Ухвала від 22.05.2023 по справі 160/10369/23

УХВАЛА

22 травня 2023 року Справа 160/10369/23

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Конєва С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Командира Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

12.05.2023р. (згідно відомостей Укрпошта Стандарт) ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до Командира Військової частини НОМЕР_1 та просить:

- визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає в не наданні солдату вказаної частини позивачеві направлення для проходження лікування після бойового поранення;

- зобов'язати відповідача вчинити дії: надати солдату Військової частини НОМЕР_1 позивачеві направлення на лікування після бойового поранення до відповідного лікувального закладу.

Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений позов слід залишити без руху на підставі ч.1 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161, 172 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1, ч.2 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

Згідно до п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заві зазначаються, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Пунктом 5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у позовній заяві зазначаються, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

За приписами ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Так, як вбачається зі змісту позову позивачем у позові не зазначено прізвища, ім'я та по батькові відповідача - Командира Військової частини НОМЕР_1 , в порушення вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

При цьому, суд звертає увагу позивача та адвоката на те, що сторонами у адміністративному процесі є, зокрема, відповідачі - суб'єкти владних повноважень згідно до положень ст.46 Кодексу адміністративного судочинства України.

Отже, у даному випадку, відповідачем має бути саме - Військова частина НОМЕР_1 із зазначення позивачем у позові її місцезнаходження, поштового індексу, ідентифікаційного коду в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номерів засобів зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти, у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Такий обов'язок покладено саме на позивача за ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України та суд на цій стадії не здійснює пошук відповідачів самостійно за приписами Кодексу адміністративного судочинства України.

У позові позивач просить визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка полягає в не наданні солдату вказаної частини позивачеві направлення для проходження лікування після бойового поранення, проте, у позові не викладено обставин з приводу того, якими нормами чинного законодавства передбачена така процедура, не зазначена на підставі яких документів (наприклад: рапорту чи висновку ВЛК і т.і.) та не зазначено у позові яких приписів та норм законодавства недотримався (порушив) відповідач, що є порушенням вимог п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач у позові просить зобов'язати відповідача вчинити дії: надати солдату Військової частини НОМЕР_1 позивачеві направлення на лікування після бойового поранення до відповідного лікувального закладу але в позові не зазначено обставин на підтвердження того, якими нормами чинного законодавства передбачено обов'язок відповідача видати направлення на лікування, не зазначено і про докази, що такі обставини підтверджують, в порушення вимог п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суд звертає увагу позивача на те, що оформлення адміністративного позову з дотриманням вимог ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України покладено на позивача та, за умови укладення договору про надання правової допомоги, на адвоката, який надає професійну правничу допомогу, а, відповідно, має обов'язок зібрати докази, а також і скласти позов з дотриманням вимог ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Також, у позові позивач вказує на те, що він є солдатом Військової частини НОМЕР_1 , проте таких доказів до позову не додано, в порушення ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.

У позові зазначено, що адвокатом надіслано запит до Командувача оперативного командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 " сухопутних військ Збройних Сил України за №8679/1, який був отриманий останнім 29.12.2022р., що підтверджується відомостями із сайту АТ "Укрпошта", проте, таких відомостей до позову не додано, в порушення ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Позивач у позові посилається на те, що йому було відмовлено відповідачем у направленні для подальшого лікування у військовому лікарняному закладі, проте, відповідної копії звернення (рапорту, заяви) до відповідача до позову не додано, в порушення ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Окрім того, позивачем не заявлено клопотання до суду про залучення третьої особи, проте, в позові позивач зазначає про необхідність її залучення, тоді як залучення третіх осіб відбувається шляхом вирішення такого клопотання в порядку ст.ст. 49, 50 Кодексу адміністративного судочинства України та не передбачено залучення третіх осіб позивачем самостійно в порушення вимог ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що позивачем позов поданий без додержання вимог, встановлених ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому даний позов підлягає залишенню без руху із встановленням позивачеві строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

За таких обставин, недоліки позовної заяви мають бути усунені позивачем у п'ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:

1) адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України та з дотриманням норм ч.1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:

- визначитися у позові щодо відповідача у справі - суб'єкта владних повноважень із зазначення у позові його місцезнаходження, поштового індексу, ідентифікаційного коду в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номерів засобів зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти, у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;

- із зазначенням у позові викладу обставин з приводу того, якими нормами чинного законодавства передбачена процедура щодо видачі направлення для проходження лікування після бойового поранення саме командиром військової частини, із зазначенням на підставі яких документів (наприклад: рапорту чи висновку ВЛК і т.і.) та із зазначенням у позові яких приписів та норм законодавства недотримався (порушив) відповідач, у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;

- із зазначенням у позові викладу обставин та про докази, що такі обставини підтверджують, з приводу того, якими нормами чинного законодавства передбачено обов'язок відповідача видати направлення на лікування, у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

2) доказів того, що позивач є солдатом Військової частини НОМЕР_1 , у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;

3) доказів того, що адвокатом надіслано запит до Командувача оперативного командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 " сухопутних військ Збройних Сил України за №8679/1, який був отриманий останнім 29.12.2022р. (надати відомості із сайту АТ "Укрпошта", на які позивач посилається у позові), у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;

4) копії звернення (рапорту, заяви) позивача до відповідача з приводу направлення його для подальшого лікування у військовому лікарняному закладі, у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;

5) клопотання про залучення третьої особи в порядку ст.ст. 49, 50 Кодексу адміністративного судочинства України, у відповідності до вимог ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.49, 50, п.2, п.5 ч.5 ст.160, ч.4 ст.161, ч.1 ст.169, ст.ст.243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Командира Військової частини НОМЕР_1 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Позивачеві у п'ятиденний строк з дня отримання цієї ухвали усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду:

1) адміністративного позову, оформленого відповідно до вимог ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України та з дотриманням норм ч.1 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме:

- визначитися у позові щодо відповідача у справі - суб'єкта владних повноважень із зазначення у позові його місцезнаходження, поштового індексу, ідентифікаційного коду в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, номерів засобів зв'язку, офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти, у відповідності до вимог п.2 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;

- із зазначенням у позові викладу обставин з приводу того, якими нормами чинного законодавства передбачена процедура щодо видачі направлення для проходження лікування після бойового поранення саме командиром військової частини, із зазначенням на підставі яких документів (наприклад: рапорту чи висновку ВЛК і т.і.) та із зазначенням у позові яких приписів та норм законодавства недотримався (порушив) відповідач, у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України;

- із зазначенням у позові викладу обставин та про докази, що такі обставини підтверджують, з приводу того, якими нормами чинного законодавства передбачено обов'язок відповідача видати направлення на лікування, у відповідності до вимог п.5 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України.

2) доказів того, що позивач є солдатом Військової частини НОМЕР_1 , у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;

3) доказів того, що адвокатом надіслано запит до Командувача оперативного командування " ІНФОРМАЦІЯ_1 " сухопутних військ Збройних Сил України за №8679/1, який був отриманий останнім 29.12.2022р. (надати відомості із сайту АТ "Укрпошта", на які позивач посилається у позові), у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;

4) копії звернення (рапорту, заяви) позивача до відповідача з приводу направлення його для подальшого лікування у військовому лікарняному закладі, у відповідності до вимог ч.4 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України;

5) клопотання про залучення третьої особи в порядку ст.ст. 49, 50 Кодексу адміністративного судочинства України, у відповідності до вимог ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України.

Роз'яснити позивачеві, що відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст.ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.О. Конєва

Попередній документ
111006917
Наступний документ
111006919
Інформація про рішення:
№ рішення: 111006918
№ справи: 160/10369/23
Дата рішення: 22.05.2023
Дата публікації: 24.05.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; проходження служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Повернуто (16.06.2023)
Дата надходження: 16.05.2023
Предмет позову: визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії