Справа № 930/697/23
Провадження №3/930/541/23
17.05.2023 року м.Немирів
Суддя Немирівського районного суду Вінницької області Войницька Т.Є., розглянувши матеріали справи, які надійшли з ВП №5 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 173 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серія ВАВ № 144740 від 11.03.2023 року вбачається, що 11.03.2023 року близько 14:00 год. АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 виражався нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_2 , хапав його за одяг, вів себе зухвало та вчинив бійку, чим порушив вимоги ст. 173 КУпАП, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав частково, суду пояснив, що 11.03.2023, перебуваючи в домогосподарстві ОСОБА_2 , вони вживали спиртні напої, в ході розмови ОСОБА_2 словесно його образив, тому ОСОБА_1 його вдарив.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП.
Згідно з вимогами ст.ст.245, 280 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом; при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Положеннями ст. 251 КУпАП передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, зокрема, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, речовими доказами, іншими документами.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Необхідною умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення, тобто передбаченої нормами права сукупності об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи інше діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення, що включає в себе: а) об'єкт ; б) об'єктивну сторону, в) суб'єкт; г) суб'єктивну сторону.
Об'єктивну сторону адміністративного правопорушення характеризують ознаки, які визначають акт зовнішньої поведінки правопорушника. До них належать діяння (дія чи бездіяльність), їх шкідливі наслідки, причинний зв'язок між діяннями й наслідками, місце, час, обстановка, спосіб, знаряддя та засоби вчинення проступку.
В вину ОСОБА_1 ставиться вчинення правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, яка передбачає відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Аналізуючи зміст диспозитивної частини вказаної статті, можна зробити висновки, що обов'язковими ознаками об'єктивної сторони вказаного адміністративного правопорушення є протиправне діяння у вигляді нецензурної лайки в громадських місцях, образливого чіпляння до громадян та інших подібних дій, шкідливі наслідки у вигляді порушення громадського порядку і спокою громадян, причинний зв'язок між діянням та наслідками, а також місце вчинення проступку, яке обов'язково має бути громадським. Відсутність хоча б однієї з ознак виключає склад вказаного адміністративного правопорушення.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 в АДРЕСА_2 , виражався нецензурною лайкою на адресу ОСОБА_2 , хапав його за одяг, вів себе зухвало та вчинив бійку, чим порушив вимоги ст. 173 КУпАП.
Аналізуючи зібрані у справі докази, суд дійшов висновку, що дії ОСОБА_1 мали місце на території домогосподарства ОСОБА_2 та були пов'язані з особистими стосунками, які виникли між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 під час розпивання спиртних напоїв, а тому в його діях відсутній умисел на порушення громадського порядку, а враховуючи, що місце, де відбувались події не є громадським, відсутня також і об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП.
З огляду на наведене, провадження у справі відносно ОСОБА_3 слід закрити на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 9, 173, 24, 251, 247, 252, 283-285 КУпАП , суддя,-
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Т.Є.Войницька