Справа №295/3024/23
Категорія 156
3/295/1508/23
17.05.2023 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Зіневич І.В., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу АП УПП в Житомирській області ДПП про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого: АДРЕСА_1 , не працюючого
за ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД №464574 від 08.03.2023, ОСОБА_1 07.03.2023 року о 22 год. 30 хв. в м. Житомирі по вул. Київській, 13, будучи учасником ДТП, після події вживав алкоголь, а саме пиво не фільтроване ємністю 0,33 л. У встановленому законом порядку огляд на стан сп'яніння зі згоди водія проводився у присутності двох свідків за допомогою приладу «Drager Alcotest ARBL 0695». Результат позитивний - 0,97 проміле алкоголю.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
За приписами статті 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників чи адвоката.
За змістом частини 1 статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до частини 2 статті 251 КУпАП Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
До матеріалів справи долучено компакт-диск для збереження даних. В порядку підготовки справи до розгляду під час спроби переглянути (зчитати) інформацію,яка мала б міститись на компакт-диску, було встановлено, що на диску наявний один файл, який не піддається зчитуванню комп'ютерною технікою (відеофайл не відкривається та не відтворюється). Дослідження такого відеофайлу, як доказу в судовому засіданні - неможливе. Відповідно неможливо об'єктивно встановити всі обставини, що підлягають з'ясуванню при розгляді справи про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, даний матеріал про адміністративне правопорушення підлягає поверненню для доопрацювання.
Керуючись ст. ст.256, 268, 278 КУпАП, суд, -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції в Житомирській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя І.В. Зіневич