Справа №521/9190/23
Номер провадження 3/521/7872/23
08 травня 2023 року м. Одеса
Малиновський районний суд міста Одеси у складі головуючого судді Кузьменко Н.Л., з секретарем Чебановою С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Одеси матеріали справи про адміністративні правопорушення, що надійшли з Відділу поліції №1 ОРУП № 1 ГУНП в Одеській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, громадянина України, паспорт гр. України № НОМЕР_1 дійсний до 06.02.2033 року, безробітного, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
за ознаками адміністративних пправопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, суд
Постановою Малиновського районного суду м. Одеси від 08.05.2023 року було об'єднано в одне провадження справу про адміністративне правопорушення № 521/9190/23 (провадження 3/521/7872/23) за ч. 1 ст. 187 КУпАП, та справу про адміністративне правопорушення № 521/9193/23 (провадження 3/521/7873/23) за ч. 1 ст. 187 КУпАП відносно ОСОБА_1 , для спільного розгляду.
З протоколів про адміністративне правопорушення вбачається, що:
- 30.03.2023 року о 15:00 годині гр. ОСОБА_1 за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Філатова 20а, перебував у закладі «Восток», де реалізують спиртні напої на розлив, чим порушив встановлені правила адміністративного нагляду.
- 31.03.2023 року о 14:30 годині гр. ОСОБА_1 за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Філатова 20а, перебував у закладі «Восток», де реалізують спиртні напої на розлив, чим порушив встановлені правила адміністративного нагляду.
Протоколи містять підпис особи зокрема, в графі з інформацією, що розгляд справи відбудеться у Малиновському районному суді м. Одеси.
У судовому засіданні ОСОБА_1 участі не приймав, хоча був повідомлений завчасно смс-сповіщенням на вказаний в протоколі номер телефону. Суд вважає, що були створені всі умови для реалізації права особи на доступ до правосуддя, та приймаючи до уваги те, що ОСОБА_1 до суду не з'явився, суд оцінює таку поведінку останнього, як небажання особисто прийняти участь у розгляді справи в суді, тому з метою розгляду справи у розумні строки, її необхідно розглянути в межах складеного протоколу про адміністративне правопорушення та на підставі наявних доказів.
Зазначені висновки повністю узгоджуються з позицією ЄСПЛ, який наголошує, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду, зобов'язана з розумним інтервалом сама цікавитись провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази та надавши їм оцінку, суд виходить з наступного.
За ст. ст. 245, 251, 252, 278, 280 КУпАП України завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Так, за ч. 1 ст. 187 КУпАП відповідальність настає за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції та тягне за собою накладення штрафу від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Протоколи про адміністративне правопорушення серії ВАБ №934042 від 30.03.2023 року та серії ВАБ №934107 від 31.03.2023 року, - складені правомочною на те посадовою особою, та у відповідності до вимог положень ч.1 ст. 256 КУпАП, містять обов'язкові дані, передбачені вказаною статтею.
Беручи до уваги письмові покази ОСОБА_1 , згідно яких фактичні обставини відповідають суті тих подій, які викладені в фабулі протоколу, крім того, вину у письмовихх поясненнях особа визнає, отже об'єктивних сумнівів у вчиненні ОСОБА_1 правопорушень, передбачених ч. 1 cт. 187 КУпАП, у суду не має.
За встановлених фактичних обставин справи, судом встановлено, що ОСОБА_1 , вчинив правопорушення, передбачені ч. 1 ст. 187 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах та поясненнях, які містяться в матеріалах справи, які були повно та всебічно досліджені під час розгляду справи, а саме: даних, які містяться в протоколах про адміністративне правопорушення серії ВАБ №934042 від 30.03.2023 року та серії ВАБ №934107 від 31.03.2023 року; письмових поясненнях ОСОБА_1 ; ухвалою Малиновського районного суду м. Одеси від 20.02.2023 року, якою відносно ОСОБА_1 , було встановлено адміністративний нагляд строком на один рік та ін. матеріалами справи.
При цьому, обставин, які б спростовували дані, що містяться в матеріалах справи, з урахуванням наявних у справі належних доказів, судом не встановлено.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 , міститься склад адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП, порушення правил адміністративного нагляду особою, щодо якої встановлено такий нагляд.
Згідно з положеннями ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником так і іншими особами.
При призначенні виду адміністративного стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 187 КУпАП, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчинених адміністративних правопорушень та заходом державного примусу, враховуючи характер вчиненого, суд вважає за можливе накласти на ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Документів про наявність у ОСОБА_1 , пільг щодо звільнення сплати судового збору матеріали справи не містять.
Згідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 9-11, 36, 187, 221, 252, 283, 284 КУпАП, суд
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративних пправопорушень, передбачених ч. 1 ст. 187 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 3 (трьох) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 51 (п'ятдесят одну) гривню.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 (вісімдесят) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом встановленого законом строку з дня її винесення.
Суддя: Н.Л. Кузьменко