Справа № 206/736/23
Провадження № 3/206/529/23
22.05.2023року м. Дніпро
Суддя Самарського районного суду міста Дніпропетровська Черткова Н.І., розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який має паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , офіційно не працевлаштованого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 30.01.2023 серії ААД №354193, 30.01.2023 о 12 год. 25 хв. у м. Дніпрі по вул. Андрія Сахарова, 80 а водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ 2107», н.з. НОМЕР_3 з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: зіниці очей не реагують на світло. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому порядку ОСОБА_1 відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, двічі протягом року, відповідальність за що передбачена ч.3 ст.130 КУпАП.
Окрім того, 31.01.2023 о 13 год. 20 хв. у м. Дніпрі в Самарському районі по вул. Ілларіонівській, 144 водій ОСОБА_1 керував транспортним засобом «ВАЗ 2107», н.з. НОМЕР_3 з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: зіниці очей не реагують на світло. Від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння у встановленому порядку ОСОБА_1 відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, двічі протягом року, відповідальність за що передбачена ч.3 ст.130 КУпАП.
У судові засідання, призначені на 16.03.2023, 04.04.2023, 27.04.2023 та 22.05.2023 ОСОБА_1 не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлявся належним чином, клопотань про відкладення справи до суду не надходило.
Суд також взяв до уваги, що ОСОБА_1 скоїв адміністративні правопорушення, які суттєво впливають на безпеку дорожнього руху та вважає, що розгляд справи 22.05.2023 без участі ОСОБА_1 жодним чином не порушує його права, оскільки, правопорушник належним чином повідомлявся про дату та місце розгляду справи, доказів поважності причин він ані на дану дату, ані на попередні засідання не надав.
Європейський Суд з прав людини у рішенні «Пономарьов проти України» від 03.04.2008 року наголосив, що «сторони в розумінні інтервалу часу мають вживати заходів, щоб дізнатися про стан відомого їм судового провадження». Крім того, враховуючи принцип судочинства, зазначений у практиці ЄСПЛ, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суд вважає за необхідне провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх
обов'язків, відповідальності перед суспільством ( стаття 1 КУпАП).
Тим більше, що стаття 268 КУпАП не містить імперативної заборони розглядати справу про адміністративне правопорушення за ст.130 КУпАП без обов'язкової присутності особи, яка притягується доадміністративної відповідальності.
Згідно ст. 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, одним із завдань провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
З положень ст.266КУпАП та інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі по тексту Інструкція) , огляд на стан наркотичного спяніння за наявності у водія відповідних ознак спяніння проводиться поліцейськими на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціальних технічних засобів проводиться в присутності двох свідків. У разі незгоди водія на проведення огляду на стан наркотичного сп'яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоровя.
Вивчивши матеріали справ про адміністративні порушення, оцінивши докази по справі відповідно до ст. 252 КУпАП, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 ПДР України, однак вчинив ці дії вже будучи протягом року двічі підданим до адміністративного стягнення за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, відповідальність за що передбачена ч. 3 ст. 130 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 підтверджується письмовими матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення від 30.01.2023 серії ААД №354193, протоколом про адміністративне правопорушення від 31.01.2023 серії ААД №069138, рапортами, карткою обліку адміністративного правопорушення, копією постанови судді Дружківського міського суду Донецької області від 26.05.2022, яка набрала законної сили 07.06.2022, відповідно до якої ОСОБА_1 накладалося адміністративне стягнення за ч. 3 ст. 130 КУпАП, копією постанови судді Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська від 21.12.2022, яка набрала законної сили 03.01.2023, відповідно до якої ОСОБА_1 накладалося адміністративне стягнення за ч. 2 ст. 130 КУпАП, а також відеозаписом на CD диску.
При накладенні адміністративного стягнення, суд враховує положення ст. 33 КУпАП, характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Таким чином, враховуючи особу правопорушника, яка раніше неодноразово притягувалась до відповідальності за скоєння адміністративних правопорушень, що суттєво впливають на безпеку дорожнього руху, суд дійшов висновку про необхідність застосування стягнення у виді штрафу у розмірі 3 000 НМДГ, що становить 51 000 грн. з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 10 років без конфіскації транспортного засобу «ВАЗ 2107», н.з. НОМЕР_3 , оскільки даний автомобіль не перебуває у приватній власності порушника, що підтверджується листом "Про надання інформації" ТСЦ МВС №1241 від 06.05.2023 №31/4-1241-365.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП правопорушник зобов'язаний сплатити судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 36, 40-1, 124, 130 ч.1, 213, 221, 252, 283 КУпАП, суд,-
Справи про адміністративне правопорушення №206/736/23 (номер провадження 3/206/529/23) за ч. 3 ст. 130 КУпАП, №206/738/23 (номер провадження 3/206/530/23) за ч.3 ст. 130 КУпАП відносно ОСОБА_1 об'єднати в одне провадження та присвоїти №206/736/23 (номер провадження 3/206/529/23).
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 130 КУпАП і застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави у розмірі 3000 НМДГ, що становить 51000 (п'ятдесят одну тисячу гривень), 00 коп. без конфіскації транспортного засобу «ВАЗ 2107», н.з. НОМЕР_3 .
Позбавити ОСОБА_1 права керування транспортними засобами на строк 10 (десять) років.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 грн.
Строк пред'явлення до виконання - протягом трьох місяців, з наступного дня після набрання постановою законної сили або закінчення строку, встановленого у разі відстрочки або розстрочки виконання постанови.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: Н.І.Черткова