Справа № 137/525/23
18 травня 2023 р. 1-в/137/34/23
Суддя Літинського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , особи відносно якої надіслано подання ОСОБА_3 , представника ДУ «Літинська ВК № 123» ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції подання начальника Державної установи Літинської ВК-123 ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Гагра, Грузія, громадянина України, із вищою освітою, не одруженого, засудженого 10.09.2021 Вінницьким міським судом Вінницької області за ч.3 ст. 185, ч.1 ст. 309, ч.4 ст. 358, ч.1 ст. 70 КК України до 4 (чотирьох) років позбавлення волі,
До Літинського районного суду Вінницької області надійшло вказане подання у якому начальник ДУ «Літинської ВК-123» ОСОБА_5 просить встановити адміністративний нагляд засудженому ОСОБА_3 після звільнення з установи, за місцем проживання, а також застосувати до засудженого обмеження, передбачені п.п. "а", "в", "г" ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", посилаючись на те, що ОСОБА_3 засуджений за кримінальне правопорушення пов'язане з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.
Засуджений ОСОБА_3 у судовому засіданні в режимі відеоконференції не заперечив проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду та повідомив, що після звільнення буде проживати за адресою АДРЕСА_1 .
Представник Державної установи «Літинська ВК № 123» ОСОБА_4 подання підтримав та просив його задовольнити.
Заслухавши пояснення осіб присутніх у судовому засіданні, дослідивши матеріали подання приходжу до висновку про можливість задоволення подання, виходячи із наступного.
Згідно зі ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до ст.3 п."г" Закону України від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" (з наступними змінами і доповненнями" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Підставою для цього відповідно до п."а" ст.4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" є вирок суду, що набрав законної сили, щодо осіб, зазначених у пункті "г" статті 3 цього Закону.
Так, 10.09.2021 Вінницьким міським судом Вінницької області, ОСОБА_3 засуджено за ч.3 ст. 185, ч.1 ст. 309, ч.4 ст. 358, ч.1 ст. 70 КК України до 4 (чотирьох) років позбавлення волі (а.с. 6).
Статтею 309 КК України передбачена відповідальність за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту.
З матеріалів подання вбачається, що після звільнення з установи ОСОБА_3 буде проживати за адресою АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
Оскільки в ході розгляду подання встановлено, що ОСОБА_3 підпадає під дію п. «г» ст. 3 Закону, а начальником Літинської ВК № 123 пропонується встановити обмеження, передбачені ст. 10 Закону, тому вважаю, що подання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.158 КВК та ст.ст.3, 4, 5, 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",
Подання задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 рік.
Застосувати до ОСОБА_3 на час адміністративного нагляду такі обмеження:
1) прибути до 12 год 00 хв 21.05.2023 за адресою просп. (вул.) Героїв Сталінграду, 5, кв. 29, м. Харків Харківської області і зареєструватись в органі Національної поліції.
2) з'являтися за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
3) письмово повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах.
4) у разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватись в місцевому органі Національної поліції.
5)заборонити виходити з будинку за місцем проживання АДРЕСА_1 .з 23:00 години до 06:00 години наступного дня.
6) реєструватися в органах Національної поліції два рази на місяць.
Згідно із ч.3 ст.6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" - термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1