Постанова від 16.05.2023 по справі 455/985/23

Справа № 455/985/23

Провадження № 3/455/594/2023

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 травня 2023 року м.Старий Самбір

Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Кушнір А.В., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріали справи, що надійшли з відділення поліції №1 Самбірського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою АДРЕСА_2 , громадянина України, з загальною середньою освітою, не одруженого, непрацюючого, військовозобов'язаного, який раніше притягувався до адміністративної відповідальності постановою судді Старосамбірського районного суду Львівської області від 05.04.2023 за ч.2 ст.173-2, ч.2 ст. 187 КУпАП

за ч.2 ст.173-2, ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення (надалі КУпАП),

роз'яснивши особі, яка притягається до адміністративної відповідальності положення ст.63 Конституції України та права, передбачені ст.268 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , щодо якого 27.03.2023 було винесено тимчасовий заборонний припис стосовно кривдника серії АА№305883 терміном на 10 діб, 06.04.2023 о 23 год 30 хв не повідомив орган Національної поліції про своє місце проживання чи перебування під час дії тимчасового заборонного припису стосовно кривдника, чим порушив п.8 ст. 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Крім того, ОСОБА_1 , будучи протягом року підданим адміністративному стягненню, передбаченому ч.2 ст.173-2 КУпАП згідно постанови судді Старосамбірського районного суду Львівської області від 05.04.2023, повторно 24.04.2023 о 21 год 30 хв, перебуваючи в житловому будинку АДРЕСА_1 вчинив домашнє насильство психологічного характеру відносно своєї співмешканки ОСОБА_2 , а саме ображав нецензурною лійкою та погрожував фізичною розправою, чим порушив п.п.14 ст.1 Закону України «Про запобігання та протидії домашнього насильства».

Крім того, ОСОБА_1 , будучи протягом року підданим адміністративному стягненню, передбаченому ч.2 ст.173-2 КУпАП згідно постанови судді Старосамбірського районного суду Львівської області від 05.04.2023, повторно 24.04.2023 о 22 год 00 хв, перебуваючи в житловому будинку АДРЕСА_1 порушив заборону на перебування в місці проживання ( перебування) постраждалої особи, що встановлена йому терміновим заборонним приписом стосовно кривдника серії АА№305920 від 20.04.2023 (термін дії 10 діб), чим порушив пп.1 п.2 ст. 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Крім того, ОСОБА_1 , будучи протягом року підданим адміністративному стягненню, передбаченому ч.2 ст.173-2 КУпАП згідно постанови судді Старосамбірського районного суду Львівської області від 05.04.2023, повторно 25.04.2023 о 06 год 10 хв, перебуваючи в житловому будинку АДРЕСА_1 порушив заборону на перебування в місці проживання ( перебування) постраждалої особи, що встановлена йому терміновим заборонним приписом стосовно кривдника серії АА№305920 від 20.04.2023 (термін дії 10 діб).

Крім того, ОСОБА_1 , повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за ч.2 ст.187 КУпАП згідно постанови судді Старосамбірського районного суду Львівської області від 05.04.2022, а саме 25.04.2023 о 10 год 00 хв порушив правила адміністративного нагляду, а саме не прибув в орган національної поліції на реєстрацію, чим порушив вимоги адміністративного нагляду встановленого ухвалою Старосамбірскього районного суду Львівської області від 24.11.2022 року.

Крім того, ОСОБА_1 , щодо якого 20.04.2023 було винесено тимчасовий заборонний припис стосовно кривдника серії АА№305920 терміном на 10 діб, 30.04.2023 о 20 год 00 хв не повідомив орган Національної поліції про своє місце проживання чи перебування під час дії тимчасового заборонного припису стосовно кривдника, чим порушив п.8 ст. 25 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Крім того, ОСОБА_1 , повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення за ч.2 ст.187 КУпАП згідно постанови судді Старосамбірського районного суду Львівської області від 05.04.2022, а саме 02.05.2023 о 10 год 00 хв порушив правила адміністративного нагляду, а саме не прибув в орган національної поліції на реєстрацію, чим порушив вимоги адміністративного нагляду встановленого ухвалою Старосамбірскього районного суду Львівської області від 24.11.2022 року.

В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 провину визнав повністю, щиро розкаюється у вчиненому та просив суд суворо не карати.

Крім визнання своєї вини, винність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, доводиться такими доказами по справі: протоколами про адміністративні правопорушення серії ВАВ №782825 від 10.04.2023, ВАВ №782883 від 24.04.2023, ВАВ № 782882 від 24.04.2023, ВАВ №782886 від 25.04.2023, ВАВ 782885 від 25.04.2023, ВАВ №782895 від 09.05.2023, ВАВ №782888 від 09.05.2023, ВАВ №782894 від 09.06.2023;рапортами старшого інспектора - чергового ВП№1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області Душного І. від 24.04.2023, рапортами старшого інспектора - чергового ВП№1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області Волошин Ю. від 25.04.2023,26.04.2023; рапортом заступника начальника сектору превенції ВП №1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області Бобела В. від 07.04.2023, 25.04.2023, 04.05.2023; копією реєстраційного листка ОСОБА_1 ; копією ухвали Старосамбірського районного суду Львівської області від 24.11.2022; письмовою заявою та поясненнями ОСОБА_2 від 24.04.2023; письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 09.05.2023; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 25.04.2023; формою оцінки ризиків вчинення домашнього насильства від 24.04.2023; копіями тимчасового заборонного припису стосовно кривдника серії АА№305883 від 27.03.2023, серія АА №305920 від 20.04.2023; копією журналу №266 реєстрації повідомлень про місце тимчасового перебування кривдника, якому винесено терміновий заборонний припис; копією постановою судді Старосамбірського районного суду Львівської області від 21.02.2023, 05.04.2023

Аналізуючи вищенаведені докази, що безпосередньо дослідженні та здобуті в ході розгляду справи про притягнення до адміністративної відповідальності в їх сукупності, приходжу до переконання в доведенні винності ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 КУпАП - вчинення домашнього насильства особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті, невиконання термінового заборонного припису особою яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, передбачених частиною першою цієї статті та неповідомлення уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України про місце свого тимчасового перебування особою стосовно якої винесено тимчасовий заборонний припис та ч.2 ст.187 КУпАП - порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.

Обставиною, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до статті 34 КУпАП, є щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, відповідно до статті 35 КУпАП, не встановлено.

Відповідно до ч.2 ст.36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Виходячи з вищевикладеного, приходжу до висновку про застосування вимог ст.36 КУпАП в частині накладення адміністративних стягнень при вчиненні кількох адміністративних правопорушень, і вважаю, що оскільки справи про адміністративні правопорушення розглядаються одним суддею одночасно, то їх слід об'єднати в одне провадження, і об'єднаній справі надати № 455/985/23 (провадження №3/455/594/2023), а стягнення необхідно накласти в межах санкції, встановленої за більш серйозне (за тяжкістю адміністративного стягнення) правопорушення з числа вчинених.

Таким чином, враховуючи, у відповідності до вимог ст.33 КУпАП, характер вчинених правопорушень, особу порушника, ступінь його вини та майновий стан, обставину, що пом'якшує відповідальність за адміністративне правопорушення - щире розкаяння винного, також беручи до уваги відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне, з урахуванням ч.2 ст.36 КУпАП України застосувати до ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу в межах установлених санкцією ч.2 ст.173-2 КУпАП, що за своїм видом та мірою відповідає, визначеній у ст.23 КУпАП, меті накладення адміністративного стягнення, і є необхідним й достатнім для виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчиненню правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.

Відповідно до вимог ст.40-1 КУпАП та ст.4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в дохід держави в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 536,80 гривень (2684 грн. х 0,2=536,80 грн.).

Щодо обставин, викладених у протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАВ №782895 від 09.05.2023 за ч.2 ст.187 КУпАП, то вважаю, що провадження в справі про адміністративне правопорушення в цій частині підлягає закриттю з наступних підстав.

Так, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №782895 від 09.05.2023 складеного ДОП СП ВП№1 Самбірського РВП ГУНП у Львівській області Білик І.Р., зазначено, що ОСОБА_1 26.04.2023 о 01 год 00 хв за адресою: АДРЕСА_1 був відсутній по місцю проживання, чим порушив правила адміністративного нагляду, встановлені ухвалою Старосамбірського районного суду Львівської області від 24.11.2022 року.

Згідно з ч.2 ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

У відповідності до ст.245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Так, частина 1 статті 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду, а саме порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.

Частина 2 ст.187 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення.

Об'єктивна сторона правопорушення полягає у діяннях, які полягають у порушенні правил адміністративного нагляду особами, щодо яких його встановлено, в тому числі у вигляді дій, що передбачають порушення заборони виходити з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу.

Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.

Такий вид контролю використовують з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, а також здійснення виховного впливу на них.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Згідно зі ст.7 цього Закону адміністративний нагляд здійснюється поліцією; осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, беруть на облік, фотографують, а у разі необхідності у них беруть відбитки пальців; працівники поліції зобов'язані систематично контролювати поведінку цих осіб, запобігати порушенням ними громадського порядку та прав інших громадян і припиняти їх, проводити розшук осіб, які уникають адміністративного нагляду.

Відповідні умови, правила та особливості здійснення адміністративного нагляду передбачено в Інструкції «Про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі» / Наказ Міністерства внутрішніх справ України, Державного департаменту України з питань виконання покарань від 4 листопада 2003 року N 1303/203/.

Зокрема, згідно п. 3.13 вказаної Інструкції адміністративний нагляд здійснюється за місцем реєстрації піднаглядного. Начальник міськ-, райвідділу за письмовою заявою піднаглядного може дозволити йому тимчасове проживання (перебування) в іншому місці.

Як убачається з матеріалів справи, ухвалою Старосамбірського районного суду львівської області від 24.11.2022 було продовжено відносно ОСОБА_1 адміністративний нагляд терміном на 6 місяців із такими обмеженнями: реєстрація в поліції кожного вівторка місяця (чотири рази на місяць) на 10.00год, заборона виходу з будинку з 22.00год по 06.00год, заборона виїзду за межі території самбірського району без дозволу поліції.

При цьому, суд констатує, що в зазначеній ухвалі суду не визначено конкретної адреси місця проживання чи перебування піднаглядної особи, на яке поширюється часове обмеження заборони залишення житла (будинку).

Разом із цим, матеріалами справи встановлено, що 20.04.2023 відносно ОСОБА_1 було винесено терміновий заборонний припис стосовно кривдника серії АА№305920 від 20.04.2023, яким, зокрема, зобов'язано останнього залишити місце проживання (перебування) постраждалої особи, заборонено на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи, за адресою: АДРЕСА_1 .

У протоколі про адміністративне правопорушення у графі пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, по суті порушення зазначено: «Був в колеги».

Вищевикладені обставини можуть свідчити про відсутність у піднаглядного умисного невиконання обмежень, встановлених ухвалою суду.

Вважаю, що за встановлених судом обставин, уповноваженою на складання протоколу особою не доведено достатніх підстав для притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Протокол про адміністративне правопорушення складений працівником поліції, за умови відсутності інших об'єктивних доказів вини правопорушника, не є достатньою підставою для притягнення останнього до адміністративної відповідальності.

Згідно п.1 ч.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за умови відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

За таких обставин, вважаю, що провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП в частині епізоду від 26.04.2023 за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №782895 від 09.05.2023, слід закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, - за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст.23, 33, 34, 36, 40-1, 173-2 ч.2, 187 ч.2, 283, 284 КУпАП, ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст.173-2 та ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення:

- за ч.2 ст. 187 КУпАП - у виді штрафу в розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.

- за ч.2 ст.173-2 КУпАП - у виді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.

Остаточно призначити ОСОБА_1 , адміністративне стягнення відповідно до вимог ч.2 ст.36 КУпАП у виді штрафу у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 340 (триста сорок) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 КУпАП в частині епізоду від 26.04.2023 за протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАВ №782895 від 09.05.2023, - закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, - за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Старосамбірський районний суд Львівської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова підлягає пред'явленню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.

Суддя А.В.Кушнір