Справа № 564/1483/23
15 травня 2023 року
Костопільський районний суд Рівненської області в особі судді Грипіч Л.А.
розглянувши матеріали, що надійшли від Відділення поліції №2 Рівненського районного управління поліції ГУНП в Рівненській області та від ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, паспорт НОМЕР_1 виданий 05.11.2019 ТСЦ 5612, посвідчення водія НОМЕР_2 від 03.09.2004, водій військової частини НОМЕР_3 , солдат, військовий квиток НОМЕР_4 виданий 29.06.1992 ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП: НОМЕР_5 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.124, ч.1 ст.130, ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення
08 травня 2023 року о 14:55 год., у с.Мала Любаша, в/ч А4152, автодорога, інспектором СРПП Відділення поліції №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , складено протокол серії ААБ №313905 про адміністративне правопорушення, з якого вбачається, що 08.05.2023 о 13:10 год., у с.Мала Любаша, в/ч НОМЕР_6 , автодорога, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом ГАЗ 66, державний номерний знак НОМЕР_7 , скоїв зіткнення з автомобілем Шкода Фабіа, державний номерний знак НОМЕР_8 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався у зустрічному напрямку, внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, завдано матеріальних збитків, травмованих немає, чим порушив вимоги п.10.1 Правил дорожнього руху України.
Такі дії ОСОБА_1 попередньо кваліфіковані за ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також 08 травня 2023 року о 15:10 год., у с.Мала Любаша, в/ч А4152, автодорога, інспектором СРПП Відділення поліції №2 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , складено протокол серії ААД №344552 про адміністративне правопорушення, з якого вбачається, що 08.05.2023 о 13:10 год., у с.Мала Любаша, в/ч НОМЕР_6 , автодорога, водій ОСОБА_1 , керував транспортним засобом ГАЗ 66, державний номерний знак НОМЕР_7 , в стані алкогольного сп'яніння. Зі згоди водія огляд проводився у встановленому законом порядку із застосуванням спеціального технічного приладу газоаналізатора «Alcotest Drager 6810», результат 3,16%, проміле, чим порушив вимоги п.2.9«а» Правил дорожнього руху України.
Такі дії ОСОБА_1 попередньо кваліфіковані за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також 08 травня 2023 року у с.Мала Любаша, офіцером відділення організації охорони, патрульно-постової служби, розшуку та діяльності Військової служби правопорядку в гарнізонах ІНФОРМАЦІЯ_1 старшим лейтенантом ОСОБА_3 складено відносно ОСОБА_1 протокол серії ЛВР №120 про військове адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, відповідно до якого, 08 травня 2023 року, близько 16:00 години, на території розташування військової частини НОМЕР_6 , АДРЕСА_2 , солдат ОСОБА_1 , перебував на території військової частини та виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані в умовах воєнного стану.
Дії ОСОБА_1 попередньо кваліфіковані за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи, що по даним матеріалам про адміністративні правопорушення притягується до адміністративної відповідальності одна і та ж особа, з метою повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи по суті, провадження у справах про адміністративні правопорушення №3/564/821/23, №3/564/822/23 та 3/564/827/23 відносно ОСОБА_1 підлягають об'єднанню в одне провадження в межах справи №564/1483/23.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, у своїй заяві від 08.05.2023 просить проводити розгляд справи за ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення у його відсутності, вину у вчиненні правопорушення визнає, у поданих 15.05.2023 телефонограмах просить проводити розгляд справ за ст.124, ч.1 ст.130 та ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення без його участі та суворо не карати.
Відповідно до ч.2 ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173 частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Таким чином, при розгляді справи адміністративне правопорушення за ст.124, ч.1 ст.130 та ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, не є обов'язковою.
Суд, повно, всебічно та об'єктивно дослідивши протоколи та матеріали, додані до протоколів, дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.130 та ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Так судом встановлено, що 08.05.2023 о 13:10 год., у с.Мала Любаша, в/ч НОМЕР_6 , автодорога, ОСОБА_1 , керував транспортним засобом ГАЗ 66, державний номерний знак НОМЕР_7 , скоїв зіткнення з автомобілем Шкода Фабіа, державний номерний знак НОМЕР_8 , під керуванням ОСОБА_2 , який рухався у зустрічному напрямку, внаслідок чого автомобілі отримали механічні пошкодження, завдано матеріальних збитків, при цьому керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, огляд проводився на місці зупинки транспортного засобу за допомогою газоаналізатора «Alcotest Drager 6810» результат якого становить 3,16% проміле, а також 08 травня 2023 року, близько 16:00 години, солдат ОСОБА_1 , перебував на території розташування військової частини НОМЕР_6 , АДРЕСА_2 та виконував обов'язки військової служби в нетверезому стані в умовах воєнного стану.
Вказане підтверджується: протоколами про адміністративне правопорушення серії ААБ №313905, серії ААД №344552 та серії ЛВР №120 про військове адміністративне правопорушення за частиною 3 статті 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 08.05.2023, схемою місця ДТП від 08.05.2023, актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 08.05.2023, направленням водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебуванням під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 08.05.2023, тестом №4046 газоаналізатора Alcotest Drager 6810 ARAM 2233 від 08.05.2023 з результатом огляду 3,16%, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 08.05.2023, письмовими поясненнями ОСОБА_4 від 08.05.2023, письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 08.05.2023, фотознімками, долученим до протоколу відеозаписом, Витягом №1308 із журналу реєстрації медичних оглядів осіб з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 08.05.2023 відповідно до якого ОСОБА_1 перебуває у стані алкогольного сп'яніння (Алкотест- 2,09%), поясненнями ОСОБА_1 , які містяться у протоколі про адміністративне правопорушення та у яких останній вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнає.
Відповідно до п.10.1 Правил дорожнього руху України, перед початком руху, перестроюванням та будь-якою зміною напрямку руху водій повинен переконатися, що це буде безпечним і не створить перешкод або небезпеки іншим учасникам руху.
Вказаних вимог Правил дорожнього руху України ОСОБА_1 не дотримав.
Відповідно до ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, адміністративна відповідальність настає за порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до вимог п.2.9«а» Правил дорожнього руху, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Вказаних вимог Правил дорожнього руху України ОСОБА_1 не дотримав.
Відповідно до ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративна відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч.1 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративна відповідальність настає за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення адміністративна відповідальність настає за дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі порушення, або в умовах особливого періоду.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» особливий період - період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
22 травня 2022 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» №2263-ІХ, за яким воєнний стан в Україні продовжено з 05 год 30 хв 25 травня 2022 року строком на 90 діб, - до 23 серпня 2022 року, Законом України №2500 затверджено Указ Президента «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 12.08.2022 № 573/2022, за яким воєнний стан в Україні продовжено з 05:30 23 серпня 2022 року строком на 90 діб, - до 21 листопада 2022 року, Законом України від 16.11.2022 №2738-ІХ затверджено Указ Президента України від 07 листопада 2022 року №757/2022 «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та продовжено воєнний стан в Україні строком на 90 діб - до 19 лютого 2023 року, а Законом України від 07.02.2023 №2915-IX затверджено Указ Президента України від 6 лютого 2023 року № 58/2023 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", яким продовжено строк дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 19 лютого 2023 року строком на 90 діб.
Таким чином, суд дійшов переконливого висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративних правопорушень, відповідальність за які передбачена ст.124, ч.1 ст.130 та ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вирішуючи питання щодо притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.124, ч.1 ст.130 та ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, враховуючи обставини справи, з метою запобігання вчиненню нових правопорушень та виправлення особи правопорушника, суд дійшов висновку про необхідність застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме в межах санкції ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що повинно бути достатнім для його виправлення.
Згідно статті 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, суд дійшов висновку про необхідність стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 536,80 грн. судового збору.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.36, 40-1, 124, 130, 172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд -
Об'єднати провадження у справах про адміністративні правопорушення №3/564/821/23, №3/564/822/23 та 3/564/827/23 відносно ОСОБА_1 про вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ст.124, ч.1 ст.130 та ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення в одне провадження в межах справи №564/1483/23.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 /сімнадцять тисяч/ гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави 536 /п'ятсот тридцять шість/ гривень 80 копійок судового збору.
Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Костопільський районний суд Рівненської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
СуддяЛ. А. Грипіч