Рішення від 12.05.2023 по справі 300/1143/23

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" травня 2023 р. справа № 300/1143/23

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши за правила спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Керівника Коломийської окружної прокуратури Івано-Франківської області до П'ядицької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії по розробленню і затвердженню плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків, розташованих на території с. П'ядики, с. Турка, с. Велика Кам'янка, с. Мала Кам'янка, с. Годи-Добровідка Коломийського району, -

ВСТАНОВИВ:

Керівник Коломийської окружної прокуратури Івано-Франківської області (надалі по тексту також - позивач, Коломийська окружна прокуратура, окружна прокуратура, керівник окружної прокуратури) 17.03.2023 звернувся в суд з адміністративним позовом до П'ядицької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області (надалі по тексту також - відповідач, сільська рада) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії по розробленню і затвердженню плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків, розташованих на території с. П'ядики, с. Турка, с. Велика Кам'янка, с. Мала Кам'янка, с. Годи-Добровідка Коломийського району.

В обґрунтування позовних вимог окружною прокуратурою зазначено, що під час вивчення стану дотримання законодавства України про охорону дитинства та вимог законодавства із забезпечення благоустрою населених пунктів Коломийського району Івано-Франківської області Коломийською окружною прокуратурою виявлено ряд недоліків щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків розташованих в с. П'ядики, с. Турка, с. Велика Кам'янка, с. Мала Кам'янка, с. Годи-Добровідка Коломийського району Івано-Франківської області. За доводами позивача виявлені недоліки негативно впливають на організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд, і можуть призвести, у разі їх не усунення, до настання тяжких наслідків для здоров'я дітей. Зокрема, окружною прокуратурою встановлено перебування на балансі П'ядицької сільської ради п'ятьох дитячих ігрових майданчиків, за адресами: вул. Кринички с. П'ядики, вул. Січових Стрільців с. Турка, вул. Січових Стрільців с. Велика Кам'янка, вул. Лесі Українки с. Мала Кам'янка, вул. Незалежності, с. Годи-Добровідка. Однак, згідно інформації, наданої відповідачем листом від 09.02.2023 за №220/02-10/20, технічна інвентаризація та паспортизація дитячого майданчика не проводилася, а план паспортизації та інвентаризації закріпленого об'єкту благоустрою такого як дитячого майданчика, не затверджений. Враховуючи вказане позивач вважає таку бездіяльність селищної ради порушенням Законів України "Про благоустрій населених пунктів" і "Про місцеве самоврядування в Україні" в частині не вжиття заходів до розробленню плану технічної інвентаризації та паспортизації дитячого майданчика, що приводить до безконтрольності за технічним станом елементів дитячого майданчика і може завдати тяжких наслідків здоров'ю дітей селища.

Керівник Коломийської окружної прокуратури обґрунтовує, що звертається до суду в інтересах держави, які полягають у даному випадку у забезпеченні гарантованих нею безпечних умов для життя та здорового розвитку дітей-мешканців с. П'ядики, с. Турка, с. Велика Кам'янка, с. Мала Кам'янка, с. Годи-Добровідка Коломийського району.

У зв'язку із тим, що чинним законодавством України не визначено (відсутній) орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у даних правовідносинах, керівник окружної прокуратури звернувся до суду за захистом державних інтересів із статусом позивача.

Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 22.03.2023 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання і повідомлення (виклику) сторін за наявними матеріалами (а.с.23).

Позивач, виконуючи вимоги ухвали суду від 22.03.2023, подав в суд 06.04.2023 письмове пояснення (клопотання) і повідомив, що Коломийська окружна прокуратура направила запит до відповідача за №09.53-57-788 вих-23 від 28.03.2023, на який листом за №625/02-10-/20 від 31.03.2023 П'ядицька сільська рада Коломийського району повідомила, що на наступній сесії сільської ради буде розглядатись питання про затвердження технічної інвентаризації, паспортизації та затвердження правил утримання і експлуатації дитячих спортивних-ігрових майданчиків П'ядицької сільської ради. (а.с.27-33).

Відповідач засобами електронного поштового зв'язку за електронною адресою "pyadyky.rada@ukr.net" 23.03.2023 отримав ухвалу про відкриття провадження у справі (а.с.25-26).

Крім цього, ухвала про відкриття провадження у справі та адміністративний позов з додатками 17.03.2023 надіслано до електронного кабінету П'ядицької сільської ради об'єднаної територіальної громади у підсистемі "Електронний Суд" (а.с.34-35).

Відповідно до частини 1 статті 174 КАС України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 251 цього Кодексу.

Днем вручення судового рішення, серед іншого, є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення на офіційну електронну адресу особи (пункт 2 частини 6 статті 251 КАС України).

В силу вимог частини 5 і 7 статті 18 КАС України суд направляє судові рішення та інші процесуальні документи учасникам судового процесу на їх офіційні електронні адреси, вчиняє інші процесуальні дії в електронній формі із застосуванням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).

Особам, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, суд вручає будь-які документи у справах, в яких такі особи беруть участь, виключно в електронній формі шляхом їх направлення на офіційні електронні адреси таких осіб, що не позбавляє їх права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.

Із вказаного слідує, що відповідача у встановленому процесуальним законом порядку доведено до його відома про відкриття провадження у даній справі.

П'ядицька сільська рада Коломийського району не скористався правом на подання відзиву на позовну заяву та не повідомив суд про поважність причин ненадання такого відзиву.

За правилами частини 6 статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши матеріали адміністративної справи, вивчивши зміст позовної заяви, та письмові пояснення, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення проти них, дослідивши і оцінивши зібрані по справі докази, в їх сукупності, проаналізувавши зміст норм матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, судом встановлено наступні обставини.

На балансі П'ядицької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області з 2019 року перебуває п'ять дитячий ігрових майданчиків, які розташовані за адресами: вул. Кринички с. П'ядики, вул. Січових Стрільців с. Турка, вул. Січових Стрільців с. Велика Кам'янка, вул. Лесі Українки с. Мала Кам'янка, вул. Незалежності, с. Годи-Добровідка, про що свідчить АКТ/АСТ приймання-передачі майна (послуг) №АА-К-0091 від 27.08.2019, рішення П'ядицької сільської ради №799-XXIII/2019 від 09.10.2019 та листи відповідача від 09.02.2023 за №220/02-10/20 і від 17.02.2023 за №258/02-10/20 (зворотній бік а.с. 14-а.с.15, а.с.17, зворотній бік а.с.17-а.с.18).

Як свідчить лист П'ядицької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області від 09.02.2023 за №220/02-10/20 відповідач стверджує, що на території сільської ради перебуває 5 дитячих ігрових майданчиків, втім рішень по розробленню та затвердженню планів технічної інвентаризації та паспортизації дитячих ігрових майданчиків, які знаходяться на території сільської ради, не приймались (а.с.14).

В той же час, відповідач у листі від 31.03.2023 за №625/02-10/20, відповідаючи на запит окружної прокуратури від 28.03.2023 за №09.53-57-788вих-23, яким витребовувались письмові докази на виконання пункту 5 ухвали від 22.03.2023, повідомляє окружну прокуратуру, що "інформація, про яку йдеться у листі взято до уваги та на наступній сесії П'ядицької сільської ради буду розглядатись питання про затвердження правил утримання і експлуатації дитячих спортивних-ігрових майданчиків П'ядицької сільської ради" (а.с.32).

Позивач вважає, що П'ядицька сільська рада допустила бездіяльність, оскільки не вжила заходів щодо проведення технічної інвентаризації та паспортизації 5 дитячих ігрових майданчиків (на ці об'єкти благоустрою відсутні паспорти та технічна інвентаризація). Це свідчить про неналежну організацію благоустрою населеного пункту, неналежне утримання територій, будівель, інженерних споруд, що своєю чергою ставить під загрозу гарантовані Конституцією України права на безпечні умови для життя і здорового розвитку дітей.

Надаючи правову оцінку публічно-правовим відносинам, суд виходить із наступних підстав та мотивів.

У відповідності до вимог пункту 3 частини 1 статті 244 КАС України, визначаючи яку правову норму слід застосувати до спірних правовідносин, суд зазначає, що при вирішенні даної справи керується нормами Законів та підзаконних нормативно-правових актів в тій редакції, яка чинна на момент виникнення чи дії конкретної події, обставини і врегулювання відповідних відносин.

Статтею 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.

Згідно норм частини 1 статті 143 Конституції України територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; встановлюють місцеві податки і збори відповідно до закону; забезпечують проведення місцевих референдумів та реалізацію їх результатів; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю; вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

Так, питання, вирішення яких віднесено до виключної компетенції сільської, селищної, міської ради передбачено у статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 за №280/97-ВР (надалі по тексту також - Закон №280/97-ВР).

Відповідно до пункту 44 частини 1 статті 26 Закону №280/97-ВР виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання щодо встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.

Благоустроєм населених пунктів, відповідно до визначення, закріпленого у статті 1 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" від 06.09.2005 за №2807-IV (надалі по тексту також - Закон №2807-IV) є комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.

Під заходами з благоустрою населених пунктів, відповідно до цієї ж статті, слід розуміти роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

За змістом частини 1 статті 2 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" благоустрій населених пунктів передбачає: 1) розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об'єктів; 2) організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об'єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення; 3) створення умов для реалізації прав та виконання обов'язків суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів.

Організацію благоустрою населених пунктів в силу вимог частина 1, 2 статті 20 Закону №2807-IV забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом. Благоустрій здійснюється в обов'язковому порядку на всій території населеного пункту (села, селища, міста).

Як визначено частиною 1 статті 10 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів; затвердження правил благоустрою територій населених пунктів; створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб); визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою.

Об'єктами благоустрою населених пунктів, серед іншого, є території загального користування, прибудинкові території та майданчики (пункти 1, 2 частини 1 статті 13 Закону №2807-IV).

Елементами (частинами) об'єктів благоустрою, відповідно до пункту 8 частини 1 статті 21 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", є обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків.

Пунктом 5 частини 2 статті 18 Закону №2807-IV передбачено, що підприємства, установи та організації у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані проводити згідно з планами, затвердженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, інвентаризацію та паспортизацію закріплених за ними об'єктів благоустрою (їх частин), що здійснюються у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади, який забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

На виконання наведених вище положень Закону України "Про благоустрій населених пунктів" Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України наказом від 29.10.2012 за №550 затвердило Інструкцію з проведення технічної інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою населених пунктів (надалі по тексту також - Інструкція №550).

Згідно із пунктом 1.3 Інструкції №550 під паспортизацією об'єктів благоустрою слід розуміти складання технічних паспортів об'єктів благоустрою за результатами їх інвентаризації; під технічною інвентаризацією об'єктів благоустрою - сукупність заходів з обстеження, спрямованих на підтвердження наявності об'єктів нерухомого майна, елементів благоустрою та оцінку їх технічного стану, а також наявності інженерних мереж на об'єкті благоустрою.

Технічна інвентаризація та паспортизація об'єктів благоустрою проводяться власником, балансоутримувачем або виконавцем на підставі договору із замовником або самостійно. Технічна інвентаризація об'єктів благоустрою може бути плановою або позаплановою. Планова технічна інвентаризація повинна проводитись згідно з планами, затвердженими органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Позапланова технічна інвентаризація проводиться у разі: введення в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта благоустрою (пункти 1.4, 1.5 Інструкції №550).

Виходячи з аналізу вищенаведених положень законодавства, суд приходить до висновку про наявність обов'язку (компетенції) селищної ради, до змісту якого (якої) віднесено, зокрема, затвердження правил і заходів благоустрою населеного пункту, забезпечувати організацію благоустрою.

Для підтримання об'єктів благоустрою у належному стані Закон України "Про благоустрій населених пунктів" зобов'язує, зокрема, підприємства, установи, організації у сфері благоустрою населених пунктів проводити їх планову інвентаризацію та паспортизацію. Однією з необхідних умов для належного виконання цього обов'язку є наявність затвердженого плану проведення таких заходів з благоустрою населеного пункту.

За змістом наведених вище положень Закону України "Про благоустрій населених пунктів" та прийнятої на його виконання Інструкції №550, затвердження планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою є компетенцією П'ядицької сільської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області.

Втім, як встановлено судом і підтверджується матеріалами справи, сільською радою не затверджено плану інвентаризації та паспортизації таких об'єктів благоустрою, як дитячі майданчики, не заважаючи на те, що вказані дитячі майданчики, розташовані за адресами: с. П'ядики, с. Турка, с. Велика Кам'янка, с. Мала Кам'янка, с. Годи-Добровідка Коломийського району Івано-Франківської області, та перебувають на балансі П'ядицької сільської ради (а.с.14, 17, 32).

Зокрема, суд виходить із того, що відсутність затверджених сільською радою планів інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою (їх частин), негативно впливає на організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель та інженерних споруд.

З урахуванням вказаного суд погоджується з доводами позивача стосовно допущення відповідачем бездіяльності з питання забезпечення проведення робіт з технічної інвентаризації та паспортизації дитячих майданчиків, яка ставить під загрозу закріплені статтями 3, 27 Конституції України права дітей на життя, охорону здоров'я, грубо порушує вимоги Закону України "Про благоустрій населених пунктів".

Відповідно до статті 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Прокуратура України становить єдину систему, яка в порядку, передбаченому Законом України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 за №1697-VII (надалі по тексту також - Закон №1697-VII) здійснює встановлені Конституцією України функції з метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави.

В силу вимог пункту 2 частини 1 статті 2 Закону №1697-VII на прокуратуру покладаються функції представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених цим Законом.

Право подання позовної заяви (заяви, подання) в порядку адміністративного судочинства керівників обласних та окружних прокуратур, їх перших заступників та заступників передбачено статтею 24 Законом України "Про прокуратуру" та статтею 53 Кодексу адміністративного судочинства України.

Частиною 3 статті 23 Закону № 1697-VII передбачено, що підставою представництва в суді законних інтересів держави є наявність порушень або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Згідно з частиною 4 статті 53 КАС України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, визначених статтею 169 цього Кодексу.

У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача (частина 5 статті 53 КАС України).

У Конституції України закріплена соціальна спрямованість діяльності держави та її відповідальність перед громадянами, в тому числі перед дітьми, за дотримання та забезпечення закріплених в Конституції прав та свобод.

Закон України "Про охорону дитинства" від 26.04.2001 за №2402-ІІІ визначає охорону дитинства в Україні як стратегічний загальнонаціональний пріоритет, що має важливе значення для забезпечення національної безпеки України, ефективності внутрішньої політики держави, і з метою забезпечення реалізації прав дитини на життя, охорону здоров'я, освіту, соціальний захист, всебічний розвиток та виховання в сімейному оточенні встановлює основні засади державної політики у цій сфері, що ґрунтуються на забезпеченні найкращих інтересів дитини. Охорона дитинства, в контексті цього Закону це система державних та громадських заходів, спрямованих на забезпечення повноцінного життя, всебічного виховання і розвитку дитини та захисту її прав.

Відповідно до статті 2 цього Закону завданням законодавства про охорону дитинства є розширення соціально-правових гарантій дітей, забезпечення фізичного, інтелектуального, культурного розвитку молодого покоління, створення соціально-економічних і правових інститутів з метою захисту прав та законних інтересів дитини в Україні.

З огляду на викладені правові норми, звернення керівника окружної прокуратури з цим позовом зумовлено відсутністю органу, уповноваженого на звернення до суду з відповідним позовом до органу місцевого самоврядування, та необхідністю врегулювання відносин у сфері благоустрою та охорони дитинства по створенню безпечних умов для життя і здорового розвитку дитини.

Отож, з аналізу наведених вище правових норм випливає, що організацію благоустрою території с. П'ядики, с. Турка, с. Велика Кам'янка, с. Мала Кам'янка, с. Годи-Добровідка Коломийського району Івано-Франківської області повинна забезпечувати П'ядицька сільська рада Коломийського району, до компетенції якої віднесено, зокрема, затвердження правил і заходів благоустрою населеного пункту.

Для підтримання об'єктів благоустрою у належному стані Закон №2807-IV зобов'язує, зокрема, підприємства, установи, організації у сфері благоустрою населених пунктів проводити їх інвентаризацію та паспортизацію. Однією з необхідних умов для належного виконання цього обов'язку є наявність затвердженого плану проведення таких заходів з благоустрою населеного пункту.

Таким чином, відсутність затвердженого плану інвентаризації та паспортизації об'єктів благоустрою (дитячих ігрових майданчиків) свідчить про протиправну бездіяльність відповідача, яка своєю чергою слугує підставою для вжиття заходів щодо належного їх утримання. Крім того, зважаючи на цільове призначення таких об'єктів благоустрою як дитячі майданчики, невиконання суб'єктами благоустрою своїх обов'язків у цій сфері порушує права користувачів цих об'єктів на безпечні умови для життя і розвитку.

Враховуючи те, що бездіяльність П'ядицької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області підтверджується матеріалами справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позову, а позовні вимоги є такими, що підлягають до задоволення.

На підставі статті 1291 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправною бездіяльність П'ядицької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області щодо не затвердження плану технічної інвентаризації і паспортизації дитячих ігрових майданчиків, розташованих за адресами: вул. Кринички с. П'ядики, вул. Січових Стрільців с. Турка, вул. Січових Стрільців с. Велика Кам'янка, вул. Лесі Українки с. Мала Кам'янка, вул. Незалежності, с. Годи-Добровідка П'ядицької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області.

Зобов'язати П'ядицьку сільську раду Коломийського району Івано-Франківської області вчинити дії (вжити заходів) по розробленню та затвердженню плану технічної інвентаризації і паспортизації дитячих майданчиків, розташованих за адресами: вул. Кринички с. П'ядики, вул. Січових Стрільців с. Турка, вул. Січових Стрільців с. Велика Кам'янка, вул. Лесі Українки с. Мала Кам'янка, вул. Незалежності, с. Годи-Добровідка П'ядицької сільської ради Коломийського району Івано-Франківської області.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.

Відповідно до статей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Учасники справи:

позивач - Керівник Коломийської окружної прокуратури Івано-Франківської області (ідентифікаційний код юридичної особи 03530483), вул. Лесі Українки, 47, м. Коломия, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78200;

відповідач - П'ядицька сільська рада Коломийського району Івано-Франківської області (ідентифікаційний код юридичної особи 04354120), вул. Петлюри, 1, с. П'ядики, Коломийський район, Івано-Франківська область, 78254.

Суддя Чуприна О.В.