Справа № 147/628/23
Провадження № 3/147/327/23
18 травня 2023 року смт Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Мудрак А.М. розглянувши справу про адміністративне правопорушення щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ,
за ч.1 ст. 173-2 КУпАП
до Тростянецького районного суду Вінницької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 481368 від 17.05.2023 щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 481368 від 17.05.2023 вбачається, що 15 травня 023 року о 06.00 год. ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_3 вчинив домашнє насильство фізичного характеру відносно співмешканки ОСОБА_3 чим спричинив їй шкоду.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що події, які вказані у протоколі не відбувалися о 06.00 год., як про це вказано, а були значно пізніше. При цьому він не мав умислу штовхати чи бити ОСОБА_3 та він її зачепив нехотячи. Після цього вони примирилися. В поліцію звернувся син ОСОБА_3 значно пізніше.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить наступного висновку.
За змістом ч.2 ст. 7 КУпАП провадження в справі про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, тощо.
Статтею 278 КУпАП передбачено, що під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи сповіщено осіб, які беруть участь у справі, про час, місце і день її розгляду, чи витребувано необхідні додаткові матеріали та інше.
Протокол про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП.
Із змісту протоколу вбачається, що суть адміністративного правопорушення, вчинення якого ставиться у вину ОСОБА_1 , не розкрита відповідно до диспозиції ч.1 ст. 173-2 КУпАП, а саме: відсутні відомості щодо суб'єктивної сторони правопорушення, зокрема, форми вини; не вказано які саме дії вчинено ОСОБА_1 , що свідчать про насильство фізичного характеру щодо співмешканки, не зазначено, чи внаслідок дій ОСОБА_1 могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілої.
З матеріалів справи неможливо встановити в який час відбувалися події, так як: в протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що події відбувалися 15.05.2023 о 06.00 год.; в судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, що він точно не пам'ятає коли відбувалися такі події, проте точно не о 06.00 год. ранку, а значно пізніше; в рапорті від 17.05.2023 №992 зазначено, що «заявник повідомив, що на днях співмешканець побив свою дружину»; в письмових поясненнях ОСОБА_3 від 17.05.2023 вказано, що «15.05.2023 у вечірній час вона відпочивала і близько 4 год. 30 хв. прийшов співмешканець…»
Також в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості щодо свідків та їхні пояснення не долучені до матеріалів справи.
В протоколі про адміністративне правопорушення наявні виправлення, які належним чином не засвідчені.
Звертаю увагу на те, що згідно з ч.2 ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Виходячи зі змісту закону провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
У зв'язку з наведеним, суд не вбачає можливості з'ясувати обставини, що мають значення для своєчасного, всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
За таких обставин, вважаю, що матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП слід повернути до Відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Керуючись ст. ст. 245, 277, 278, 283 КУпАП, суддя
Протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №481368 від 17.05.2023 щодо ОСОБА_1 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП разом з долученими до нього матеріалами повернути до Відділення поліції №2 Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя А.М. Мудрак