Ухвала від 15.05.2023 по справі 127/13995/23

Справа №127/13995/23

Провадження №1-в/127/275/23

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 травня 2023 року м. Вінниця

Суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , ознайомившись з поданням начальника відділення поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_2 про встановлення адміністративного нагляду:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого АДРЕСА_1 , раніше судимого:

11.07.2011 Ленінським районним судом м. Вінниці за ч. 1 ст. 186 КК України на 3 роки позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробувальним терміном 3 роки;

05.07.2012 Вінницьким районним судом Вінницької області за ч. 2 ст. 185 КК України, з урахуванням положень ст. 71 КК України на 3 роки 3 місяці позбавлення волі;

14.02.2013 Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 3 ст. 185 КК України з урахуванням положень ст. 71 КК України на 4 роки позбавлення волі;

11.03.2016 Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 2 ст. 289 КК України на 5 років позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільненого від відбування покарання з випробувальним терміном строком на 3 роки;

28.12.2018 Вінницьким міським судом Вінницької області за ч. 2 ст. 190 КК України з урахуванням положень ст. 71 КК України на 4 роки позбавлення волі. 27.01.2023 був звільнений з Стрижавської ВК № 81 з умовно-достроковим терміном 1 рік 3 місяці 8 днів.

ВСТАНОВИВ:

До Вінницького міського суду Вінницької області 15 травня 2023 року надійшло подання начальника відділення поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 .

Дослідивши матеріали подання суд прийшов до висновку, що подання підлягає поверненню для належного оформлення, оскільки містить недоліки, які підлягають усуненню, на підставі наступного.

Так, відповідно до ст. 3 Закону України «Про Національну поліцію» у своїй діяльності поліція керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, цим та іншими законами України, актами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, а також виданими відповідно до них актами Міністерства внутрішніх справ України, іншими нормативно-правовими актами.

Відповідно ст.8 зазначеного Закону поліція діє виключно на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

Також згідно вимог ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» визначено умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов'язки.

Згідно «Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.

Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» передбачений термін встановлення адміністративного нагляду від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.

Однак, в поданні не зазначено термін протягом якого необхідно встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 .

Крім того, форма подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 не відповідає формі та вимогам подання про встановлення адміністративного нагляду, а саме в поданні не зазначено адресата подання (назву суду, голову суду).

Відповідно до розділу XI Інструкції з діловодства у місцевих та апеляційних судах затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України від 20.08.2019 № 814, зі змінами, відповідно до наказу від 24 грудня 2019 року № 1196, які набули чинності з 01 січня 2020 року, копії судових рішень мають бути належним чином оформлені та засвідчені відбитком гербової печатки суду. Якщо копія судового рішення складається з кількох аркушів, вона має бути прошнурована нитками на три проколи, а на зворотному боці останнього аркуша скріплена підписом відповідальної особи апарату суду, засвідчена відбитком печатки суду, із відміткою «Всього в копії _____ арк.», посади та П.І.Б. відповідальної особи апарату суду. Допускається засвідчувати копії документів поаркушно.

В порушення зазначеного в матеріалах подання відсутні належним чином завірені копії вироків суду та ухвали про умовно-дострокове звільнення засудженого, що позбавляє суд належним чином вивчити та дослідити зазначений доказ.

Також, в матеріалах справи відсутні належним чином завірені копії постанов про притягнення ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності, які зазначені в поданні та підтверджують порушення ним громадського порядку та зловживання спиртними напоями, а також підтвердження про сплату накладеного адміністративного стягнення - штрафу.

Разом з тим, в матеріалах справи наявні попередження особи, стосовно якої може бути продовжено адміністративний нагляд, хоча до суду надійшло подання про встановлення адміністративного нагляду, датовані однією датою, два - 02.05.2023 та одне - 05.03.2023.

Крім того, в матеріалах подання наявний рапорт ДОП ВП №1 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_4 про надання дозволу для направлення матеріалів стосовно ОСОБА_3 до Вінницького міського суду Вінницької області для розгляду по суті без відповідної резолюції на його виконання.

В судовому засіданні дільничний офіцер поліції СП відділення поліції №1 Вінницького РУП ОСОБА_5 на запитання суду про наявність вищевказаних недоліків, суду пояснила, що подання складала не вона, тому відповіді немає.

Вказані недоліки унеможливлюють прийняття обґрунтованого рішення за матеріалами подання.

Враховуючи зазначене, суддя вважає за необхідне в задоволенні поданні про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_3 відмовити.

Керуючись ст. 539 КПК України, Законом України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі», суд,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні поданні начальника відділення поліції №1 Вінницького районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області ОСОБА_2 про встановлення ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративного нагляду - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 7 діб з моменту її проголошення.

Суддя: