Справа № 210/2561/23
Провадження № 3/210/1270/23
іменем України
"17" травня 2023 р.
Суддя Дзержинського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Скотар Р.Є., розглянувши матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Державної податкової служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , фізична особа-підприємець, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
16 травня 2023 року в провадження судді надійшов адміністративний матеріал про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП.
Згідно з протоколу №17187/04-36-24-17/313715780 від 10 травня 2023 року, при проведенні камеральної перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 встановлено несвоєчасне подання за встановленою формою №4ДФ відомостей про доходи громадян, а саме: вчинив порушення п.п. 16.1.3, п. 16.1 ст. 16, п.п. 49.18.2, п. 49.18 ст. 49, п. 51.1 ст. 51, абз. «б» п. 176.2 ст. 176 ПКУ несвоєчасне надання до ГУ ДПС у Дніпропетровській області податковий розрахунок за встановленою формою №4ДФ відомостей про доходи громадян за 4 квартал 2022 року по строку 09.02.2023 року. Фактично розрахунки за встановленою формою №4ДФ за 4 квартал 2022 року подано 10.04.2023 року та зареєстровано в ГУ ДПС у Дніпропетровській області за № 9310387941 (Акт № 13635/04-36-24-17/3137215780 від 18.04.2023 року). Раніше до адміністративної відповідальності не притягалася.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складеного протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст.251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи, особі яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Вивчивши матеріали справи, суддя дійшов висновку, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст.256 КУпАП, зокрема: наявні незаповнені графи щодо свідків, відсутні відомості щодо отримання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, викликів до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення №17187/04-36-24-17/313715780 від 10 травня 2023 року зазначено, що особу ОСОБА_1 повідомлено про розгляд справи у Дзержинському районному суді м. Кривого Рогу дніпропетровської області на 30 травня 2023 року, однак при цьому відсутній підпис правопорушника та час розгляду справи.
Таким чином, вищезазначені недоліки не можуть бути усунені судом в силу його диспозитивності та унеможливлює прийняття законного й обґрунтованого рішення на підставі зазначеного протоколу та доданих матеріалів.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14).
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що відсутність у протоколі про адміністративне правопорушення та приєднаних до нього матеріалах вищезазначених відомостей перешкоджає можливості повно та об'єктивно з'ясувати всі фактичні обставини, які мають значення для розгляду справи про адміністративне правопорушення, суд вважає за необхідне повернути матеріал до Державній податковій службі України Головного управлення ДПС у Дніпропетровській області Державної податкової служби України на дооформлення.
Керуючись ст. ст. 163-4, 251, 256, 278 КУпАП, суд, -
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 , фізична особа-підприємець за ч. 1 ст.163-4 КУпАП повернути до Державної податкової служби України Головного управлення ДПС у Дніпропетровській області Державної податкової служби України - для належного оформлення.
Постанова оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Суддя: Р. Є. Скотар