Постанова від 16.05.2023 по справі 465/2748/23

465/2748/23

3/465/1733/23

ПОСТАНОВА

Іменем України

16.05.2023 року м. Львів

Суддя Франківського районного суду м. Львова Марків Ю.С., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1

за ч. 2 ст. 160 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії МВ № 4723 від 05 квітня 2023 року, ОСОБА_2 05. 04. 2023 року о 15 год. 15 хв. по вул. Городоцька, буд.131 у м. Львові здійснювала торгівлю з рук в невстановленому місці на тротуарі без дозвільних документів промисловими товарами, а саме: взуттям та сумками чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст.160 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненому правопорушенні заперечила. Вказала, що є особою з інвалідносю ІІІ групи, на підтвердження надала копію довідки до акта обстеження МСЕК серії 10 ААА №492275, відповідно до якої інвалідність встановлена безтерміново.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що провадження у справі належить закрити, з наступних підстав.

Відповідно до п.2 ч.1 ст. 255 КпАП України у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати: посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами (а у населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів,-виконавчими органами, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад (статті 44-3,96-2,103-1,103-2,103-3,104,частина перша статті 106-1,статті 106-2,127-2,149 - 152,частини третя - п'ятастатті 152-1,статті 154,155,155-2,156,частини перша - четвертастатті 156-1, статті156-2,159 - 160, стаття 175-1(за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статті 183,185-1,186-5,197,198).

Орган місцевого самоврядування своїм рішенням уповноважує посадових осіб муніципальної варти на складання приписів та протоколів про адміністративні правопорушення в межах обсягу своїх повноважень визначених ст. 219 КупАП, а саме: виконавчі комітети (а в населених пунктах, де не створено виконавчих комітетів, - виконавчі органи, що виконують їх повноваження) сільських, селищних, міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 44-3, статтями 92, 99 (якщо правопорушення вчинено громадянином), статтею 104, частинами першою, третьою та сьомою статті 122 (в частині порушення правил зупинки, стоянки транспортних засобів у межах відповідного населеного пункту, зафіксованого в режимі фотозйомки (відеозапису), статтями 127-2, 141, 142, 152, частинами першою - п'ятою та восьмою статті 152-1, статтею 159, статтею 175-1 (за порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179, статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181, частиною першою статті 182, статтями 183, 197, 198 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 278 КпАП України орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Разом з тим матеріали справи не містять жодних підтверджень того, що представники ЛКП «Муніципальна варта» крім наданих повноважень на складання протоколів про адміністративне правопорушення передбачених у п. 2 ч.1 ст. 255 КпАП України, уповноважені виконавчим комітетом Львівської міської ради на складання протоколів про скоєння адміністративного правопорушення передбаченого статтею 160 КпАП України.

Так, протокол про адміністративне правопорушення, в розумінні статті 251 КУпАП, є доказом у справі про адміністративне правопорушення. Протокол про адміністративне правопорушення встановлює виявлені порушення.

Питання щодо правильності складання протоколу про адміністративне правопорушення, встановлення наявності чи відсутності в діяннях особи складу адміністративного правопорушення тощо, належить розглядати в порядку, визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення. Тобто, питання розгляду та надання оцінки всім доказам, в тому числі і самому протоколу про адміністративне правопорушення, здійснюється під час розгляду питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності.

У практиці Європейського Суду з прав людини існує тенденція поступової універсалізації понять «обвинувачення за адміністративним проступком» та «обвинувачення, які мають ознаки злочину», залежно від ступеня їх суспільної небезпеки (рішення у справі «Лутц проти Німеччини», «Отцюрк проти Німеччини», «Девеєр проти Бельгії», «Адольф проти Австрії» та інші), отже, адміністративне обвинувачення має бути доведено державою, в особі уповноважених на те посадових осіб.

Таким чином, суд приходить до переконання, що жодних об'єктивних доказів складення протоколу посадовою особою, уповноваженою на те виконавчим комітетом міської ради матеріали справи не містять, а відтак і доказів вчинення особою правопорушення матеріали суду не надано. Окрім того в матеріалах справи міститься фототаблиця до протоколу про адміністративне правопорушення на якій зображено особу у темному одязі та у світлій шапці, (а. с. 3), а на іншій фототаблиці, що долучена до протоколу про адміністративне правопорушення зображена інша особа жіночої статі у темному одязі та чорній шапці (а.с.4). З досліджених фототаблиць вбачається, що такі виконані у різних місцях (протилежні сторони вул. Городоцької).

Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Відтак відсутні будь-які підстави вважати, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене частиною 2 статті 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а тому приходжу до переконання, що провадження у справі слід закрити у зв'язку із відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст. ст. 9, 247, 255, 284 КпАП України, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі відносно ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.160 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення

На постанову може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Марків Ю.С.