 3 розділу ІІ Методичних рекомендацій для оформлення наказу про встановлення додаткової винагороди керівниками структурних або відокремлених підрозділів органу (установи) подають списки поліцейських з пропорційним обрахованим розміром винагороди, що пропонується для встановлення.

Пунктом 3 розділу ІІІ Методичних рекомендацій визначено, що підтвердженням здійснення дій (заходів) є список поліцейських з обрахованим у зазначений спосіб розміром винагороди, що пропонується до виплати (додаток 3), який в подальшому є додатком до наказу.

Відповідач зазначає, що у спірний період позивачу нараховувалась та виплачувалась додаткова винагорода, в тому числі і збільшена винагорода у відповідності п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 28.2022 року №168.

Від позивача надійшла відповідь на відзив.

Ухвалою від 11.01.2023 року у задоволенні клопотання представника відповідача про залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про стягнення заборгованості відмовлено.

Ухвалою від 16.01.2023 року клопотання позивача про витребування доказів задоволено. Витребувано у відповідача докази по справі.

Ухвалою від 28.02.2023 року призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження зі стадії проведення підготовчого засідання; призначено підготовче засідання по справі на 22.03.2023 року.

Ухвалою від 22.03.2023 року, яка занесена до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 08.05.2023 року.

Ухвалою від 08.05.2023 року, яка занесена до протоколу судового засідання, в судовому засіданні оголошено перерву до 11.05.2023 року

11.05.2023 року в судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги у повному обсязі з підстав визначених у позові, відповіді на відзив.

Відповідач не визнав позовних вимог, з підстав вказаних у відзиві на позов та просив відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши учасників процесу, які з'явились до судового засідання, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , капітан поліції проходив службу на посаді інспектора відділу моніторингу дорожнього руху УПП в Одеській області ДПП УПП в Одеській області.

Указом Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 року №64/2022 (затвердженим Законом України від 24.02.2022р. №2102-ІХ), у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб.

Зі змісту позовної зави та доказів, наявних в матеріалах справи, зокрема графіків несення служби, вбачається, що капітан поліції ОСОБА_1 як поліцейський інспектора відділу моніторингу дорожнього руху УПП в Одеській області ДПП УПП в Одеській області був залучений до сил та засобів стримання збройної агресії країни агресора Російської Федерації на території Дніпропетровської області, що також не заперечується відповідачем.

В той же час, з матеріалів справи вбачається, що позивачу виплачено додаткову та збільшену додаткову винагороду згідно з приписами Постанови № 168.

Відповідно до наказу начальника Департаменту патрульної поліції від 13.05.2022 року №786 о/с ОСОБА_1 за період з 26.03.2022 року по 24.04.2022 року здійснено виплату збільшеної додаткову винагороди на суму 46 200 грн., що підтверджується довідкою про доходи №1586 від 04.10.2022 року.

Відповідно до наказу начальника Департаменту патрульної поліції від 09.06.2022 року № 837 о/с ОСОБА_1 за період з 25.04.2022 року по 24.05.2022 року здійснено виплату збільшеної додаткової винагороди на суму 16 800 грн., що підтверджується довідковою про доходи №1586 від 04.10.2022 року.

Відповідно до наказу Департаменту патрульної поліції “По особовому складу” від ДПП від 27.09.2022 року №1244о/с відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 77 Закону України “Про Національну поліцію” позивача звільнено зі служби в поліції.

Вважаючи, що відповідачем протиправно не нараховано та не виплачено збільшену додаткову щомісячну винагороду, встановлену постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022, за період періоди з 26.03.2022 року по 24.04.2022 року (30 діб) та з 25.04.2022 року по 24.05.2022 року (30 діб) в сумі 30 000,00 гривень, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Розглянувши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню, з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України визначає Закон України «Про Національну поліцію».

Статтею 94 Закону України «Про Національну поліцію» встановлено, що поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання.

Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 визначено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 3 розділу І Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та здобувачам вищої освіти закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, що здійснюють підготовку поліцейських затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України 06.04.2016 № 260, грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання.

До складу грошового забезпечення входять посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України, врегульовано Законом України «Про Національну поліцію». Відповідно до ч. 1 ст. 59 цього Закону, служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. До основних завдань, які покладені на поліцію віднесено: забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності; надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги (ст. 2 Закону ). Згідно з пунктами 1, 2, 6 частини першої статті 18 Закону №580-VIII, поліцейський зобов'язаний: неухильно дотримуватися положень Конституції України, законів України та інших нормативно-правових актів, що регламентують діяльність поліції, та Присяги поліцейського; професійно виконувати свої службові обов'язки відповідно до вимог нормативно-правових актів, посадових (функціональних) обов'язків, наказів керівництва; інформувати безпосереднього керівника про обставини, що унеможливлюють його подальшу службу в поліції або перебування на займаній посаді.

Указом Президента України від 24.02.2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв'язку з військовою агресією Російської федерації проти України з 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року на території України введено воєнний стан. Цей строк неодноразово продовжувався аналогічними Указами та наразі триває.

На виконання Указів Президента України від 24 лютого 2022 р.№ 64 «Про введення воєнного стану» в Україні та № 69 «Про загальну мобілізацію» Кабінет Міністрів України» 28.02.2022 року прийняв постанову №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» ( далі Постанова №168).

Приписами п.п. 1,3 Постанови №168 визначено, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі 30000 гривень щомісячно (крім військовослужбовців строкової служби), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), - розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах. Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Тобто, розмір додаткової винагороди військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби) не є фіксованим. Саме до повноважень керівництва віднесено визначення підстав, облік часу та розрахунок додаткової винагороди у збільшеному розмірі, в межах, що не перевищують 100000 грн. вказаній категорії осіб.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.07.2022 № 793, яка набрала чинності 19.07.2022 року, внесені зміни зокрема до пункту 1 постанови КМУ № 168: в абзаці першому слова і цифри «додаткова винагорода в розмірі 30000 гривень щомісячно» змінено словами і цифрами «додаткова винагорода в розмірі до 30000 гривень пропорційно в розрахунку на місяць».

Таким чином, на період дії воєнного стану поліцейські отримують додаткову винагороду до грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ № 168 у сумі 30000,00 грн., а з 19.07.2022 - у сумі до 30000,00 грн. пропорційно в розрахунку на місяць.

З метою організації правильності застосування норм чинного законодавства Головою Національної поліції були підписані Методичні рекомендації, щодо виплати додаткової винагороди поліцейським під час дії воєнного стану (далі - Методичні рекомендації), передбаченою постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану» ( а.с.66-69).

У пункті 1 розділу І Методичних рекомендацій зазначено, що останні застосовуються на період дії воєнного стану для організації виплати додаткової винагороди поліцейським у розмірі 30 000, 00 грн. щомісяця, а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000,00 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Пункт 2 розділу І Методичних рекомендацій встановлює, що додаткові винагороди є окремим тимчасовим видом грошового забезпечення поліцейських, який виплачується на період дії воєнного стану, за період проходження ними служби, зокрема тим, які виконують службові обов'язки за штатними посадами або на яких у встановленому порядку покладено тимчасове виконання обов'язків за іншими посадами та тим, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії згідно з умовами, передбаченими розділами II - IV цих Методичних рекомендацій.

Відповідно до пункту 1 розділу II Методичних рекомендацій додаткова винагорода встановлюється пропорційно та виплачується поліцейським за календарний період проходження служби в розрахунковому місячному періоді.

Відповідно до пункту 2 розділу II Методичних рекомендацій додаткова винагорода встановлюється, ураховуючи кількість календарних днів проходження служби. Обрахунок додаткової винагороди проводиться шляхом ділення місячного розміру додаткової винагороди 30000,00 грн. на кількість календарних днів у розрахунковому місячному періоді дії воєнного стану та множення на кількість днів проходження служби за виключенням періодів зазначених у пункті 1 розділу IV.

Так, з матеріалів справи судом встановлено, що ОСОБА_1 нарахована додаткова винагорода до грошового забезпечення відповідно до постанови КМУ № 168. Вказане підтверджується витягом з направлених до ДПП списком поліцейських УПП в Одеській області ДПП з обрахунком виплати додаткової грошової винагороди за підписом безпосереднього керівника, а саме виплата 30 000,0 грн. за період з 26.03.2023 року по 24.04.2023 року за підписом начальника ВБДР УПП в Одеській області ДПП (а.с.73,113) та витягом з направлених до ДПП списком поліцейських УПП в Одеській області ДПП з обрахунком виплати додаткової грошової винагороди за підписом безпосереднього керівника, а саме виплата 30 000,0 грн. за період з 25.04.2022 року по 24.05.2022 року за підписом начальника ВБДР УПП в Одеській області ДПП (а.с.68).

Крім того, в судовому засіданні позивач не заперечував факт нарахування додаткової винагороди в розмірі 30 000, грн. у вказані періоди.

Таким чином, суд приходить висновку, що ОСОБА_1 у спірні періоди отримував додаткову винагороду відповідно до постанови КМУ № 168.

Щодо вимог позивача до Департаменту патрульної поліції щодо ненарахування та невиплати йому в повному обсязі збільшеної додаткової винагороди до 70 000,0 грн. під час дії воєнного стану, передбаченої п. 1 постанови Кабінету Міністрів України № 168 за періоди з 26.03.2022 року по 24.04.2022 року (30 діб) та з 25.04.2022 року по 24.05.2022 року (30 діб), судом встановлено наступне.

З аналізу позовних вимог вбачається, що позивач вважає, що за період проходження служби під час дії воєнного стану, в зазначені періоди останньому не виплачувалася в повній мірі збільшена додаткова винагорода відповідно до Постанови № 168 та відповідачем застосовано невірний коригувальний коефіцієнт, що призвело до порушення права позивача на отримання вказаної збільшеної додаткової винагороди.

Розділом III Методичних рекомендацій затверджено умови встановлення та виплати збільшеної додаткової винагороди (до 70 000,00 грн.).

Відповідно до пункту 1 розділу III Методичних рекомендацій збільшена додаткова винагорода (до 70 000,00 грн.) установлюється та виплачується поліцейським, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів за фактичний час виконання ними цих службових обов'язків.

Відповідно до пункту 1 розділу III Методичних рекомендацій збільшена додаткова винагорода виплачується пропорційно часу участі в діях (заходах) у розрахунковому місячному періоді здійснення заходів під час дії воєнного стану, що обраховується за час фактичної участі в діях (заходах).

Відповідно до пункту 3 розділу III Методичних рекомендацій підтвердженням здійснення дій (заходів) є список поліцейських з обрахованим у зазначений спосіб розміром винагороди, що пропонується до виплати, який у подальшому є додатком до наказу.

Збільшена додаткова винагорода у розмірі 70 000 грн. це збільшений вид додаткової винагороди поліцейського і виплачується пропорційно часу участі в діях (заходах) конкретного поліцейського у розрахунковому місячному періоді під час дії воєнного стану, що обраховується за час фактичної участі в діях (заходах).

Обрахунок персонального розміру збільшеної додаткової винагороди кожного поліцейського проводиться шляхом ділення розрахункового місячного розміру збільшеної додаткової винагороди (з урахуванням пункту 3 розділу І) на кількість календарних днів у розрахунковому місячному періоді дії воєнного стану та множення на кількість днів безпосередньої участі в бойових діях (заходах) і на коригувальний коефіцієнт. У разі залучення до служби на добу, розрахунок добового часу зараховується як два календарних дні, у якому доба почалася та закінчилася.

Розміри коригувальних коефіцієнтів до розрахунку включаються згідно з додатком 2 до Методичних рекомендацій.

Час безпосередньої участі в бойових діях (заходах) може бути включений лише в разі здійснення дій (заходів) у районах ведення бойових дій, що затверджені відповідним наказом Головнокомандувача Збройних Сил України.

Згідно п.3 розділу ІІІ Методичних рекомендацій підтвердженням здійснення дій (заходів) є список поліцейських з обрахованим у зазначений спосіб розміром винагороди, що пропонується до виплати (додаток 3), який в подальшому є додатком до наказу.

Формула розрахунку добової винагороди (2 календарні дні) наступна: 70000 х коеф.дій х коеф.регіону/30* х 2**. *30 - кількість календарних днів **2 - добове чергування розраховується як 2 календарні дні.

Згідно положень частини 2 розділу ІІІ Методичних рекомендацій у разі залучення на добу розрахунок добового часу зараховується як два календарні дні.

Щодо виплати збільшеної винагороди до 70 тис. за період 26.03.2022 року по 24.04.2022 року, судом встановлено, що відповідно до наказу начальника Департаменту патрульної поліції від 13.05.2022 року 786 о/с ОСОБА_1 за період з 26.03.2022 року по 24.04.2022 року здійснено виплату збільшеної додаткову винагороди на суму 46 200 грн., що підтверджується довідковою про доходи №1586 від 04.10.2022 року.

Судом встановлено, що в період з 26.03.2022 року по 24.04.2022 року відповідачем правильно визначений коефіцієнт дій що дорівнює 0,8, згідно з Додатком 2 до Методичних рекомендацій.

В свою чергу судом встановлено, що в період за 26.03.2022 року по 27.03.2022 року, з 28.09.2022 року по 29.03.2022 року, з 30.03.2022 року по 31.03.2022 року, з 01.04.2022 року по 02.04.2022 року відповідачем зменшена сума додаткової винагороди (формула розрахунку добової винагороди (2 календарні дні) наступна: 70000 х 0,8 х 0,5/30* х 2 = 1866,66 грн. за добу).

Проте, як вбачається з наданих до суду доказів, відповідач при розрахунку добової винагороди за вказані дні, визначив її в розмірі 1400,00 грн. за добу.

Крім того, з 07.04.2022 року по 08.04.2022 року, відповідачем застосовано коефіцієнт дій 0,6 та здійснено відповідно розрахунок добової винагороди в розмірі 1400,00 грн.

Проте, відповідно до пояснення т.в.о. начальника відділу безпеки дорожнього руху УПП в Одеській області ДПП капітана Миргородського від 29.07.2022 року, з 01.03.2022 року по 11.04.2022 року відповідно до розстановки сил та засобів відділу БДР УПП в Одеській області ДПП, ОСОБА_1 був залучений до несення служби добового чергування. Протягом вказаного періоду часу ОСОБА_1 здійснював супроводження транспортних засобів.

Згідно з Додатком 2 до Методичних рекомендацій до переліку сказаних дій (супроводження небезпечних вантажів, гуманітарної допомоги, військової техніки, тощо) має застосовуватися коефіцієнт дій - 0,8.

Отже, збільшена додаткова винагорода позивача за 5 діб має становити 9 333,33, проте відповідачем вказана винагорода нарахована в розмірі 7 000,00 грн.

У зв'язку з цим, з огляду на інформацію надану Департаментом ПП суд дійшов висновку про наявність у позивача права на отримання збільшеної додаткової винагороди за період з 26.03.2022 року по 24.04.2022 року.

За таких обставин суд вважає, що бездіяльність відповідача щодо не нарахування та невиплати позивачу збільшеної додаткової винагороди за період з 26.03.2022 року по 24.04.2022 року в сумі 2 333,33 грн., не відповідає критеріям, встановленим частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України та є протиправною.

Щодо виплати збільшеної винагороди до 70 тис. за період 25.04.2022 року по 24.05.2022року, судом встановлено, що відповідно до наказу начальника Департаменту патрульної поліції від 09.06.2022 року № 837 о/с ОСОБА_1 за період з 25.04.2022 року по 24.05.2022 року здійснено виплату збільшеної додаткової винагороди на суму 16 800 грн.

Крім того, відповідно до Довідки про доходи № 1586 від 04.10.2022 року виданій ОСОБА_1 , у графі «Збільшена додаткова винагорода на період воєнного стану» вказано, що ОСОБА_1 за період з 25.04.2022 року по 24.05.2022 року отримав 16 800 грн.

Таким чином додаткова винагорода за період 25.04.2022року по 24.05.2022 року склала 16800,00 грн., що відповідає вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану». Судом не встановлено порушень в діях відповідача при здійсненні нарахування та виплати позивачу збільшеної додаткової винагороди за вказаний період 2022 року та відповідають критеріям, встановленим частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, що є підставою для відмови в задоволенні позовних вимог в цій частині.

Згідно приписів частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Статтями 72-76 КАС України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Враховуючи викладене, оцінивши достовірність та достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, відповідно до свого внутрішнього переконання, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6, 7, 8, 9, 10, 77, 90, 139, 242-246, 250, 251, 255, 262, 295, 297 КАС України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Департаменту патрульної поліції (вул. Федора Ернста, 3, м. Київ, 03048, Код ЄДРПОУ 40108646) про визнання протиправною бездіяльності та стягнення заборгованості - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо не нарахування та не здійснення виплати ОСОБА_1 у повному обсязі збільшеної додаткової винагороди під час воєнного стану, передбаченої п.1 постанови Кабінету Міністрів України №168 за період з 26.03.2022 року по 24.04.2022 року в сумі 2 333,33 грн.

Зобов'язати Департамент патрульної поліції (вул. Федора Ернста, 3, м. Київ, 03048, Код ЄДРПОУ 40108646) нарахувати та виплатити ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) збільшену додаткову винагороду за період з 26.03.2022 року по 25.04.2022 року в сумі 2333,33 грн. (дві тисячі триста тридцять три гривні), з відрахуванням установлених законом податків та інших обов'язкових платежів.

В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.

Рішення може бути оскаржено до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Г.П. Самойлюк