печерський районний суд міста києва
Справа № 757/19356/23-к
12 травня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021000000002619 від 16.12.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України, -
В провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021000000002619 від 16.12.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначено, що слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №42021000000002619 від 16.12.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України.
Із матеріалів кримінального провадження вбачається, що службові особи митного поста «Житомир-центральний» та митного поста «Коростень» Житомирської митниці Державної митної служби України та Київської митниці Державної митної служби України, протягом 2018-2020 років, під час здійснення митного оформлення бувших у використанні вантажних транспортних засобів для їх вільного обігу на митній території України, зловживаючи владою та службовим становищем, порушуючи вимоги Митного кодексу України та інших законодавчих актів України у сфері декларування товару на митниці в режимі «Імпорт», з метою отримання неправомірної вигоди діяли на користь Приватного підприємства «АМ ТРЕЙД» (код Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 42346886) та забезпечували проведення митного оформлення імпортованих указаним суб'єктом господарювання вантажних транспортних засобів без виконання всіх необхідних та достатніх митних формальностей, що дало змогу останньому ухилитися від сплати митних платежів по акцизному податку при випуску у вільний обіг імпортованих вантажних транспортних засобів, чим фактично завдано тяжку шкоду державному бюджету України за наступних обставин.
За наявною в органу досудового розслідування інформацією, при здійсненні митного оформлення імпортованих з Республіки Польща вантажних транспортних засобів, приватним підприємством «АМ ТРЕЙД» надавались свідоцтва про реєстрацію вказаних вантажних транспортних засобів нібито на території Швейцарської Конфедерації та Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії з недостовірними відомостями щодо календарного року їх виготовлення та дати первинної реєстрації, що не відповідають наданій Приватним акціонерним товариством «АвтоКапітал» (офіційний дилер автомобілів Mercedes-Benz на території України, генеральне представництво Daimler AG в Україні), Товариством з обмеженою інформацією «MAN Truck and Bus Ukraine» (офіційний дилер автомобілів MAN на території України), Товариством з обмеженою відповідальністю «Трак Центр Лтд» (офіційний дилер автомобілів DAF на території України) інформації. В свою чергу вказане призвело до невірного застосування коефіцієнту віку до ставки акцизного податку, розрахунку акцизного податку та спричинило несплату митних платежів у повному обсязі.
При цьому, згідно з висновками експертів Житомирського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України, надані Приватним підприємством «АМ ТРЕЙД» свідоцтва про реєстрацію вищевказаних вантажних транспортних засобів на території Швейцарської Конфедерації та Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії не відповідають аналогічним документам, що знаходяться в офіційному обігу, тобто містять ознаки підробки.
Відповідно до інформації наданої генеральними представництвами: Даймлер АГ в України - ПРАТ «АвтоКапітал», ТОВ «MAN Truck and Bus Ukraine», ТОВ «Трак Центр Лтд» встановлено що дати виготовлення та дати першої реєстрації (введення в експлуатацію, початок дії першої гарантії) відрізняються від тих які містяться у наданих для митного оформлення документах, відповідно бланки реєстраційних документів на іноземній мові вищезазначених вантажних транспортних засобів містять недостовірні відомості та їх використання спричинило несплату акцизного податку та ПДВ у значних розмірах.
Згідно пп. 215.3.5-2. п. 215.3 ст. 215 Податкового кодексу України специфічна ставка акцизного податку на моторні транспортні засоби для перевезення вантажів складає:
- 0,02-0,033 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна транспортних засобів, відповідно коду класифікації та що були у використанні менше 5 років.
Відповідно до пп. 215.3.52. п.215.3 ст.215 Податкового кодексу України ставки податку для транспортних засобів, що відповідають коду 8704 згідно з УКТ ЗЕД, застосовуються для автомобілів, що використовувалися з 5 до 8 років з коефіцієнтом 40; для автомобілів, що використовувалися понад 8 років з коефіцієнтом - 50.
У порушення вищевказаних норм, за сприяння службових осіб митного поста «Житомир-центральний» та митного поста «Коростень» Житомирської митниці Держмитслужби та Київської митниці Держмитслужби, які всупереч інтересам служби, зловживаючи службовим становищем, з метою отримання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, здійснили оформлення вказаних вище митних декларацій та транспортних засобів із заниженою ставкою акцизного податку.
Наразі органом досудового розслідування перевіряється версія щодо того, що злочинна схема по незаконному переміщенню товарів через державний кордон України здійснюється шляхом підготовки двох пакетів документів на вантажні транспортні засоби, що ввозяться на митну територію України з Республіки Польща, які передаються водію або експедитору вантажного транспортного засобу на території Республіки Польща. У подальшому водії та/або експедитори під час перетину державного кордону Республіки Польща надають митним органам Республіки Польща достовірні документи щодо вантажних транспортних засобів та дійсні свідоцтва про реєстрацію вантажних транспортних засобів. Проте, з метою уникнення сплати обов'язкових митних платежів на території України, водії та/або експедитори після заїзду в зону митного контролю України надають співробітникам Державної митної служби України завідомо недостовірні документи щодо вантажних транспортних засобів та недостовірні свідоцтва про реєстрацію вказаних вантажних транспортних засобів на території Швейцарської Конфедерації та Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії.
Враховуючи викладене, в результаті здійснення митного оформлення, всупереч вимогам чинного законодавства, діями службових осіб митного поста «Житомир-центральний» та митного поста «Коростень» Житомирської митниці Державної митної служби України та Київської митниці Державної митної служби України Державному бюджету України спричинено шкоду на загальну суму понад 6 000 000,00 гривень, що є тяжкими наслідками.
Також із матеріалів досудового розслідування вбачається що аналогічна схема оформлення митних декларацій в режимі «ІМ-40» щодо імпорту в Україну вживаних транспортних засобів за підробленими свідоцтвами про реєстрацію автомобілів з метою ухилення від сплати податків, зборів та митних платежів діяла на інших митницях на території України за сприяння співробітників митниці та її керівництва.
Досудове розслідування розпочато 10.03.2021 внесенням відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42021000000002619 за ч.2 ст. 364 КК України.
13.01.2023 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62023000000000030 за ч.2 ст 364 КК України.
13.01.2023 внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №62023000000000031 за ч.2 ст 366 КК України
24.01.2023 Постановою про об'єднання матеріалів досудових розслідувань прокурора відділу Офісу Генерального прокурора України об'єднано матеріали досудових розслідувань у к.п. №42021000000002619, №62023000000000030, №62023000000000031 під єдиним номером №42021000000002619.
10.02.2023 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364 КК України головним державним інспекторам митного поста «Житомир-центральний» Житомирської митниці Державної митної служби України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Постановою заступника Генерального прокурора ОСОБА_10 від 28.03.2023 продовжено строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021000000002619 від 16.12.2021 до 10.05.2023 року.
Постановою прокурора від 30.03.2023 матеріали кримінального провадження за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України виділено в окреме провадження №62023000000000283.
Постановою прокурора від 30.03.2023 матеріали кримінального провадження за підозрою ОСОБА_7 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України виділено в окреме провадження №62023000000000284.
Постановою прокурора від 30.03.2023 матеріали кримінального провадження за підозрою ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України виділено в окреме провадження №62023000000000285.
31.03.2023 постановою слідчого за погодженням з прокурором досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021000000002619 від 16.12.2021 зупинено на підставі п. 3 ч. 1 ст. 280 КПК України.
18.04.2023 постановою слідчого досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42021000000002619 від 16.12.2021 відновлено на підставі ч. 1 ст. 282 КПК України.
Постановою прокурора від 18.04.2023 матеріали кримінального провадження за підозрою ОСОБА_5 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України виділено в окреме провадження №62023000000000324.
Постановою прокурора від 18.04.2023 матеріали кримінального провадження за підозрою ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України виділено в окреме провадження №62023000000000325.
Під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021000000002619 від 16.12.2021 виконані такі слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії:
Допит свідка ОСОБА_11 .
Допит свідка ОСОБА_12 .
Допит свідка ОСОБА_13 .
Допит свідка ОСОБА_14 .
Допит свідка ОСОБА_15 .
Допит свідка ОСОБА_16 .
Допит свідка ОСОБА_17 .
Допит свідка ОСОБА_18 .
Допит свідка ОСОБА_19 .
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів ТОВ ЛАЙФСЕЛЛ
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів ПрАТ Київстар
Доручення слідчого ДБР оперативному підрозділу вих. №10-5-01-02-21255 від 21.10.2022
Проведення огляду оптичних дисків вилучених у ТОВ Лайфселл та ПрАТ Київстар
Доручення слідчого ДБР оперативному підрозділу вих. №10-5-01-02-1768 від 25.01.2023
Відповідь на доручення від УСБУ в Житомирській області №57/5-1-455
Проведення огляду автоматизованої системи митного оформлення Держмитслужби України
Запит слідчого ДБР до Львівської митниці №10-2-01-02-4057 від 21.02.2023
Відповідь на запит - лист Львівської митниці №7.4-5/20-01/8.14/4562 від 28.02.2023
Запит слідчого ДБР до Головного сервісного центру МВС №10-2-01-02-7818 від 30.03.2023
Запит слідчого ДБР погоджений прокурором про міжнародну правову допомогу до Республіки Польща
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Волинській області
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Хмельницькій області
Огляд вилучених у Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Хмельницькій області документів
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Рівненській області
Огляд вилучених у Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Рівненській області документів
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Київській області
Огляд вилучених у Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Київській області документів
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/3906-ДД від 07.06.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/3896-ДД від 03.06.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/4232-ДД від 15.06.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/4224-ДД від 08.06.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/4230-ДД від 13.06.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/3908-ДД від 13.06.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/3885-ДД від 30.05.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/3910-ДД від 14.06.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/3898-ДД від 02.06.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/4231-ДД від 14.06.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/3890-ДД від 31.05.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/3904-ДД від 06.06.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/3887-ДД від 01.06.2022)
Проведення судової технічної експертизи документів - експертиза проведена Житомирським НДЕКЦ МВС (висновок №СЕ-19/106-22/3893-ДД від 02.06.2022)
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів Дермитслужби України.
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів Житомирської митниці МП Житомир Центральний.
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Житомирській області
Огляд вилучених у Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Житомирській області документів
Проведення аудиторського дослідження (звіт про фактичні результати ПП «Аудиторська фірма «Фаворит» від 10.08.2022)
Проведення судової економічної експертизи - експертиза проведена судовим експертом ОСОБА_20 (висновок експерта № 194 від 12.12.2022)
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів ПрАТ «Автокапітал»
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів ТОВ «Трак Центр ЛТД»
Тимчасовий доступ до речей та документів -речей і документів ТОВ «МАН ТРАК ЕНД БАС ЮКРЕЙН»
Проведення обшуку (приміщень митного поста «Житомир-Центральний» Житомирської митниці Державної митної служби України за адресою: Житомирська обл., Житомирський р., с. Вереси, вулиця Покровська, 13б)
Проведення огляду - огляд вилучених на митному посту «Житомир-Центральний» Житомирської митниці Державної митної служби України документів
Тимчасовий доступ до речей та документів - речей і документів Житомирської митниці Державної митної служби України
Тимчасовий доступ до речей та документів - матеріалів кримінального провадження №62022000000000713 від 13.09.2022 Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань
Запит слідчого ДБР №10-5-01-02-21257 від 21.10.2022
Відповідь на запит - лист ТОВ «ВМК-Україна» №33 від 25.11.2022 із додатками
Запит слідчого ДБР №10-5-01-02-21256 від 21.10.2022
Відповідь на запит - лист ТОВ «ВМК-Україна» №34 від 25.11.2022 із додатками
Проведення обшуку приміщення Житомирської митниці;
Підготовлено та 28.03.2023 за №10-9-01-7528 скеровано Компетентним органам Республіки Польща запит про надання міжнародної правової допомоги.
Проведено інші слідчі та процесуальні дії.
Строк досудового розслідування спливає 16.05.2023.
Під час досудового розслідування органом досудового розслідування виконано комплекс слідчих (розшукових) та процесуальних дій, однак наразі завершити досудове розслідування у кримінальному провадженні в межах строків досудового розслідування, тобто до 16.05.2023, неможливо, оскільки необхідно провести великий обсяг слідчих (розшукових) та процесуальних дій, а саме:
- встановити і допитати як свідків працівників міжнародних пунктів пропуску «Медика - Шегині» та «Корчова - Краківець» а також співробітників ПП «АМ ТРЕЙД» щодо обставин проведених засідань та обставин переміщення на митну територію України транспортними засобами на замовлення Приватного підприємства «АМ ТРЕЙД»;
- Отримати у компетентних органів Республіки Польща інформацію із інформаційних систем, комп'ютерних баз, систем та/або електронних файлів, речей та документів в яких зафіксовано проведені митні процедури щодо вантажних транспортних засобів із зазначенням виду, назви, марки, моделі, номеру кузова, номеру авто, дати виготовлення (виробництва) транспортних засобів; місце, дату, час продажу транспортних засобів, їх обліку, митної вартості, експортера, декларанта, дати реєстрації та оформлення, підрозділу, рахунків-фактур (інвойсів), копії договорів (контрактів) купівлі-продажу (купчих), копії сертифікатів про походження та відповідності транспортних засобів, копії технічних паспортів (брифів) на транспортні засоби, копії доручень на керування транспортних засобом, на підставі яких перераховані вище транспортні засоби перетинали митний кордон та переходи Республіки Польща, копії експортних митних декларацій (ЕХ), актів приймання-передачі транспортного засобу, свідоцтв про реєстрацію (технічних паспортів), посвідчень про реєстрацію транспортних засобів, актів, висновків експертного дослідження, інвойсів, сертифікатів, договорів, угод купівлі-продажу, фінансового лізингу вказаних транспортних засобів, сертифікатів відповідності, свідоцтв, документів що підтверджують правомірність придбання, отримання, ввезення, митного оформлення транспортних засобів, їх огляди, вилучення, оцінку їх вартості, експертні дослідження, рішень судів, пакету документів, які надавалися для митного оформлення даних транспортних засобів (інвойси, експортні декларації, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу - брифи, довідки вартості транспортного засобу, контракти, довіреності, договори - купівлі продажу транспортного засобу тощо); акти митного оформлення, документи контролю доставки товару на митницю, банківських документів щодо сплати передбачених законодавством податків, зборів і обов'язкових платежів, документів що надавались та використовувались під час здійснення митних формальностей, інших документів;
- Отримати у компетентних органів Республіки Польща копію інформації та документів водіїв, експедиторів, пасажирів вантажних транспортних засобів з наступними номерами шасі: НОМЕР_1 ; НОМЕР_2 ; НОМЕР_3 ; НОМЕР_4 ; НОМЕР_5 ; НОМЕР_6 ; НОМЕР_23; НОМЕР_7 ; НОМЕР_8 ; НОМЕР_9 ; НОМЕР_10 ; НОМЕР_11 ; НОМЕР_12 ; НОМЕР_13 ; НОМЕР_14 ; НОМЕР_15 ; НОМЕР_16 ; НОМЕР_17 ; НОМЕР_18 ; НОМЕР_19 ; НОМЕР_20 , з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій в електронному та/або паперовому вигляді;
- Отримати у компетентних органів Республіки Польща копії інформації та документів щодо підприємств експортерів (із зазначенням їх назви, місця реєстрації та фактичної адреси, анкетних даних уповноважених представників (директорів, підписантів тощо), які у період з 01.01.2018 по 01.01.2021 року здійснювали вивезення (експорт) товарів з Республіки Польща через міжнародні пункти пропуску «Медика-Шегині» та «Корчова-Краківець» на митну територію України на замовлення Приватного підприємства «АМ ТРЕЙД», з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій в електронному та/або паперовому вигляді;
- Отримати у компетентних органів Республіки Польща копії інформації та документів про час, подані документи, особу, яка їх подавала, розмір та спосіб (готівковий/безготівковий) розрахунків, реквізити рахунків, на які зараховано відшкодування податку на додану вартість (VAT) та його отримувача, внаслідок здійснення вивезення (експорту) транспортних засобів з Республіки Польща у період з 01.01.2018 по 01.01.2021 року через міжнародні пункти пропуску «Медика - Шегині» та «Корчова - Краківець» на митну територію України транспортними засобами згідно з Переліком та/або іншими транспортними засобами на замовлення Приватного підприємства «АМ ТРЕЙД», з можливістю вилучення їх належним чином завірених копій в електронному та/або паперовому вигляді.
- Провеести виїмку у компанії «Company MAYACAR», Trzebnica 166, Chocianov, Poland, 59-140, Registry code: НОМЕР_21 , VAT НОМЕР_24, інформацію та копії документів стосовно експортованих ними автомобілів: марки DAF, моделі FACF65, номер шасі НОМЕР_22 ; марки MERCEDES-BENZ, моделі ANTOS, номер шасі НОМЕР_7 ; марки MAN, моделі L.2007, номер шасі НОМЕР_2 ; марки MERCEDES-BENZ, моделі ATEGO, номер шасі НОМЕР_8 ; марки DAF, моделі XF105, номер шасі НОМЕР_1 ;
- Встановити та допитати в якості свідків керівників та осіб, уповноважених представляти інтереси компанії «Company MAYACAR» щодо обставин здійснення продажу, доставки, транспортування автомобілів;
- отримати матеріали виконання запиту про надання міжнародної правової допомоги;
- провести детальний аналіз та аналітику витребуваної в порядку тимчасового доступу до речей та документів інформації;
- оглянути, вивчити та провести детальний аналіз та аналітику значного обсягу в порядку тимчасового доступу до речей та документів інформації;
- за результатами проведених оглядів провести дослідження документів що містять сліди вчинення кримінального правопорушення або були його предметом;
- відібрати зразки підписів і почерків осіб, причетних до скоєння злочину, а також відтиску печаток підприємств; відшукати місця зберігання з подальшим вилученням їх вільних зразків;
- провести комплекс інших слідчих (розшукових) дій, спрямованих на забезпечення повноти та всебічності досудового розслідування.
Указані слідчі та процесуальні дії не могли бути виконані слідчими Державного бюро розслідувань раніше з об'єктивних причин у зв'язку з тим, що необхідність у проведення зазначених слідчих дій виникла в ході досудового розслідування після отримання інформації в результаті проведених обшуків, виїмок, допитів та експертних досліджень.
Крім того, ураховуючи виняткову складність кримінального провадження, зазначені слідчі дії не могли бути виконані раніше з об'єктивних причин, а саме: через їх велику кількість (зокрема, вбачається за необхідне проведення значної кількості допитів у провадженні), багатоепізодність, необхідність забезпечення в ході досудового розслідування послідовності проведення слідчих (розшукових) і процесуальних дій та витребування великого обсягу документів в тому числі за кордоном шляхом направлення запитів про надання міжнародної правової допомоги, необхідних для проведення експертиз, наявність обставин, що унеможливили вчасне вилучення документів, необхідних для призначення судових експертиз; встановлення та допит осіб, відібрання експериментальних зразків рукописного тексту (почерку), підписів фігурантів кримінального провадження, а також відшукання та вилучення їх вільних зразків і подальше завершення судових технічних, почеркознавчих та інших судових експертиз.
Враховуючи обсяги необхідних додаткових слідчих (розшукових) дій, для їх проведення та завершення необхідний додатковий строк у 12 місяців.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Слідчий суддя, заслухавши думку слідчого, дослідивши матеріали клопотання та додані до нього документи, дійшов таких висновків.
Згідно ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 219 строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно ст.295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
З урахуванням пояснень наданих прокурором у судовому засіданні, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021000000002619 від 16.12.2021 є обґрунтованим.
Таким чином клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись, ст. ст. 219, 294, 295-1 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання- задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42021000000002619 від 16.12.2021 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч.2 ст. 366 КК України, на дванадцять місяців тобто до 16.05.2024.
Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає і набирає законної сили з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1