Ухвала від 06.05.2023 по справі 200/1455/23

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про витребування доказів

06 травня 2023 року Справа №200/1455/23

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Циганенка А.І., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

05 квітня 2023 року з використанням підсистеми «Електронний суд» адвокат Ухов Р.В., представник позивача Наюка Є.О., подав до суду адміністративний позов до відповідача, Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, в якому просив:

- визнати протиправними дії відповідача щодо відмови у перерахуванні та виплаті недоплачених сум пенсії позивачу відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із врахуванням сум грошового забезпечення згідно з довідками Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об'єднаних сил №14-7вих-23, №14-8вих-23, №14-9вих-23 від 05.01.2023 без обмеження максимального розміру;

- зобов'язати відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача із 19.09.2020 із врахуванням сум грошового забезпечення згідно з довідками Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері об'єднаних сил №14-7вих-23, №14-8вих-23, №14-9вих-23 від 05.01.2023 без обмеження максимального розміру та стягнути недоплачену частину пенсії одним платежем із врахуванням вже виплачених коштів;

- встановити судовий контроль за виконанням судового рішення шляхом зобов'язання відповідача подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

11 квітня 2023 року відкрито провадження у справі та її розгляд призначений за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

За приписами статей 77, 80 Кодексу адміністративного судочинства України суд може збирати докази з власної ініціативи.

Для ухвалення законного та обґрунтованого судового рішення у цій справі, суд вважає за необхідне витребувати докази з власної ініціативи у відповідача.

Керуючись статтями 2, 5, 12, 32, 77, 80, 126, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

витребувати від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області належним чином завірену читабельну копію пенсійної справи ОСОБА_1 з усіма наявними в ній матеріалами,

а також письмові пояснення про те, коли ОСОБА_1 була вперше призначена пенсія та на підставі якого закону, чи проводився перерахунок призначеної йому пенсії, якщо так, то коли і на підставі якого закону.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області надати витребувані докази безпосередньо до суду у п'ятиденний строк з дня отримання цієї копії ухвали.

У разі неможливості подати витребувані докази у встановлений строк, повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання даної ухвали.

Попередити Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, що за неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин, суд може постановити ухвалу про стягнення з відповідної особи в дохід Державного бюджету України штрафу у сумі від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвала постановлена, складена та підписана 09 травня 2023 року.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя А.І. Циганенко

Попередній документ
110731639
Наступний документ
110731641
Інформація про рішення:
№ рішення: 110731640
№ справи: 200/1455/23
Дата рішення: 06.05.2023
Дата публікації: 11.05.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Донецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (09.10.2023)
Дата надходження: 09.10.2023
Предмет позову: про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії
Розклад засідань:
27.07.2023 11:15 Перший апеляційний адміністративний суд
24.08.2023 11:15 Перший апеляційний адміністративний суд
31.08.2023 11:15 Перший апеляційний адміністративний суд
07.09.2023 11:45 Перший апеляційний адміністративний суд