19 травня 2023 року м. ТернопільСправа № 921/227/20(921/644/22)
Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Хоми С.О.
розглянувши Заяву № без номера від 18.05.2023 (вх. №4328 від 18.05.2023) арбітражного керуючого (ліквідатора) Дерлюка Василя Дмитровича
про: ознайомлення з матеріалами справи в електронному вигляді (внесення РНОКПП/коду ЄДРПОУ до додаткових відомостей про учасника справи та надання доступу до електронної справи)
За заявою № без номера, без дати (вх.№ 6515 від 05.10.2022) арбітражного керуючого (ліквідатора) Дерлюка Василя Дмитровича про покладення субсидіарної відповідальності за зобов'язаннями боржника Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія Агрохолдинг" в межах справи про банкрутство № 921/227/20
до відповідача-1: ОСОБА_1 , місце проживання за адресою: с. Васильківці, Чортківський р-н, Тернопільська обл., документ що посвідчує особу: НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виданий Гусятинським РВ.
до відповідача-2: ОСОБА_2 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
до відповідача-3: ОСОБА_3 , місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , документ що посвідчує особу: ІD НОМЕР_3, 01.11.2021, орган видачі 6132.
про:
- стягнути з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія Агрохолдинг" 5 983 161 738, 06 (п'ять мільярдів дев'ятсот вісімдесят три мільйона сто шістдесят одна тисяча сімсот тридцять вісім) гривень 06 копійок.
-стягнути з ОСОБА_2 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія Агрохолдинг" 424 145 132,21 (чотириста двадцять чотири мільйона сто сорок п'ять тисяч сто тридцять дві) гривні 21 копійка.
-стягнути з ОСОБА_3 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Мрія Агрохолдинг" 978 071 731,50 (дев'ятсот сімдесят вісім мільйонів сімдесят одна тисяча сімсот тридцять одна) гривня 50 копійок.
ВСТАНОВИВ.
Суть справи.
18.05.2023 через систему «Електронний суд» від арбітражного керуючого (ліквідатора) надійшла Заява № без номера від 18.05.2023 (вх. №4328 від 18.05.2023)арбітражного керуючого (ліквідатора) Дерлюка Василя Дмитровича, в якій просить перевести в електронну форму процесуальні та інші документи по справі №921/227/20(921/644/22), що надійшли до суду в паперовому вигляді. В даній Заяві арбітражний керуючий (ліквідатор) просить суд внести відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків Дерлюка Василя Дмитровича ( НОМЕР_2 ) до додаткових відомостей учасника справи №921/227/20(921/644/22) та надати доступ до електронної справи №921/227/20(921/644/22) в підсистемі «Електронний суд».
Розглянувши подану Заяву № без номера від 18.05.2023 (вх. №4328 від 18.05.2023) арбітражного керуючого (ліквідатора) Дерлюка Василя Дмитровича про ознайомлення з матеріалами справи в електронному вигляді (внесення РНОКПП/коду ЄДРПОУ до додаткових відомостей про учасника справи та надання доступу до електронної справи), суд дійшов висновку про її задоволення, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.ст. 152, 153 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", п. 2.3 рішення Ради суддів України від 12.04.2018р. №16 та вимог Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України №30 від 26.11.2010р. (із наступними змінами та доповненнями), з метою забезпечення обміну електронними документами між судами та учасниками судового процесу, наказом Державної судової адміністрації України №628 від 22.12.2018р. запроваджено тестовий режим експлуатації підсистеми "Електронний суд" у всіх місцевих та апеляційних судах України (пілотних судах).
Відповідно до п.п.1, 2, 3 Розділу ХІ Положення про автоматизовану систему документообігу суду, обмін електронними документами між судом, органами системи правосуддя, фізичними особами та учасниками судового процесу забезпечується засобами підсистеми електронного суду.
Учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.
Особи, за допомогою зареєстрованого електронного кабінету формують проекти (створюють шляхом заповнення відповідних форм, редагують, долучають), підписують та подають до суду і органів системи правосуддя електронні запити, скарги, пропозиції та інші не процесуальні звернення, що стосуються діяльності таких органів, а також отримують відповідь на них.
Згідно до Положення «Про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи» 17 серпня 2021 року № 1845/0/15-21, особам, які зареєстрували Електронний кабінет, суд надсилає документи у справах, в яких такі особи беруть участь, в електронній формі шляхом їх надсилання до Електронного кабінету таких осіб або в інший спосіб, передбачений процесуальним законодавством, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
Доступ до підсистем (модулів) ЄСІТС, крім вебпорталу, здійснюється за допомогою Електронного кабінету після обов'язкового проходження особою процедури реєстрації або автентифікації. Автентифікація користувача здійснюється на початку кожної сесії роботи в ЄСІТС.
За приписами ч. 3 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України (надалі - ГПК України) юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до положень частин 1, 3, 8 статті 60 ГПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені, зокрема, довіреністю фізичної або юридичної особи. Довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами. Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність". У разі подання представником заяви по суті справи в електронній формі, він може додати до неї довіреність або ордер в електронній формі, підписані електронним цифровим підписом відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Враховуючи наведене вище, суд вважає за необхідне Заяву № без номера від 18.05.2023 (вх. №4328 від 18.05.2023) арбітражного керуючого (ліквідатора) Дерлюка Василя Дмитровича про ознайомлення з матеріалами справи в електронному вигляді (внесення РНОКПП/коду ЄДРПОУ до додаткових відомостей про учасника справи та надання доступу до електронної справи) задовольнити.
Керуючись статтями 4, 42, 46, 56, 169, 232-235, 255 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
1. Внести дані арбітражного керуючого (ліквідатора) - Дерлюка Василя Дмитровича , РНОКПП НОМЕР_2 , електронна адреса ІНФОРМАЦІЯ_2 до додаткових відомостей про учасника справи для доступу до електронної справи №921/227/20(921/644/22) в підсистемі "Електронний суд".
2. Надати доступ Дерлюку Василю Дмитровичу як арбітражному керуючому (ліквідатору) до електронної справи №921/227/20(921/644/22) в підсистемі "Електронний суд".
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
4.Копію ухвали направити рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення:
- арбітражному керуючому (ліквідатору) Дерлюк В.Д., 08205, Київська обл., місто Ірпінь, вул. Університетська, будинок 2Ю, нежиле приміщення 50.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Ухвалу підписано: 19 травня 2023 року.
Суддя С.О. Хома