Справа № 2а-446/10/1570
11 серпня 2010 року м.Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Марина П.П.,
при секретарі Полторак І.Ф.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за адміністративним позовом Військової частини А 3840 до Територіального Південного контрольно -ревізійного управління Контрольно -ревізійного Департаменту Міністерства оборони України про зобов'язання вчинити певні дії, -
Військова частина А 3840 звернулась до Одеського окружного адміністративного суду з позовними вимогами до Територіального Південного контрольно -ревізійного управління Контрольно -ревізійного Департаменту Міністерства оборони України про зобов'язання Територіальне Південне контрольно -ревізійного управління Контрольно -ревізійного Департаменту Міністерства оборони України надіслати на адресу військової частини А 3840 письмову вимогу щодо виконання порушень, викладених а акті від 30.10.2009 року №234/3/2/101/АР. Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем в порушення чинного законодавства України письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень до позивача не надсилалась, чим фактично порушене конституційне право позивача на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
Представник позивача до судового засідання не з'явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача у судовому засіданні, посилаючись на необґрунтованість позовних вимог, проти задоволення адміністративного позову заперечував у повному обсязі, пояснивши, що надсилання позивачу за наслідками проведеної ревізії письмової вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень Територіальним Південним контрольно -ревізійним управлінням Контрольно -ревізійного Департаменту Міністерства оборони України є правом а не обов'язком відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши положення чинного законодавства, вважає, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно п.1 ч.1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з п. 6 ч. 1 ст. 3 КАС України адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Виходячи із загального розуміння правового спору, публічно-правовий спір - це відносини, які виникають внаслідок реального або уявного порушення прав, свобод та інтересів учасників публічно-правових відносин.
Відповідно до п. 1.1 та п. 1.4 Положення про контрольно-ревізійну службу Збройних Сил України затвердженого Наказам Міністра оборони України від 29.05.2001р. Контрольно-ревізійна служба Збройних Сил України є системою органів відомчого контролю за фінансово-господарською діяльністю органів військового управління, з'єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій та підпорядковується безпосередньо Міністру оборони України, виконує його доручення і про результати ревізій (перевірок) доповідає йому для прийняття відповідного рішення.
Таким чином, Територіальне Південне контрольно -ревізійне управління Контрольно -ревізійного Департаменту Міністерства оборони України по відношенню до об'єкта контролю -військової частини А 3840 є суб'єктом, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Територіальне Південне контрольно -ревізійне управління Контрольно -ревізійного Департаменту Міністерства оборони України Управління, як складова частина контрольно-ревізійної служби збройних сил України, керується наказом Міністра оборони України від 15.09.2004 № 409 «Про затвердження Інструкції про порядок проведення ревізій і перевірок та реалізація їх матеріалів органами контрольно-ревізійної служби Збройних Сил України».
Судом встановлено, що відповідно до п.1.2.1.1 Плану контрольно-ревізійної роботи контрольно-ревізійного управління на друге півріччя 2009 року на підставі направлення на проведення ревізії №234/3/2/301/з від 25.08.2009 року, ревізійною групою Територіального Південного контрольно -ревізійного управління Контрольно -ревізійного Департаменту Міністерства оборони України проведено планову ревізію фінансово-господарської діяльності військової частини А3840 за період з 01.10.2007 року по 19.08.2009 року за наслідками якої було складено акт № 234/3/2/101/АР від 30.10.2009 року який був підписаний командиром військової частини А3840, про що свідчить підпис в даному акті (а.с. 8-11).
З акту ревізії № 234/3/2/101/АР від 30.10.2009 фінансово-господарської діяльності військової частини А3840 за період з 01.10.2007 року по 19.08.2009 року вбачається, що позивачем допущено порушення фінансово-господарської діяльності.
Відповідно до п. 5.4, 4.16 Інструкції про порядок проведення ревізії і перевірок та реалізації їх матеріалів органами контрольно-ревізійної служби Збройних Сил України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 15.09.2004р. передбачено, що у випадках, коли вжиті в період ревізії заходи не забезпечили повне усунення виявлених порушень, керівництву об'єкта контролю направляється лист, підписаний керівником відповідного органу контрольно-ревізійної служби Збройних Сил України, з вимогами про усунення виявлених порушень та вжиття в установленому чинним законодавством порядку заходів щодо повного відшкодування збитків та притягнення осіб, винних в допущених порушеннях, до відповідальності, передбаченої законодавством.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що направлення керівництву об'єкта контролю листа, підписаного керівником відповідного органу контрольно-ревізійної служби Збройних Сил України з вимогами про усунення виявлених порушень та вжиття в установленому чинним законодавством порядку заходів щодо повного відшкодування збитків та притягнення осіб, винних в допущених порушеннях, до відповідальності, передбаченої законодавством є правом відповідача а не його обов'язком та Інструкція про порядок проведення ревізії і перевірок та реалізації їх матеріалів органами контрольно-ревізійної служби Збройних Сил України, затверджена наказом Міністерства оборони України від 15.09.2004р. яка регламентує дії органів контрольно-ревізійної служби Збройних Сил України по здійсненню ревізії фінансово-господарської діяльності підконтрольного об'єкта не встановлює обов'язку контрольно-ревізійної служби Збройних Сил України направлення керівництву ревізуємого об'єкта контролю листа з вимогами про усунення виявлених порушень.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи вищезазначене, суд дійшов висновку, що позивач не довів суду обставини на яких ґрунтуються позовні вимоги та не надав суду необхідні докази, в підтвердження своїх позовних вимог.
Згідно ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На підставі вищевикладеного, з урахуванням встановлених у судовому засіданні фактів, оцінюючи надані сторонами у справі докази у сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Військової частини А 3840 про зобов'язання Територіальне Південне контрольно -ревізійного управління Контрольно -ревізійного Департаменту Міністерства оборони України надіслати на адресу військової частини А 3840 письмову вимогу щодо виконання порушень, викладених в акті від 30.10.2009 року №234/3/2/101/АР необґрунтовані та не відповідають чинному законодавству, а отже задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 8, 9, 11, 86, 159 - 164, 167, 254 КАС України, суд,-
Адміністративний позов Військової частини А 3840 до Територіального Південного контрольно - ревізійного управління Контрольно - ревізійного Департаменту Міністерства оборони України про зобов'язання вчинити певні дії - залишити без задоволення.
Постанову може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови складено та підписано суддею 11 серпня 2010 року
Суддя /підпис/дпис/ П.П. Марин