Справа № 158/946/21
Провадження № 1-кс/0158/654/23
15 травня 2023 року м. Ківерці
Слідчий суддя Ківерцівського районного суду Волинської області ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання слідчого СВ ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Ківерцівського відділу Луцької окружної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів у кримінальному провадженні №12021030590000130, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27.03.2021, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України,
Слідчий СВ ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області звернулася до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні ПАТ АКБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », а саме: рух коштів з рахунку ПАТ АКБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 , належного ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », на рахунок ПАТ АБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_2 , що належить ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » і навпаки, протягом грудня 2020 року, січня і лютого 2021 року.
Клопотання обґрунтоване тим, що 27.03.2021 зареєстроване кримінальне провадження №12021030590000130 за фактом заволодіння коштами службовими особами КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » шляхом зловживання своїми службовим становищем під час виконання та оплати робіт на виконання договору підряду №156/45а/3 від 03.12.2020 «Реконструкція системи киснепостачання Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_6 » Ківерцівської районної ради, по АДРЕСА_1 , укладеного з ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
В ході аналітичного дослідження ІНФОРМАЦІЯ_7 (висновок №65/03-20-08-11/38856054) встановлено, що згідно з документами податкового обліку (податкові накладні), зареєстровані в ЄРПН, відповідно до програмного забезпечення «Архів електронної звітності» за період з 01.12.2020 по 31.03.2021 контрагентами - постачальниками в адресу ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » складено податкові накладні з номенклатурою товарів (робіт, послуг) на загальну суму 51 886 786,95 грн. в т.ч. ПДВ 8 647 797,9 грн. у тому числі від ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , 2659. ІНФОРМАЦІЯ_8 , основний вид діяльності неспеціалізована оптова торгівля, «0» - платник податків за основним місцем обліку на поставку кріогенної ємності тип CDLS 3/1.6 LOX, LIN, LAR з випарником продуктивністю до 40мЗ/год. згідно податкової накладної від 22.01.2021 року №26 на загальну суму 1 444 055,7 грн. в тому числі ПДВ - 240 675,95 грн.
Встановлено, що відповідно до наданого платіжного доручення №850 від 27.01.2021 КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » перерахувало кошти в сумі 1 480 047,36 грн. в тому числі ПДВ - 246 674,56 грн. на розрахунковий рахунок ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Також встановлено, що 27.01.2021 ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (генпідрядник) подано замовнику КП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » довідку про вартість виконаних будівельних робіт за січень 2021 року та витрат (ф.КБ-3) та акт вартості устаткування, що придбавається виконавцем (ф. № КБ-2в) від 27.01.2021р за січень 2021 року, згідно яких у вказаний період придбано і проведено монтаж газифікатора кріогенного для кисню Сгуосуl 3000/16. Вартість даного обладнання яке є складовою частиною системи киснепостачання становить 1 444 055,76 грн, в тому числі 240 675,96 грн ПДВ.
Газофікатор кріогенний для кисню НОМЕР_4 було придбано ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » у ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на підставі укладеного між останніми договору поставки №13/01 від 13 січня 2021 року. Поставка газофікатора була здійснена 22 січня 2021 року, що підтверджується видатковою накладною №15 на суму 1 444 055,76 грн. з врахуванням 240 675,96 грн. ПДВ. При цьому, вартість товару була визначена сторонами у специфікації №1 від 13.01.2021р. до договору №13/01 від 13.01.2021р. в сумі 1 444 055,76 грн., в тому числі ПДВ 20% - 240 675,96 грн. Оплата газофікатора кріогенного для кисню Сгуосуl 3000/16 була здійснена ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 02.02.2021р. згідно платіжного доручення №283 на суму 1 444 055,76 грн. з призначенням платежу: «за кріогенну ємність згідно рах. №10 від 22.01.2021р. в т.ч. ПДВ 240 675,96 грн.».
При цьому нарахування ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » суми ПДВ 240 675,96 грн. з відповідної господарської операції підтверджується долученою до матеріалів справи зареєстрованою постачальником податковою накладною №26 від 22.01.2021р.
Відповідно до платіжного доручення №283 від 02.02.2021 ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з рахунку у ПАТ АБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_2 на рахунок ПАТ АКБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » перераховано за кріогенну ємність згідно рахунку №10 від 22.01.2021, в тому числі ПДВ 240675,96 гривень.
З метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, встановлення осіб, які фактично причетні до його вчинення, враховуючи специфіку та методику документування і доказування вказаної категорії злочинів, виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів та інформації, які перебувають у володінні ПАТ АКБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Слідчий у судове засідання не прибула, подала заяву про розгляд справи без її участі, клопотання підтримала у повному обсязі, просила його задовольнити.
Власник (володілець) майна в судове засідання не викликався на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
Відповідно до ч. 4 ст. 170 КПК України у разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, слідчий суддя дійшов наступних висновків.
Так, згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Крім того, як вбачається з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів
Водночас, ч. 7 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе, зокрема, що таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя вважає за необхідне надати тимчасовий доступ до речей та документів, які містять інформацію, що перебуває (або може перебувати) у володінні ПАТ АКБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Керуючись статтями 159-166 КПК України, слідчий суддя
Клопотання слідчого задовольнити.
Надати заступнику начальника СВ ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_5 , слідчому СВ ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_6 , слідчому СВ ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_3 , старшому слідчому СВ ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області ОСОБА_7 або за їх дорученням у відповідності до вимог ст. 40, 41 КПК України оперативним працівникам ВП №1 (м. Ківерці) Луцького РУП ГУНП у Волинській області тимчасовий доступ до речей та документів, які містять банківську таємницю, що перебуває у володінні ПАТ АКБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 ), а саме руху коштів з рахунку ПАТ АКБ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 , належного ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), на рахунок ПАТ АБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » НОМЕР_2 , що належить ТзОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), і навпаки, протягом грудня 2020 року, січня і лютого 2021 року.
Строк дії ухвали рахувати з дня її постановлення до 15 червня 2023 року.
Роз'яснити, що відповідно до ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Другий примірник оригіналу цієї ухвали та її копію для виконання вимог ч. 2 ст. 165 КПК України вручити особі, якою ініційовано розгляд відповідного клопотання.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1