Рішення від 22.05.2023 по справі 280/2542/23

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

22 травня 2023 року о/об 09 год. 30 хв.Справа № 280/2542/23 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Шевченко С.О., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 )

до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012)

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі - позивач, ОСОБА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (надалі - відповідач, ГУ ПФУ в Запорізькій області), в якій позивач просить суд: 1) визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо призначення пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.ст.1-2, 43 Закону України від 09.04.1992 за №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 за №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України» без урахування складових визначених в довідці, Департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України про розмір грошового забезпечення, що враховується для призначення пенсії від 02.09.2022 за №49/7738; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.07.2022, згідно з Закону України від 09.04.1992 за №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 за №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України» з грошового забезпечення визначеного в довідці Департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України про розмір грошового забезпечення для призначення пенсії від 02.09.2022 за №49/7738.

У позовній заяві зазначено наступне. ОСОБА_1 з 01.07.2022 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Запорізькій області та отримує пенсію по вислузі років відповідно до Закону України від 09.04.1992 за №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (із змінами та доповненнями). Пенсію позивачу призначено та розраховано з грошового забезпечення визначеного станом на день звільнення з ОВС, а саме на 06.11.2015. Згідно розрахунку пенсії за вислугу років по пенсійній справі позивача №0803016713 грошове забезпечення обчислено з наступних видів: посадовий оклад - 750,00 грн., оклад за військове звання - 120,00 грн., процентна надбавка за вислугу років 30% - 261,00 грн., середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці що передували дню звільнення - 1900,63 грн., основний розмір пенсії 65% - 2027,00 грн. Вперше пенсійну виплату ОСОБА_1 отримав у листопаді 2022 року. Не погоджуючись з визначеним розміром грошового забезпечення для розрахунку пенсії, 17.03.2023 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Запорізькій області із заявою щодо проведення розрахунку та призначення пенсії з розміру грошового забезпечення визначеного в довідці МВС України, яка була надіслана до ГУ ПФУ в Запорізькій області Департаментом пенсійних питань та соціального захисту МВС України, з матеріалами щодо призначення пенсії останньому. 04.04.2023 з ГУ ПФУ в Запорізькій області на адресу позивача надійшла відповідь за №4822-4663/М-02/8-0800/23 де зазначено: «Оскільки на день набуття Вами права на пенсію на умовах Закону передбачених цим законом змін до постанови КМУ від 11.11.2015р. №988 не відбулося, а п.3 постанови КМУ від 21,03.2018р. №103 скасовано у судовому порядку, то підстав для проведення невідкладного перерахунку Вашої пенсії не виникає», відмовивши в розрахунку та призначені пенсії з грошового забезпечення визначеного МВС України, довідкою №49/7738 від 02.09.2022. Позивач вважає дії відповідача, як суб'єкта владних повноважень, такими, що суперечить закону. ОСОБА_1 в період з 01.08.1998 до 06.11.2015 проходив службу в органах внутрішніх справ України. 06.11.2015 у зв'язку з реформуванням органів міліції, наказом начальника ГУ МВС України в Запорізькій області №455о/с звільнений у запас Збройних Сил за ст.64 п.«г» (через скорочення штатів), вислуга на день звільнення складала 18 років 05 місяців 05 днів. У пільговому обчисленні 19 років 01 місяць 00 днів. Грошове забезпечення ОСОБА_1 на день звільнення з ОВС визначалось та виплачувалось згідно постанови КМУ №1294 від 07.11.2007 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб». Наказом керівника Запорізького НДЕКЦ МВС України №3о/с від 07.11.2015 його призначено на посаду старшого судового експерта сектору трасологічних видів експертиз та обліку відділу криміналістичних видів досліджень Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України. Станом на 30.06.2022, у зв'язку з наявністю календарної вислуги 25 років, у нього виникло право на отримання пенсії за вислугу років. На виконання норм закону, МВС України, в особі Департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України, разом з документами щодо призначення пенсії позивачу, виготовило та надіслало до ГУ ПФУ в Запорізькій довідку №49/7738 від 02.09.2022 про розмір грошового забезпечення, що враховується для призначення пенсії особам, зазначеним у п.«ж» ст.1-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на ім'я позивача. Сума з якої необхідно провести розрахунок пенсії склала 13247,94 грн. ГУ ПФУ в Запорізькій області на час розрахунку та призначення ОСОБА_1 пенсії безпідставно та в порушення норм визначило розмір пенсії з грошового забезпечення станом на день звільнення позивача з ОВС (06.11.2015), без врахування змін в грошовому забезпеченні визначених Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", які зазначені в довідці №49/7738 від 02.09.2022. Таким чином, дії ГУ ПФУ в Запорізькій області щодо не врахування складових грошового забезпечення, визначених уповноваженим органом, в довідці №49/7738 від 02.09.2022 під час розрахунку та призначенні пенсії ОСОБА_1 є протиправними.

Позивач підтримав позовні вимоги.

Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне: «… Більш того, посилання Позивача на те, що для перерахунку пенсії необхідно застосовувати довідку про грошове забезпечення станом на листопад 2019 є безпідставним. Така позиція ґрунтується на скасуванні п.3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 “Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб” (надалі - Постанова №103). Як було зазначено вище, відповідно до частини четвертої статті 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. Підвищення грошового забезпечення (встановлення нових додаткових видів грошового забезпечення) відбулося відповідно до наказу №260, яким затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання. Пунктом 2 наказу №260 визначено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27 травня 2016 року) та застосовується з дня набрання чинності Законом №580-VIII, тобто з 07 листопада 2015 року. Скасування п.3 Постанови №103 жодним чином не впливає на підвищення або введення нових видів грошового забезпечення. Більш того, даний пункт передбачав перерахунок пенсії з врахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення. Можливо включати в довідку лише додаткові види грошового забезпечення, які встановлено та виплачувалися поліцейським за відповідною посадою станом на 01.01.2016. Виходячи з викладеного здійснити перерахунок пенсії виходячи з грошового забезпечення з включенням інших видів, ніж ті, які виплачувалися діючим військовослужбовцям року з 01.12.2019 є протиправною. …».

Відповідач заперечував проти позову.

Ухвалою судді від 01.05.2023 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) та без проведення судового засідання.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з'ясував наступне.

Відповідно до Паспорта громадянина України СА783175 ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_1 .

У Довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для призначення пенсії особам, зазначеним у пункті «ж» статті 1-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виданій Департаментом пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України 02.09.2022 за №49/7738, зазначено: «… Видана ОСОБА_2 про те, що відповідно до статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", абзацу 2 пункту 6 Постанови КМУ №393 від 17.07.1992 та постанови КМУ від 11.11.2015 №988 розмір грошового забезпечення за червень 2022 року за прирівняною посадою поліцейського - старшого інспектора апарату Головних управлінь Національної поліції в області до посади на день звільнення із служби - експерта відділу організації техніко-криміналістичного забезпечення органів внутрішніх справ науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУ МВС України в Запорізькій області становить: … Усього: 13247,94 грн. …».

У листі ГУ ПФУ в Запорізькій області від 04.04.2023 за №4822-4663/М-02/8-0800/23 на адресу позивача зазначено, зокрема: «… Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області розглянуло Ваше звернення щодо пенсійного забезпечення та повідомляє. Ви перебуваєте на обліку в Головному управлінні як одержувач пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон). У статті 43 Закону визначено, що особам, зазначеним у пункті "ж" статті 1-2, пенсія обчислюється відповідно до частини третьої цієї статті з розміру грошового забезпечення, яке вони мали на день звільнення зі служби в органах внутрішніх справ. У разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку. Оскільки на день набуття Вами права на пенсію на умовах Закону передбачених цим законом змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 не відбулося, а пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 №103 скасовано у судовому порядку, то підстав для проведення невідкладного перерахунку Вашої пенсії не виникає. Надсилаємо копії запитуваних документів (додаються). …».

Судом досліджено: Грошовий атестат №3, виданий 06.07.2022 Запорізьким науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України; Розрахунок вислуги років для призначення пенсії від 06.07.2022, виконаний Запорізьким науково-дослідним експертно-криміналістичним центром МВС України; Витяг з Наказу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області від 05.11.2015 за №455о/с «По особовому складу»; Наказ Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України від 29.06.2022 за №80о/с «Про звільнення ОСОБА_3 »; Протокол за пенсійною справою - 0803016713 (МВС) від 01.07.2022; інші документи наявні у матеріалах справи.

При вирішенні спору по суті суд виходить з зазначеного вище та викладеного нижче.

Судом прийнято до уваги приписи Конституції України (ст.ст.22, 46, 64, 92), Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (ст.ст.1-2, 13, 43, 51, 63), Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (ст.9), постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 за №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 за №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 за №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 за №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 за №804 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»», затвердженого 13.02.2008 постановою Кабінету Міністрів України №45, та інших норм права у редакціях на час виникнення спірних правовідносин.

Так, у ст.1-2 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зазначено: «Право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби (крім випадків призначення пенсії в разі втрати годувальника дружині (чоловіку) з урахуванням вимог частини п'ятої статті 30 цього Закону, яка призначається незалежно від звільнення зі служби): … ж) державні службовці та працівники навчальних, медичних закладів та науково-дослідних установ Міністерства внутрішніх справ України або поліції з числа колишніх працівників міліції, які станом на день опублікування Закону України "Про Національну поліцію" проходили службу в органах внутрішніх справ та мали календарну вислугу не менше п'яти років і продовжили роботу в Міністерстві внутрішніх справ України або поліції (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями відповідно до Закону України "Про державну службу", а в навчальних, медичних закладах та науково-дослідних установах - на будь-яких посадах; …».

Згідно з ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, оклади та/чи доплати за військове (спеціальне) звання, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку (доплату) за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Також, у ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зазначено: «… Особам, зазначеним у пункті "ж" статті 1-2, пенсія обчислюється відповідно до частини третьої цієї статті з розміру грошового забезпечення, яке вони мали на день звільнення зі служби в органах внутрішніх справ. …».

У п.6 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 за №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» зазначено: «6.Установити, що пенсії, які призначаються особам, зазначеним в абзаці першому пункту 1 цієї постанови, обчислюються із суми грошового забезпечення, що виплачується таким особам або виплачувалося державним службовцям, працівникам закладів освіти, закладів охорони здоров'я, науково-дослідних установ Міністерства внутрішніх справ або Національної поліції з числа колишніх працівників міліції, які станом на день опублікування Закону України “Про Національну поліцію” проходили службу в органах внутрішніх справ та мали календарну вислугу не менше п'яти років і продовжили роботу в Міністерстві внутрішніх справ або Національній поліції (їх територіальних органах, закладах та установах) на посадах, що заміщуються державними службовцями відповідно до Закону України “Про державну службу”, а в закладах освіти, закладах охорони здоров'я та науково-дослідних установах Міністерства внутрішніх справ або Національної поліції - на будь-яких посадах на день звільнення із служби, а звільненим із служби до набрання чинності Законом України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” - із суми грошового забезпечення, установленого для відповідних категорій військовослужбовців, поліцейських, осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ на день набрання чинності таким Законом. Якщо на день призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або було введено для поліцейських нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, пенсія особам, зазначеним у пункті “ж” статті 1-2 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, призначається із грошового забезпечення, визначеного у середніх розмірах, з урахуванням такої зміни за відповідними прирівняними посадами поліцейських на день звільнення з посад, що заміщуються державними службовцями відповідно до Закону України “Про державну службу”, у закладах освіти, закладах охорони здоров'я і науково-дослідних установах Міністерства внутрішніх справ або Національної поліції - з будь-яких посад».

В абз.1 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 за №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» (у редакції на час виникнення спірних правовідносин) зазначено: «1.Установити, що для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, зазначеним у пунктах “б”-“д”, “ж” і “з” статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються: …».

Відповідачем не надано до суду доказів щодо визнання протиправними дій Департаменту пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України з приводу видачі позивачу Довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для призначення пенсії особам, зазначеним у пункті «ж» статті 1-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 02.09.2022 за №49/7738.

Враховуючи наведені норми права та обставини справи, суд вважає, що відповідачем не обґрунтовано не взято для обчислення пенсії позивачу за вислугу років складові грошового забезпечення зазначені у Довідці про розмір грошового забезпечення, що враховується для призначення пенсії особам, зазначеним у пункті «ж» статті 1-2 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виданій Департаментом пенсійних питань та соціального захисту Міністерства внутрішніх справ України 02.09.2022 за №49/7738.

Аналогічне застосування норм права відображено у постановах Третього апеляційного адміністративного суду від 12.11.2020 у справі 280/3874/20, від 15.12.2022 у справі №280/934/22.

У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).

Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З урахуванням з'ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню. Доводи відповідача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.

Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).

Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).

Оскільки відповідачем у справі було ГУ ПФУ в Запорізькій області, то за рахунок його бюджетних асигнувань мають бути стягнуті на користь позивача понесені ним судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 1073 грн. 60 коп.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити у повному обсязі.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області щодо призначення пенсії ОСОБА_1 відповідно до ст.ст.1-2, 43 Закону України від 09.04.1992 за №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 за №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України» без урахування складових визначених в довідці Департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України про розмір грошового забезпечення, що враховується для призначення пенсії від 02.09.2022 за №49/7738.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.07.2022, згідно з Закону України від 09.04.1992 за №2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 за №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України» з грошового забезпечення визначеного в довідці Департаменту пенсійних питань та соціального захисту МВС України про розмір грошового забезпечення для призначення пенсії від 02.09.2022 за №49/7738, з урахуванням раніше виплачених сум пенсії.

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області (проспект Соборний, буд.158-Б, м.Запоріжжя, Запорізька область, 69057; код ЄДРПОУ 20490012) судові витрати у вигляді сплаченого судового збору у сумі 1073 грн. 60 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Повний текст судового рішення складено 22.05.2023.

Суддя О.О. Прасов