Справа № 2а-3445/10/1570
30 серпня 2010 року м. Одеса
15год.12хв.
Зала судових засідань №28
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Аракелян М.М.
При секретарі - Ігнатенко М.Ю.
За участю сторін:
Від прокуратури: Пшенічко С.О. -за посвідченням №140 від 25.11.2009р.
Від позивача: Недбал А.В. -за довіреністю №41/1-8-591п від 15.12.2009 р.
Від відповідача: не з'явився.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафу, -
До суду надійшов адміністративний позов Прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті (з урахуванням уточнень позовних вимог), в якому прокурор просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 фінансові санкції у сумі 510грн.
В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на наявність у фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 заборгованості у розмірі 510грн., яка утворилась внаслідок несплати відповідачем суми фінансових санкцій, визначеної постановою Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області №084661 від 20.05.2009р.
Відповідач у судові засідання не з'явився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів.
У судовому засіданні представник позивача та прокурор підтримали уточнені позовні вимоги.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.
Судом встановлено, що 29.12.2006р. ОСОБА_3 був зареєстрований як фізична особа-підприємець Виконавчим комітетом Іллічівської міської ради Одеської області, та 29.12.2006р. до Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців внесено запис про державну реєстрацію ФОП ОСОБА_3
29.04.2009р. державними інспекторами відділу державного контролю Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, а саме - транспортного засобу марки Honda CRV номерний знак НОМЕР_1 під керуванням ОСОБА_3 на підставі довіреності.
За результатами вказаної перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом №112981 від 29.04.2009р., яким зафіксовано порушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз.4 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме -експлуатація легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки.
ОСОБА_3 надав пояснення про причини порушень та підписав акт без зауважень.
13.05.2009р. (супровідним листом від 12.05.2009р. №2290/02) на адресу відповідача надіслано запрошення на розгляд справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт та/або порушення Кодексу України про адміністративні правопорушення.
На підставі зазначеного вище акту перевірки, 20.05.2009р. Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Одеській області прийнято постанову №084661 про застосування фінансових санкцій до відповідача у розмірі 510грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена ч.1 абз.4 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт». Вказана постанова була направлена відповідачу 21.05.2009р. супровідним листом від 20.05.2009р. №2432/02.
Відповідно до п.5 Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, затвердженого Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.12.2005р. №888, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 грудня 2005 р. за №1573/11853, територіальні управління відповідно до покладених на них завдань у відповідному регіоні, у тому числі, здійснюють державний контроль за виконанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, правил перевезень пасажирів і вантажів; дотриманням вимог нормативно-правових актів, стандартів і норм, що регулюють перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом.
Також, згідно з п.6 вказаного Положення територіальні управління у відповідному регіоні мають право перевіряти виконання суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту загального користування, вимог законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до п.4 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2006р. №1567, державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Відповідно до п.14 вказаного Порядку рейдова перевірка транспортних засобів проводиться на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях вантаження та розвантаження вантажних автомобілів, контрольно-вагових комплексах, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, у пунктах пропуску через державний кордон за погодженням з начальником органу охорони державного кордону.
Згідно з п.15 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті під час проведення рейдової перевірки перевіряється, у тому числі, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Відповідно до п.21 Порядку у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за відповідною формою.
Відповідно до ст.39 України «Про автомобільний транспорт»від 05 квітня 2001 року №2344-III автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення. Документи для водія таксі, що здійснює перевезення пасажирів на таксі є посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до абз.4 ч.1 ст.60 Закону України «Про автомобільний транспорт»від 05 квітня 2001 року №2344-III за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно з ч.ч.4,5 ст.60 вказаного вище закону від імені центрального органу виконавчої влади з питань автомобільного транспорту розглядати справи про стягнення у вигляді штрафів за порушення, викладені у цій статті, мають право посадові особи урядового органу державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті. Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження і опротестування постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.
Відповідно до п.п.25,26,27,29 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням. У разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій. Копія постанови видається не пізніше ніж протягом трьох днів після її винесення уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Згідно з п.28 вказаного вище Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Однак, фізична особа-підприємець ОСОБА_3 у встановлений законом строк визначену постановою про застосування фінансових санкцій №084661 від 20.05.2009р. суму штрафу не сплатив, доказів оскарження постанови, доказів сплати фінансових санкцій та заперечень по суті заявлених вимог суду не надав.
Таким чином, станом на день ухвалення судового рішення за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_3 обліковується заборгованість по сплаті фінансових санкцій у розмірі 510грн.
Частиною 1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги Прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Адміністративний позов Прокурора м.Іллічівська Одеської області в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафу задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (68000, АДРЕСА_1) до Державного бюджету України на рахунок 31115106700015 м.Іллічівськ, банк: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, отримувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23215045, код платежу: 21081100 фінансові санкції у сумі 510 (п'ятсот десять)грн.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку передбаченому ст.186 КАС України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано, або в порядку ч.3 ст.254 КАС України.
Повний текст постанови складено та підписано 06.09.2010р.
Суддя /підпис/ М.М. Аракелян
позов задовольнити
06 вересня 2010 року