22 травня 2023 року м. Житомир справа № 240/1750/22
категорія 109020100
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
судді Семенюка М.М.,
розглянувши в письмовому провадженні заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області про визнання протиправними дії, зобов'язання вчинити дії,
встановив:
Згідно рішення суду від 07.07.2022 по справі, яке набрало законної сили, суд вирішив:
"Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , номер НОМЕР_1 ) до Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області (вул. Кооперативна,3, с. Станішовка, Житомирський район, Житомирська обл., 12430, код 04348444) задовольнити.
Визнання протиправним та скасувати рішення Станишівської сільської ради від 18 серпня 2021 року № 360 щодо залишення без задоволення звернення ОСОБА_1 про затвердження проекту землеустрою щодо виділення ОСОБА_1 земельної ділянки у власність за кадастровим номером 1822083500:01:001:0542 площею 1,9837 га за межами населених пунктів (с. Кодня) Станишівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства.
Зобов'язати Станишівську сільську раду затвердити проект землеустрою щодо виділення ОСОБА_1 земельної ділянки у власність за кадастровим номером 1822083500:01:001:0542 площею 1,9837 га за межами населених пунктів (с. Кодня) Станишівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства."
Позивач подав заяву в порядку ст.383 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій просить постановити окрему ухвалу про визнання протиправною бездіяльністі Станишівської сільської ради Житомирського району Житомирської області у неприйнятті 30.09.2022 рішення про затвердження проекту землеустрою щодо виділення ОСОБА_1 земельної ділянки у власність за кадастровим номером 1822083500:01:001:0542 площею 1,9837 га за межами населених пунктів (с. Кодня) Станишівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства; а також просить вжити заходів судового контролю - зобов'язати відповідача надати звіт щодо виконання рішення суду.
Вирішуючи вказану заяву, суд зазначає наступне.
За приписами ст. 383 КАС України особа-позивач, на користь якого ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
За відсутності обставин протиправності відповідних рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень - відповідача та порушення ним прав, свобод, інтересів особи-позивача, суд залишає заяву без задоволення (ч. 6 ст. 383 КАС України).
Вирішуючи вказану заяву суд зазначає, що відповідно до частини 9 ст. 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, що передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, у двотижневий строк з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
Тобто відповідач рішенням про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки також надає земельну ділянку у власність.
Рішеням суду фактично зобов'язано відповідача затвердити проект землеустрою і безоплатно передати позивачу земельну ділянку комунальної власності у приватну власність
Згідно підпункту 5 п. 27 Розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України під час дії воєнного стану земельні відносини регулюються з урахуванням таких особливостей - безоплатна передача земель державної, комунальної власності у приватну власність, надання дозволів на розроблення документації із землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється.
Тобто відповідач під час дії воєнного стану, відповідно до законодавства не може виконати рішення суду, яким його зобов'язано затвердити проект землеустрою щодо виділення ОСОБА_1 земельної ділянки у власність за кадастровим номером 1822083500:01:001:0542 площею 1,9837 га за межами населених пунктів (с. Кодня) Станишівської сільської ради для ведення особистого селянського господарства, а тому суд не вважає що у даному випадку має місце бездіяльність відповідача щодо невиконання рішення суду, у зв'язку із чим заяву позивача, подану в порядку ст. 383 КАС України належить залишити без задоволення.
Але при цьому суд зауважує, що частиною 2 ст. 14 КАС України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України.
Згідно ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Враховуючи вказані норми права та те, що рішення суду у даній справі відповідно до діючого законодавства не може бути виконане відповідачем під час дії воєнного стану, суд вважає за необхідне зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення (Станишівську сільську раду Житомирського району Житомирської області), подати у встановлений судом строк звіт про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 07.07.2022.
На підставі викладеного, керуючись статтями 243, 248, 382, 383 КАС України, суд
ухвалив:
Залишити без задоволення заяву ОСОБА_1 , подану в порядку ст. 383 КАС України.
Зобов'язати Станишівську сільську раду Житомирського району Житомирської області, подати у строк 30 днів з дня закінчення дії воєнного стану звіт про виконання рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 07.07.2022 по справі № 240/1750/22.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя М.М. Семенюк