Рішення від 11.05.2023 по справі 529/654/23

Справа № 529/654/23

Провадження № 2/529/399/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2023 року Диканський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого - судді Петренко Л.Є.

при секретарі - Звягольської В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу -

встановив:

Позивач ОСОБА_1 , 20.04.2023 звернувся до суду з позовом у якому просить розірвати шлюб з відповідачкою ОСОБА_2 .

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що вони з відповідачем ОСОБА_2 26.01.2019 зареєстрували шлюб, від якого мають неповнолітню дитину - сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Сімейне життя сторін не склалось через різні погляди на нього та відсутності взаєморозуміння. Шлюбні стосунки та ведення спільного господарства сторони припинили з січня 2022.

Вказані підстави і слугували підставою для звернення до суду з даною заявою.

24.04.2023 ухвалою судді відкрито провадження по справі та визначено порядок розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

Сторони в судове засідання не з'явились.

При цьому позивач ОСОБА_1 подав до суду заяву про підтримання своїх позовних вимог, а відповідачка ОСОБА_2 про їх визнання. Просили розгляд справи проводити у їх відсутність.

З огляду на вказане суд провів розгляд справи у відсутність позивача та відповідача на підставі наявних матеріалів у справі та без фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу, що передбачено ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Суд, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку

Сторони по справі 26.01.2019 зареєстрували шлюб у Диканському районному відділі державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, актовий запис № 03.

Сторони мають неповнолітнього сина ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Судом встановлено, що подружнє життя сторін не склалось. Шлюбні стосунки між подружжям та ведення спільного господарства фактично припинені, відновлювати їх сторони наміру й бажання не мають.

Відповідно до положень ст. 21 СК України шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. При цьому, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка, що прямо вказано в ст. 24 цього Кодексу.

Як зазначає ст. 16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.

Вказане свідчить, що подальше спільне життя подружжя і збереження їхнього шлюбу суперечить інтересам кожного з них, тому, відповідно до ст. 112 СК України, шлюб між сторонами слід розірвати.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7, 8, 81, 83, 141, 258, 259, 263-268 ЦПК України, суд, -

вирішив:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , зареєстрований 26 січня 2019 року Диканським районним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Полтавській області, актовий запис № 03.

Після розірвання шлюбу ОСОБА_2 , залишити прізвище " ОСОБА_6 ”.

Рішення набирає законної сили через 30 днів з дня його ухвалення, якщо на нього не буде подана апеляційна скарга учасниками справи.

Рішення може бути оскаржене протягом 30 днів з дня його ухвалення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду.

Повне найменування сторін:

Позивач: ОСОБА_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;

Відповідачка: ОСОБА_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ;

Головуюча: Л.Є. Петренко

Попередній документ
110893873
Наступний документ
110893875
Інформація про рішення:
№ рішення: 110893874
№ справи: 529/654/23
Дата рішення: 11.05.2023
Дата публікації: 18.05.2023
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Диканський районний суд Полтавської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (20.04.2023)
Дата надходження: 20.04.2023
Предмет позову: розірвання шлюбу
Розклад засідань:
11.05.2023 15:30 Диканський районний суд Полтавської області