18.05.2023м. СумиСправа № 920/181/23
Господарський суд Сумської області у складі судді Заєць С.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін матеріали справи № 920/181/23
за позовом Комунального підприємства «Шляхрембуд» Сумської міської ради (вул. Лебединська,3, м. Суми, 40021, код ЄДРПОУ 05433057)
до відповідача Степанівської селищної ради (вул. Центральна, 5, смт. Степанівка, Сумська область, 42304, код ЄДРПОУ 04390148)
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській
області (40030, м. Суми, площа Покровська, 11)
про стягнення 245700 грн 00 коп
Суть спору: 21.02.2023 позивач звернувся до суду з позовною заявою, відповідно до вимог якої просить суду стягнути з відповідача на свою користь грошові кошти в розмірі 245700 грн 00 коп, що були перераховані ним 01.10.2021 на рахунок Відповідача в якості забезпечення виконання зобов'язань за Договором підряду № 06/10 від 06.10.2021, а також стягнути судові витрати.
Ухвалою суду від 23.02.2023 позовну заяву залишено без руху. Позивачу надано строк для усунення недоліків позовної заяви та зазначено спосіб усунення недоліків.
Ухвалою суду від 07.03.2023 відкрито провадження у справі № 920/181/23 в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін, сторонам встановлені строки для надання суду відзиву, відповіді на відзив та заперечення на відповідь на відзив.
13.03.2023 відповідач подав відзив на позовну заяву, відповідно до змісту якого зазначає, що відсутні підстави для повернення позивачу 245700 грн - 5% вартості суми Договору як забезпечення повного виконання робіт по Договору підряду від 06.10.2021 №06/10, оскільки договір виконано частково через його дострокове припинення. Також відповідач зазначає, що згідно з Постановою Кабінету Міністрів від 16.02.2011 №106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» Держаудитслужба відповідно до законодавства здійснює постійний контроль за правильністю та своєчасністю надходження до державного та місцевих бюджетів податків, зборів, платежів та інших доходів згідно з переліком, а також ведення обліку таких платежів у розрізі платників з метою забезпечення повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів по ККД 24061900 «Кошти, отримані від надання учасниками процедури закупівлі/спрощеної закупівлі як забезпечення їх тендерної пропозиції/пропозицій учасника спрощеної закупівлі, які не підлягають поверненню цим учасникам». В зв'язку з чим просить залучити Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області (40030, м. Суми, площа Покровська, 11) третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.
04.04.2023 позивач надав відповідь від 30.03.2023 № 212/01 на відзив, відповідно до змісту якої зазначає, що відповідно до умов Договору підряду від 06.10.2021 №06/10, укладеного між сторонами, не визначено інших умов для неповернення забезпечення виконання Договору про закупівлю, окрім невиконання або неналежного виконання підрядником своїх зобов'язань. В свою чергу зазначає, що шляхом підписання Додаткової угоди №3 від 10.08.2022 року Сторони з ініціативи Степанівської селищної ради вирішили припинити дію договору підряду з 10.08.2022 року. Таким чином, Позивач та Відповідач за взаємною, обопільною згодою (з ініціативи Відповідача) припинили зобов'язання, передбачене Договором підряду №06/10 від 06.10.2021 року. Позивач зазначає, що протягом дії Договору до ініціативи Степанівської селищної ради про його дострокове припинення належним чином виконувались зобов'язання КП «Шляхрембуд» СМР за Договором, що підтверджується підписаними між Сторонами актами виконаних робіт на загальну суму 2 111 025.00 гри. Також зазначає, що не виконання робіт за Договором у 2021 році на загальну суму 4 914 000,00 гри., в будь-якому разі було неможливим через відсутність відповідного фінансування на поточний рік та жодним чином не випливає з вини чи недобросовісних дій бездіяльності КП «Шляхрембуд» СМР. В зв'язку з чим просить задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Ухвалою суду від 27.04.2023 залучено Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області (40030, м. Суми, площа Покровська, 11) до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача.
15.05.2023 третьою особою надано до суду письмові пояснення від 12.05.2023, відповідно до змісту яких останній зазначає, що станом на сьогодні Управління в межах контрольно- перевірочних заходів, що здійснювало протягом 2021-2023 років в Комунальному підприємстві Сумської міської ради «Шляхрембуд» та Степанівській селищній раді питання зазначені в матеріалах позовної заяви не досліджувалося. Також зазначено, що в Управління відсутні правові підстави для того щоб у спірних правовідносинах виступати на боці жодної із сторін, оскільки відсутні результати державного фінансового контролю здійсненого Управлінням.
Згідно із статтею 252 Господарського процесуального кодексу України розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими Господарським процесуальним кодексом України для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
Ураховуючи достатність часу, наданого учасникам справи для підготовки та подання витребуваних судом документів, приймаючи до уваги принципи змагальності та диспозитивної господарського процесу, закріплені пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України, статями 13, 14, 74 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає, що господарським судом, в межах наданих йому повноважень, сторонам були створені усі належні умови для надання доказів у справі та є підстави для розгляду справи по суті за наявними у ній матеріалами.
Судовий процес на виконання ч. 3 ст. 222 ГПК України не фіксувався за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до статті 233 ГПК України рішення у справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.
Розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарським судом встановлено наступне.
Як підтверджується матеріалами справи, 17.08.2021 Степанівською селищною радою (Відповідач, Замовник) в електронній системі PROZORRO оприлюднено оголошення про проведения закупівлі робіт: Капітальний ремонт дороги комунальної власності по вул. Промислова в смт. Степанівка Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області (коригування) (ДК 021:2015, код 45233000-9 «Будівництво, влаштовування фундаменту та покриття шосе, доріг») (ідентифікатор доступу до закупівлі UA-2021-08-17-009163-а).
За результатами проведення вказаної закупівлі Замовником визначено Комунальне підприємство «Шляхрембуд» СМР (Позивач, Підрядник) переможцем та між Сторонами укладено договір підряду від 06.10.2021 №06/10 ( строк дії Договору - до 31.12.2022 року).
Тендерною документацією (далі - ТД) для процедури закупівлі - відкриті торги щодо закупівлі: Капітальний ремонт дороги комунальної власності по вул. Промислова в смт. Степанівка Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області (коригування) (ДК 021:2015, код 45233000-9 «Будівництво, влаштовування фундаменту та покриття шосе, доріг») було передбачено необхідність надання переможцем забезпечення виконання договору про закупівлю (розділ 6 Результати торгів та укладання договору про закупівлю).
Відповідно до вимог ТД Замовником вимагається від учасника-переможця внесення ним не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання такого договору у формі: депозиту (безвідсоткового) - внесення на рахунок замовника суми, яка дорівнює 5 відсоткам вартості договору.
Перерахування коштів здійснюється на розрахунковий рахунок Замовника, який буде наданий учаснику-переможцю. В підтвердження перерахування учасником забезпечення виконання договору на момент укладення договору надається копія платіжного доручення (з відміткою банку про сплату).
Усі витрати, пов'язані з поданням забезпечення виконання договору, здійснюються за рахунок коштів учасника. Внесення забезпечення виконання договору не припиняє виконання зобов'язань учасника за Договором.
Обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що на виконання вищезазначеного Позивач 01.10.2021 року перерахував 245700 грн 00 коп. в якості забезпечення виконання договору по капітальному ремонту дороги комунальної власності по вуд. Промислова в смт. Степанівка Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області на рахунок Замовника, що підтверджується платіжним доручення №2496 від 01.10.2021 року.
З матеріалів справи вбачається, що додатковою угодою №3 до Договору підряду Сторони вирішили припинити його дію з 10.08.2022 року.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач вказує, що 26.10.2022 року КП «ІІІляхрембуд» СМР звернулось до Степанівської селищної ради із листом №02/370 про повернення забезпечення виконання зобов'язань за Договором. Однак листом №2025-02-32 від 15.11.2022 Відповідач повідомив про неможливість повернення зазначених коштів та про необхідність звернення Позивача до Держаудитслужби задля їх повернення.
На думку позивача, такі дії Степанівської селищної ради суперечать вимогам законодавства України, умовам укладеного між Сторонами договору підряду та призвели до необхідності звернення Позивача до суду для примусового стягнення з Відповідача 245 700,00 гри. забезпечення виконання договору №06/10 від 06.10.2021 року.
Вирішуючи спір у даній справі суд керується наступним:
Відповідно до статті 11 Цивільного кодексу України (далі ЦК України) підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Згідно з частиною 1 статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Договір є обов'язковим для виконання сторонами (стаття 629 ЦК України). Крім того, положення умов договору мають відповідати засадам цивільного
законодавства, зокрема, зазначеним у статті 3 ЦК України.
Згідно зі ст. ст. 173, 174, 193 Господарського кодексу України однією з підстав виникнення господарських зобов'язань є господарський договір, до виконання якого застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Частиною 1 ст. 509 ЦК України передбачено, що зобов'язанням є правовідпошення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор мас право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Разом з тим, за частиною третьою статті 509 ЦК України зобов'язання має грунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості, а частиною першою статті 627 ЦК України визначено, що відповідно до статті 6 нього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Частиною 1 ст. 199 Господарського кодексу України встановлено, що виконання господарських зобов'язань забезпечується заходами захисту прав та відповідальності учасників господарських відносин, передбаченими цим Кодексом та іншими законами. За погодженням сторін можуть застосовуватися передбачені законом або такі, що йому не суперечать, види забезпечення виконання зобов'язань, які звичайно застосовуються у господарському (діловому) обігу. До відносин щодо забезпечення виконання зобов'язань учасників господарських відносин застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України.
Правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади визначені положеннями Закону України «Про публічні закупівлі".
Відповідно до пунктів 6 та 9 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю - господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару; забезпечення виконання договору про закупівлю - надання забезпечення виконання зобов'язань учасником перед замовником за договором про закупівлю.
Згідно зі ст. 546 Цивільного кодексу України виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності. Договором або законом можуть бути встановлені інші види забезпечення виконання зобов'язання.
Правовий інститут забезпечення виконання зобов'язання врегульований главою 49 Цивільного кодексу України, яка передбачає спеціальні міри, що стимулюють боржника до належного виконання зобов'язання та забезпечують захист майнових інтересів кредитора на випадок порушення зобов'язання боржником. За загальним правилом підставою для встановлення та застосування певного виду забезпечення виконання зобов'язання є домовленість сторін (правочин). Закон встановлює обов'язкову письмову форму правочину щодо забезпечення виконання зобов'язання (ст. 547 ЦК України).
Оскільки заходи забезпечення виконання зобов'язання забезпечують захист майнових інтересів кредитора на випадок порушення зобов'язання боржником, умовою їх застосування є невиконання або неналежне виконання останнім тих зобов'язань, для забезпечення яких встановлені такі заходи.
В основу виконання будь-яких зобов'язань законодавець покладає принцип належності (ст. 526 ЦК України). Саме цей принцип, тобто належність виконання переможцем закупівлі своїх обов'язків за договором, зумовлює настання обов'язку у замовника повернути забезпечення виконання договору (ст. 27 Закону). Навпаки, такий обов'язок не настає, якщо має місце порушення цього принципу. У цьому випадку настають наслідки забезпечення, що захищають майнові інтереси кредитора.
Відповідно до ст. 572 ЦК України в силу застави кредитор (заставодержатель) має право у разі невиконання боржником (заставодавцем) зобов'язання, забезпеченого заставою, а також в інших випадках, встановлених законом, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 593 ЦК України право застави припиняється, зокрема, у випадку припинення зобов 'язання, забезпеченого заставою.
Відповідно до ч. 1 ст. 604 ЦК України зобов'язання припиняється за домовленістю сторін. Відповідно до ч. 1 ст. 651 ЦК України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Шляхом підписання Додаткової угоди №3 від 10.08.2022 року Сторони з ініціативи Степанівської селищної ради вирішили припинити дію договору підряду з 10.08.2022 року.
Таким чином, Позивач та Відповідач за взаємною, обопільною згодою (з ініціативи Відповідача) припинили зобов'язання, передбачене Договором підряду №06/10 від 06.10.2021 року.
Відповідно до ст. 27 Закону України «Про публічні закупівлі» Замовник має право вимагати від переможця процедури закупівлі/спрощеної закупівлі внесення ним не пізніше дати укладення договору про закупівлю забезпечення виконання якого договору, якщо внесення такого забезпечення передбачено тендерною документацією або в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі (ч. 1).
Замовник повертає забезпечення виконання договору про закупівлю:
1) після виконання переможцем процедури закупівлі/спрощеної закупівлі договору про закупівлю;
2) за рішенням суду щодо повернення забезпечення договору у випадку визнання результатів процедури закупівлі/спрощеної закупівлі недійсними або договору про закупівлю нікчемним;
3) у випадках, передбачених статтею 43 цього Закону;
4) згідно з умовами, зазначеними в договорі про закупівлю, але не пізніше ніж протягом п'яти банківських днів з дня настання зазначених обставин (ч. 2).
Розмір забезпечення виконання договору про закупівлю не може перевищувати 5 відсотків вартості договору про закупівлю (ч. 3).
Кошти, що надійшли як забезпечення виконання договору про закупівлю, якщо вони не повертаються учаснику у випадках, визначених цим Законом, підлягають, перерахуванню до відповідного бюджету, а в разі здійснення закупівлі замовниками не за бюджетні кошти - перераховуються на рахунок таких замовників (ч. 4).
Розділом 20. Інші умови Договору передбачено вимоги до забезпечення виконання зобов'язань Підрядником за Договором.
Так, при укладенні Договору підряду КІІ «ІІІляхрембуд» СМР відповідно до умов Договору (п. 20.1. Забезпечення виконання зобов'язань Підрядником за Договором вимагається у розмірі 5 (п'яти) відсотків вартості договору у формі депозиту, що вноситься на рахунок Замовника на суму 245 700 грн. Документ, який підтверджує внесення Підрядником забезпечення виконання договору, надається Замовнику не пізніше дати укладання цього Договору. Внесення забезпечення виконання договору не припиняє виконання зобов'язань Підрядника за Договором. Усі витрати, пов'язані з поданням забезпечення виконання договору, здійснюються за рахунок коштів Генпідрядника) та вимог ТД перерахував 01.10.2021 року 245 700,00 грн. в якості забезпечення виконання договору по капітальному ремонту дороги комунальної власності по вул. Промислова в смт. Степанівка Степанівської селищної ради Сумського району Сумської області на рахунок Замовника.
18.10.2022 року Сторонами підписано до Договору додаткову угоду №2. якою, зокрема, вищезгаданий пункт Договору замінено на пункт 20.2 та викладено його в новій редакції, проте фактично вимоги до внесення забезпечення виконання зобов'язань не змінені.
Пунктами 20.3-20.9 розділу 20 Договору передбачено умови щодо повернення та неповернення забезпечення виконання Договору:
20.3 Забезпечення виконання умов Договору не повертається Замовником Підряднику в разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов'язань Підрядником за Договором повністю або частково, зокрема, але не виключно: за прострочення виконання робіт; за порушення умов зобов'язання щодо якості робіт.
20.4. Право щодо неповернення Генпідряднику забезпечення, зазначеного у п. 20.2. Договору, виникає у Замовника в момент настання будь-якого з випадків невиконання (неналежного виконання) Підрядником цього Договору.
20.5. Факт невиконання (неналежного виконання) Підрядником своїх зобов'язань за цим Договором підтверджується Актом про невиконання (неналежне виконання). Відповідний Акт про невиконання (неналежне виконання) складається не менше як трьома представниками Замовника і представником балансоутримувача Об'єкту, і скріплюється їхніми підписами. Вказаний Акт наступного робочого дня після його складання, направляється Замовником Підряднику.
20.6. Про неповернення забезпечення виконання цього Договору Замовник письмово повідомляє Підрядника. До повідомлення додається Акт про невиконання (неналежне виконання) та, у разі необхідності, інші документи, що підтверджують невиконання (неналежне виконання) Підрядником своїх зобов'язань за Договором.
20.7. Після спливу 30 (тридцяти) календарних днів від дати відправлення Підряднику письмового повідомлення, зазначеного у пункті 20.6. Договору, та у разі не усунення Підрядником обставин, що стали підставою для складання Акту про невиконання (неналежне виконання), у порядку, встановленому цим Договором, Замовник перераховує кошти, що надійшли на рахунок Замовника від Підрядника як забезпечення виконання договору.
20.8. Замовник повертає забезпечення, зазначене у п. 20.2 не пізніше 5-ти банківських днів після документального підтвердження належного виконання договірних зобов'язань Підрядником, а також у разі визнання судом цього Договору недійсним в установленому порядку.
20.9. Забезпечення, зазначене у п. 20.2, діє до повного виконання зобов'язань Підрядником за цим Договором.
Отже, умовами укладеного між Сторонами Договору визначено, що підставами для неповернення Підряднику забезпечення виконання зобов'язань є виключно невиконання або неналежного виконання ніш своїх зобов'язань за Договором повністю або частково. При цьому пунктами 20.4-20.7 розділу 20 Договору визначено особливості щодо оформлення та документування таких фактів невиконання або неналежного виконання зобов'язань Підрядником.
Разом з тим, факти невиконання або неналежного виконання КП «Шляхрембуд» СМР умов Договору підряду №06/10 від 06.10.2021 року відсутні в матеріалах справи, як і відсутні будь-які дії з документування та оформлення Замовником таких фактів.
Відповідно до умов Договору підряду Сторонами не визначено інших умов для неповернення забезпечення виконання Договору про закупівлю, окрім невиконання або неналежного виконання Підрядником своїх зобов'язань.
Окрім того, відповідно до п. 20.8 розділу 20 Договору Замовник повертав забезпечення, зазначене у п. 20.2 не пізніше 5-ти банківських днів після документального підтвердження належного виконання договірних зобов'язань Підрядником, а також у разі визнання судом цього Договору недійсним в установленому порядку.
Згідно з викладеними вище умовами Договору та тендерної документації Відповідач мав повернути Позивачу забезпечення виконання Договору про закупівлю після виконання Позивачем робіт, фактично виконаних ним до 10.08.2022 року, протягом п'яти банківських днів.
Матеріалами справи підтверджується та не заперечується відповідачем, що Підрядником протягом дії Договору належним чином виконувались його зобов'язання за Договором, про що свідчать підписані між Сторонами акти виконаних робіт на загальну суму 2 111 025,00 гри. (в тому числі ПДВ - 351 837,50 он.), разом з тим. Відповідач не повернув у визначений законом та умовами Договору і тендерної документації строк забезпечення виконання договору, при цьому, на звернення Підрядника повідомив, що повернути зазначені кошти не має змоги, аргументуючи це контролем Держаудитслужби.
В свою чергу відповідно до письмових пояснень Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області, останній зазначив, що у нього відсутні правові підстави для того щоб у спірних правовідносинах виступати на боці жодної із сторін.
Приймаючи до уваги вищезазначене, суд приходить до висновку, про доведеність та обґрунтованість позивачем позовних вимог, в зв'язку з чим вони підлягають задоволенню у повному обсязі шляхом стягнення з відповідача245700 грн 00 коп, що були перераховані в якості забезпечення виконання зобов'язань за Договором підряду № 06/10 від 06.10.2021.
Згідно статей 55 Конституції України, статей 15, 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутись до суду за захистом свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Відповідно до статті 73 Господарського процесуального кодексу України: доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно статті 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до частини 1 статті 86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Щодо розподілу судових витрат:
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд керується статтею 129 Господарського процесуального кодексу України. У спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: у разі задоволення позову - на відповідача; у разі відмови в позові - на позивача; у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Таким чином на відповідача покладається судовий збір у розмірі 3685 грн 50 коп.
На підставі викладеного та керуючись статями 1-5, 10, 11, 12, 41-46, 73-80, 86, 123, 129, 165, 196, 201, 208-210, 232, 233, 236, 237, 238, 240, 241, 247, 248, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Позовну заяву Комунального підприємства «Шляхрембуд» Сумської міської ради до Степанівської селищної ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, на стороні відповідача Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області про стягнення 245700 грн 00 коп - задовольнити повністю.
2. Стягнути зі Степанівської селищної ради (вул. Центральна, 5, смт. Степанівка, Сумська область, 42304, код ЄДРПОУ 04390148) на користь Комунального підприємства «Шляхрембуд» Сумської міської ради (вул. Лебединська,3, м. Суми, 40021, код ЄДРПОУ 05433057) 245700 (двісті сорок п'ять тисяч сімсот) гривень 00 коп, що були перераховані в якості забезпечення виконання зобов'язань за Договором підряду № 06/10 від 06.10.2021; 3685 (три тисячі шістсот вісімдесят п'ять) гривень 50 коп. в рахунок відшкодуванням витрат по сплаті судового збору.
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Згідно зі ст. 241 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Відповідно до ст. 256 ГПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено та підписано суддею 19.05.2023.
Суддя С.В. Заєць