Ухвала від 10.05.2023 по справі 380/2671/23

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/2671/23

УХВАЛА

про перехід з спрощеного позовного провадження

в загальне позовне провадження

10 травня 2023 року м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сидор Н.Т., розглянув у порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін та про перехід в загальне позовну провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Все продакшн» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИЛА:

на розгляд суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Все продакшн» до Головного управління ДПС у Львівській області з вимогами:

- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення ГУ ДПС у Львівській області №13958/13-01-07-01, №13962/13-01-07-01, прийняті на підставі акту перевірки від 18.11.2022 №15229/13-01-07-01/44474063 «Про результати документальної позапланової перевірки Товариство з обмеженою відповідальністю «Все продакшн» (44474063) з питань дотримання податкового законодавства при декларуванні за січень, лютий та березень 2022 року від'ємного значення з податку на додану вартість, у тому числі заявленого до відшкодування з бюджету»;

- зобов'язати Головне управління ДПС у Львівській області внести до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування, заявленого Товариством з обмеженою відповідальністю «Все продакшн» (44474063) за січень 2022 року.

Ухвалою судді від 16.02.2023 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою судді від 02.03.2023 виправлено описку, допущену в ухвалі Львівського окружного адміністративного суду від 16 лютого 2023 року в адміністративній справі №380/2671/23.

Ухвалою судді від 02.03.2023 продовжено Товариству з обмеженою відповідальністю «Все продакшн» строк для усунення недоліків позовної заяви.

27.03.2023 ухвалою судді відкрито провадження у цій справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами.

Після відкриття провадження у справі судом встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 160, 161 КАС України, відтак ухвалою суду від 24.04.2023 позовну заяву залишено без руху.

Ухвалою суду від 08.05.2023 продовжено розгляд справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Все продакшн» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, зобов'язання вчинити дії.

До суду надійшло клопотання представника відповідача про перехід в загальне позовне провадження, у якому покликається на необхідність повного, об'єктивного, всебічного дослідження усіх обставин справи, зокрема детального дослідження питань, зазначених в позовній заяві, необхідність доручення та витребування додаткових доказів.

Крім того, представником відповідача подано клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін, у якому вказує про необхідність повного та всебічного встановлення всіх обставин, а також дослідження документів.

Вирішуючи подані клопотання, суд виходить з такого.

Частинами 5, 6 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Разом з тим, положеннями ст. 12 КАС України визначено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими вказаним Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:

1) значення справи для сторін;

2) обраний позивачем спосіб захисту;

3) категорію та складність справи;

4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;

5) кількість сторін та інших учасників справи;

6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;

7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи перелічені у ч. 3 ст. 257 КАС України критерії, з огляду на доводи сторін, викладені в заявах по суті справи, зважаючи на позицію відповідача щодо участі у судових засіданнях, суд доходить висновку, що для повного та всебічного встановлення обставин цю справу доцільніше розглядати за правилами загального позовного провадження, у зв'язку з чим клопотання представника відповідача про перехід в загальне позовне провадження належить задовольнити.

Разом з тим, з огляду на вищезазначений висновок суду про доцільність розгляду цієї справи за правилами загального позовного провадження, клопотання представника відповідача про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін задоволенню не підлягає.

Відповідно до ч. 6 ст. 260 КАС України якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Керуючись ст. ст. 243, 248, 256, 260, 262, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

клопотання представника відповідача про перехід в загальне позовне провадження - задовольнити.

Перейти до розгляду справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Все продакшн» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, зобов'язання вчинити дії - за правилами загального позовного провадження.

Призначити у справі підготовче судове засідання на 29 травня 2023 року о 15:00 год., яке відбудеться у приміщенні Львівського окружного адміністративного суду (м.Львів, вул.Чоловського, 2).

У задоволенні клопотання представника відповідача про розгляд справи за правилами прощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Заперечення на неї може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Сидор Н.Т.

Попередній документ
110765552
Наступний документ
110765554
Інформація про рішення:
№ рішення: 110765553
№ справи: 380/2671/23
Дата рішення: 10.05.2023
Дата публікації: 12.05.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Львівський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; реалізації податкового контролю
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (14.08.2024)
Дата надходження: 13.02.2023
Предмет позову: про скасування постанови
Розклад засідань:
29.05.2023 15:00 Львівський окружний адміністративний суд
19.06.2023 13:30 Львівський окружний адміністративний суд
17.08.2023 09:30 Львівський окружний адміністративний суд
25.09.2023 11:00 Львівський окружний адміністративний суд
05.10.2023 15:00 Львівський окружний адміністративний суд
02.11.2023 09:30 Львівський окружний адміністративний суд
30.11.2023 11:30 Львівський окружний адміністративний суд
18.01.2024 12:00 Львівський окружний адміністративний суд
08.02.2024 09:30 Львівський окружний адміністративний суд
29.02.2024 13:30 Львівський окружний адміністративний суд
21.03.2024 13:00 Львівський окружний адміністративний суд
25.04.2024 13:30 Львівський окружний адміністративний суд
16.05.2024 09:30 Львівський окружний адміністративний суд
23.05.2024 11:00 Львівський окружний адміністративний суд
06.06.2024 13:00 Львівський окружний адміністративний суд
20.06.2024 14:00 Львівський окружний адміністративний суд