печерський районний суд міста києва
Справа № 757/17587/23-к
03 травня 2023 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 про арешт майна,-
03.05.2023 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 , за погодженням із прокурором у кримінальному провадженні - прокурором відділу Київської міської прокуратури ОСОБА_4 про накладення арешту на предмети, речі та документи, що вилучені під час обушків за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві власності належить ОСОБА_5 та в автомобілі «КІА К5» 2016 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 , який на праві власності належить ОСОБА_5 , в рамках кримінального провадження № 4202310000000007 від 06.01.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України.
03 травня 2023 року, до початку розгляду клопотання, стороною кримінального провадження, слідчим було подане клопотання про розгляд клопотання у його відсутність, також, слідчим у заяві зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить слідчого суддю задовольнити вказане клопотання.
На підставі ч. 2 ст. 172 КПК України, клопотання слідчого, прокурора, цивільного позивача про арешт майна, яке не було тимчасово вилучене, може розглядатися без повідомлення підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, їх захисника, представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо це є необхідним з метою забезпечення арешту майна.
Частиною 1 статті 172 КПК України передбачено окрім іншого, що неприбуття слідчого, прокурора у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність не з'явившихся осіб, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.
Вивчивши клопотання та докази, якими обґрунтовується клопотання, надходжу до наступних висновків.
Обґрунтовуючи вказане клопотання слідчий вказує, що провадженні слідчих Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві за процесуального керівництва Дарницької спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону, перебувають матеріали досудового розслідування, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №4202310000000007 від 06.01.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до вимог ст. 6 Конституції України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 19, ст. 68 Конституції України органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.
Статтею 5, ч. 1 ст. 72, ст. 73 Конституції України передбачено, що Україна є республікою. Право визначати і змінювати конституційний лад в Україні належить виключно народові і не може бути узурповане державою, її органами або посадовими особами. Питання про зміну території України вирішується виключно всеукраїнським референдумом, який призначається Верховною Радою України або Президентом України відповідно до їх повноважень, встановлених Конституцією України.
Крім того ч. 2 ст. 72 Конституції України передбачено, що всеукраїнський референдум проголошується за народною ініціативою на вимогу не менш, як трьох мільйонів громадян України, які мають право голосу, за умови, що підписи щодо призначення референдуму зібрано не менш, як у двох третинах областей і не менш, як по сто тисяч підписів у кожній області. Відповідно до ч. 1 ст. 65 Конституції України захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, шанування її державних символів є обов'язком громадян України.
Незважаючи на це, у приміщенні Верховної Ради АР Крим 06.03.2014 у порушення ч. 3 ст. 2, ст. 72, ст. 73, п. 2 ч. 1 ст. 85, ст. 132 Конституції України та п. 2 ч. 3 ст. 3, ст. ст. 18, 27 Закону України «Про всеукраїнський референдум» депутатами Верховної Ради АР Крим прийнято незаконну постанову № 1702-6/14 «О проведении общекрымского референдума», в якій визначено дату такого волевиявлення - 16.03.2014, на яке виносилося питання про входження АР Крим до складу російської федерації на правах суб'єкта федерації.
Відповідно до зазначеної постанови 16.03.2014 на території Автономної Республіки Крим проведено незаконний референдум, результатом якого стала тимчасова окупація території АР Крим і міста Севастополя, а також їх входження до складу російської федерації на правах суб'єкта федерації.
Результати «референдуму» не визнані жодною країною світу, крім російської федерації.
Відповідно до п. 5 Резолюції Генеральної Асамблеї ООН 68/262 від 27.03.2014 «Територіальна цілісність України», проведений 16.03.2014 в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі референдум не маючи законної сили не може бути основою для будь - якої зміни статусу Автономної Республіки Крим або м. Севастополя.
Також, в пункті 1 вказаної Резолюції зазначено, що Генеральна Асамблея ООН підтверджує свою прихильність суверенітету, політичної незалежності, єдності і територіальної цілісності України в її міжнародно визнаних кордонах.
У подальшому, 17.03.2014 депутатами Верховної Ради АР Крим прийнято постанову № 1745-6/14 «О независимости Крыма», згідно з якою на підставі, так званої, «Декларації про незалежність Республіки Крим», прийнятої на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АР Крим 11.03.2014 та позачерговому пленарному засіданні Севастопольської міської ради 11.03.2014, створено нелегітимне державне утворення «Республика Крым».
Крім того, Верховною Радою АР Крим ухвалено постанову № 1748-6/14 від 17.03.2014 «О правоприемстве Республики Крым», пунктом 1 якої передбачено, що «с момента провозглашения Республики Крым как независимого суверенного государства высшим органом власти Республики Крым является Государственный Совет Республики Крым - парламент Республики Крым в депутатском составе шестого созыва Верховной Рады Автономной Республики Крым на срок полномочий до сентября 2015 года».
Надалі, 18.03.2014 між російською федерацією та представниками нелегітимного державного утворення «Республика Крым» ОСОБА_6 , ОСОБА_7 і ОСОБА_8 підписано договір про входження території АР Крим та м. Севастополя до складу російської федерації.
Вищезазначене свідчить про проведення представниками російської федерації та її федеральних органів підривної діяльності проти України.
Статтями 1-3 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» від 15.04.2014 №1207-VII визначено, що сухопутна територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, внутрішні води України цих територій, внутрішні морські води і територіальне море України навколо Кримського півострова, територія виключної (морської) економічної зони України вздовж узбережжя Кримського півострова та прилеглого до узбережжя континентального шельфу України, на які поширюється юрисдикція органів державної влади України відповідно до норм міжнародного права, Конституції та законів України є тимчасово окупованою територією внаслідок збройної агресії російської федерації з 20 лютого 2014 року.
Згідно із ст. 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 за № 2807-IV, благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про місцеве самоврядування» від 21.05.1997 за № 280/97-ВР, Правовий статус місцевого самоврядування в Україні визначається Конституцією України, цим та іншими законами, які не повинні суперечити положенням цього Закону. Правовий статус місцевого самоврядування в містах Києві та Севастополі, а також в Автономній Республіці Крим визначається Конституцією України та цим Законом з особливостями, передбаченими законами про міста Київ і Севастополь. Органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Статтею 20 вказаного Закону зазначено, що державний контроль за діяльністю органів і посадових осіб місцевого самоврядування може здійснюватися лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, і не повинен призводити до втручання органів державної влади чи їх посадових осіб у здійснення органами місцевого самоврядування наданих їм власних повноважень.
У той же час, самопроголошеною владою так званої «Республіки Крим» за сприяння російської федерації були незаконно створені, у тому числі органи місцевого самоврядування.
Здійснюючи підривну діяльність проти України, представники органів державної влади іноземної держави утворили на окупованій території України федеральні органи державної влади, місцевого самоврядування, органи внутрішніх справ, прокуратури та інші правоохоронні органи російської федерації з метою зміцнення та посилення заходів тимчасової окупації території Автономної Республіки Крим.
Разом з цим, 21.03.2014 державною думою російської федерації прийнято федеральний конституційний закон № 6-ФКЗ «О принятии в российскую федерацию Республики Крым и образовании в составе российской федерации новых субъектов - Республики Крым и города федерального значения Севастополя».
Відповідно до ст. 19 зазначеного закону місцеве самоврядування на територіях Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя здійснюється відповідно до законодавства російської федерації про місцеве самоврядування з урахуванням особливостей, встановлених для міст федерального значення Москви та Санкт-Петербурга, а також відповідно до нормативних правових актів Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя. На територіях Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя формуються органи місцевого самоврядування відповідно до законодавства російської Федерації та нормативними правовими актами відповідно Республіки Крим та міста федерального значення Севастополя. До завершення формування цих органів місцеве самоврядування на зазначених територіях здійснюється органами місцевого самоврядування, що діють на день прийняття до російської федерації Республіки Крим та утворення у складі російської федерації нових суб'єктів.
Незважаючи на наявність легітимного керівництва Держави України, громадянином України ОСОБА_5 у взаємодії з керівництвом Президії Верховної Ради Автономної Республіки Крим та представниками незаконних військових формувань здійснено самовільне протиправне присвоєння владних повноважень начальника муніципального унітарного підприємства «Управління благоустрою міста і капітального будівництва» міста Алушти АР Крим з подальшими незаконними діями, у тому числі проведенням кадрових призначень та звільненням працівників «Управління благоустрою міста і капітального будівництва» міста Алушти АР Крим.
Зазначене вказує, що так зване «Управління благоустрою міста і капітального будівництва» міста Алушти АР Крим, на момент описаних подій та на даний час є окупаційним органом влади РФ як ворога України у збройному конфлікті на території півострова Крим, створеним та підконтрольним уряду РФ, як і його керівні посадові особи. Вказаний орган з моменту створення впроваджував у життя політику окупаційної влади, направлену на ствердження режиму анексії та легалізацію окупації території півострова Крим Російською Федерацією.
Таким чином, незаконно створений орган окупаційної влади самовільно та свавільно перебрав на себе повноваження та обов'язки легітимних українських органів влади в сфері фізичної культури та спорту всупереч чинному законодавству, зокрема Закону України «Про благоустрій населених пунктів».
Крім того, посада ОСОБА_5 на період 2015 - 2016 років передбачала виконання ним організаційно-розпорядчих та адміністративних функцій окупаційної влади РФ як ворога у збройному конфлікті з Україною, не пов'язаних із забезпеченням життєво вважливих потреб громадян України та осіб без громадянства.
Встановлено, що ОСОБА_5 в 2015 році, більш точну дату встановити не виявилось за можливим, але не пізніше 19.05.2015, за невстановлених в ході досудового слідства обставин, знаходячись на території півострова Крим (більш точне місцезнаходження в ході досудового розслідування не встановлено), отримав від невстановлених в ході досудового слідства осіб пропозицію обійняти посаду начальника муніципального унітарного підприємства «Управління благоустрою міста і капітального будівництва» міста Алушти АР Крим.
ОСОБА_5 будучи громадянином України, достовірно знаючи про незаконність створення окупаційною владою рф органів місцевого самоврядування в АР Крим, а також проведення на території АР Крим та міста Севастополя референдуму, наслідком якого стало відокремлення вказаних адміністративно-територіальних одиниць та приєднання їх до складу російської федерації, маючи на меті сприяти представникам російської федерації у проведенні підривної діяльності на території України та подальшої окупації території АР Крим погодився на незаконну пропозицію працювати начальником муніципального унітарного підприємства «Управління благоустрою міста і капітального будівництва» міста Алушти АР Крим, без підпорядкування Центральним органам Державної влади України та грубим порушенням Конституції України.
Допомога ОСОБА_5 іноземній державі та її представникам у створенні та функціонуванні органів місцевого самоврядування російської федерації та не підтриманні спротивів окупації півострова з боку громадян України на території АР Крим призвели до посилення заходів тимчасової окупації півострова Крим.
Таким чином, факт займання ОСОБА_5 керівної посади в органі місцевого самоврядування, яка була пов'язана із забезпеченням функціонування органу окупаційної влади, являв собою дії, направленні на легалізацію анексії та окупації території України (півострова Крим) Російською Федерацією, створення видимості законності у міжнародному вимірі злочинних дій представників РФ та окупаційної влади, демонстрації фіктивного за своєю суттю забезпечення прав та свобод національних меншин на тимчасово окупованій території України (півострові Крим) окупаційними органами влади. Також, вказана діяльність ОСОБА_5 мала на меті нівелювання законних дій України в міжнародному просторі по відновленню територіальної цілісності та недоторканості кордонів України, встановленню законної влади народу України та відновленню суверенітету на всій території України, в тому числі на території півострову Крим.
28.03.2023 року в період часу з 08 год. 30 хв. по 15 год. 40 хв. на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва
ОСОБА_9 №757/11028/23-к від 22.03.2023 року, було проведено обшуку у квартирі АДРЕСА_2 , яка на праві власності належить ОСОБА_5 та в якій він безпосередньо проживає. В ході проведення вказаного обшуку було виявлено та вилучено:
1. Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_10 , дата выдачи ІНФОРМАЦІЯ_1 , код подразделения 900-003, № НОМЕР_2 .».
2. Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_11 , дата выдачи 08.05.2015, код 910-003, № НОМЕР_3 ».
3. Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_12 , дата выдачи 16.10.2015, код 910-002, № НОМЕР_4 ».
4. Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_13 , дата выдачи 02.05.2014, код 900-003, № НОМЕР_5 ».
5. «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_6 на ім'я « ОСОБА_13 ».
6. «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_7 на ім'я « ОСОБА_12 ».
7. «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_8 не заповнена.
8. «Удостоверение пенсионера МВД России» № 55/7233 на ім'я « ОСОБА_10 ».
9. «Личная медицинская книжка» на ім'я « ОСОБА_12 », № НОМЕР_9 .
10. Банківська картка Банк Россия (МИР) № НОМЕР_10 на ім'я ОСОБА_14 .
11. Банківська картка РНКБ (МИР) № НОМЕР_11 .
12. Банківська картка TINKOFF Black № НОМЕР_12 на ім'я ОСОБА_15 .
13. «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования росcийская федерация» № 183-997-825-52 на ім'я « ОСОБА_10 ».
14. «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования росcийская федерация» № 183-997-828-55 на ім'я « ОСОБА_11 ».
15. «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования росcийская федерация» № 183-997-826-53 на ім'я « ОСОБА_12 ».
16. «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования российская федерация» № 183-997-826-54 на ім'я « ОСОБА_13 ».
17. «Водительское удостоверение (RUS)» на ім'я « ОСОБА_10 » № НОМЕР_13 .
18. Скретч картка від сім-карти «Тинькофф Мобайл» № НОМЕР_14 .
19. Предмети схожі на грошові кошти банкноти «российский рубль» номіналом 500 (п'ятсот) «рублей» № НЛ2428885, № ТК0961797, номіналом 200 (двісті) «рублей» № АА337524660, номіналом 100 (сто) «рублей».
№ ВВ9303184, № ЗБ8463820, номіналом 50 (п'ятсот) «рублей» № E41788139, № ЕХ3366672.
20. «Грамота» та дві «благодарности» від шкільного закладу з символікою російської федерації до « ОСОБА_11 та ОСОБА_10 ».
21. «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_15 на ім'я « ОСОБА_11 ».
22. «Удостоверение о повышении квалификации з «Учебно-экспертный центр « Русское товарищество» на ім'я « ОСОБА_12 ».
23. «Удостоверение № 3630» на ім'я « ОСОБА_10 » по програмі « Управление государственными и муниципальными закупками».
24. «Удостоверение о проверке знаний требований охраны труда» на ім'я « ОСОБА_10 » № 1, «должность директор».
25. «Охотничий билет российская федерация» на ім'я « ОСОБА_10 » від 26.07.2016 серія 82 № 0019664.
26. «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_11 » № 910217767003.
27. «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_13 » № 910217766828.
28. «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_10 » № 910202969656.
29. «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_12 » № 910202736154.
30. «Свидетельство о регистрации по месту пребывания ОСОБА_16 , ОСОБА_12 , ОСОБА_10 » на 3 арк.
31. «Уведомление о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_10 ».
32. «Ф1 по замене паспорта» на ім'я « ОСОБА_12 ».
33. Копія наказу № 425-о від 03.06.2008 про звільнення ОСОБА_5 в запас.
34. Особовий листок по обліку кадрів, довідки вислуги років, автобіографії на ім'я ОСОБА_5 (копії).
35. Копія «сведения о работе» на ім'я ОСОБА_5 .
36. Копія «договору купки-продажи квартиры».
37. Копія паспорту громадянина України на ім'я ОСОБА_5 , серія НОМЕР_16 .
38. «Заявление Мегеры О.В. в банк Тинькофф» про перечислення заробітної плати.
39. «Заявление Мегеры О.В. в банк Тинькофф» про заключення договору розрахункової карти.
40. Аркуш А4 з банківськими реквізитами та розміром пенсії.
41. «Медицинское заключение серия 3527 № 0023570» на ім'я « ОСОБА_10 ».
42. Лист-резюме на ім'я ОСОБА_5 .
43. «Справка о гражданстве рф» на ім'я « ОСОБА_12 ».
44. Копія «решение именем рф № 2-845/2019».
45. Лист Мінюста рф про направлення рахунку за експертизу.
46. «Решение именем рф № 2-739-2019».
47. «Пассажирская таможеная декларация» на ім'я « ОСОБА_10 » на 4 арк.
48. Мобільний телефон марки POCO F2ARO, ІМЕІ1: НОМЕР_17 , ІМЕІ2: НОМЕР_18 з встановленою сім-картою оператора «Київстар» НОМЕР_19 та сім-картою оператора «ВФ Україна» НОМЕР_20 .
49. 4 (чотири) коробки від сім-карти «МТС» з зазначеними наступними номерами: НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , НОМЕР_24 .
50. Два жорсткі диски S/N: SOOQJ1OY826193, S/N: SOV3LDWQ418235.
Також, цього ж дня, 28.03.2023 в період часу з 16 год. 00 хв. по 16 год. 43 хв. на підставі ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва № 757/11035/23-к від 22.03.2023, було проведено обшуку автомобіля марки «КІА К5» 2016 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 , що на праві власності належить ОСОБА_5 . В ході проведення вказаного обшуку було виявлено та вилучено: виявлено предмет схожий на магазин до рукоятки пістолету з надписом НОМЕР_25 , що споряджений предметами схожими на набої в кількості 7 (сім) штук з маркуванням «210 02».
З метою забезпечення повного, об'єктивного та неупередженого проведення досудового розслідування, встановлення всіх об'єктивних обставин у кримінальному провадженні, необхідним для слідства є провести та дослідити всі наявні, та встановлені дії, пов'язані з походженням майна.
Для унеможливлення здійснити дії, пов'язані із здійсненням переховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження вказаних предметів іншим способом, з метою прийняття законних процесуальних рішень, проведення необхідних експертиз, притягнення винних осіб до відповідальності, - необхідним заходом забезпечення кримінального провадження є накладення арешту на майно, а саме:
- Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_10 , дата выдачи ІНФОРМАЦІЯ_1 , код подразделения 900-003, № НОМЕР_2 »;
- Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_11 , дата выдачи ІНФОРМАЦІЯ_2 , код 910-003, № НОМЕР_3 »;
- Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_12 , дата выдачи ІНФОРМАЦІЯ_3 , код 910-002, № НОМЕР_4 »;
- Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_13 , дата выдачи ІНФОРМАЦІЯ_1 , код 900-003, № НОМЕР_5 »;
- «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_6 на ім'я « ОСОБА_13 »;
- «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_7 на ім'я « ОСОБА_12 »;
- «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_8 не заповнена;
- «Удостоверение пенсионера МВД России» № 55/7233 на ім'я « ОСОБА_10 »;
- « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на ім'я « ОСОБА_12 », № НОМЕР_9 ;
- Банківська картка Банк Россия (МИР) № НОМЕР_10 на ім'я ОСОБА_14 ;
- Банківська картка РНКБ (МИР) № НОМЕР_11 ;
- Банківська картка TINKOFF Black № НОМЕР_12 на ім'я ОСОБА_15 ;
- «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования росcийская федерация» № НОМЕР_26 на ім'я « ОСОБА_10 »;
- «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования росcийская федерация» № НОМЕР_27 на ім'я « ОСОБА_11 »;
- «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования росcийская федерация» № НОМЕР_28 на ім'я « ОСОБА_12 »;
- «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования российская федерация» № 183-997-826-54 на ім'я « ОСОБА_13 »;
- «Водительское удостоверение (RUS)» на ім'я « ОСОБА_10 » № НОМЕР_13 ;
- Скретч картка від сім-карти «Тинькофф Мобайл» № НОМЕР_14 ;
- Предмети схожі на грошові кошти банкноти «российский рубль» номіналом 500 (п'ятсот) «рублей» № НЛ2428885, № ТК0961797, номіналом 200 (двісті) «рублей» № АА337524660, номіналом 100 (сто) «рублей» № ВВ9303184, № ЗБ8463820, номіналом 50 (п'ятсот) «рублей» № E41788139, № ЕХ3366672;
- «Грамота» та дві «благодарности» від шкільного закладу з символікою російської федерації до « ОСОБА_11 та ОСОБА_10 »;
- «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_15 на ім'я « ОСОБА_11 »;
- « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на ім'я « ОСОБА_12 »;
- « ОСОБА_17 » на ім'я « ОСОБА_10 » по програмі « Управление государственными и муниципальными закупками»;
- «Удостоверение о проверке знаний требований охраны труда» на ім'я « ОСОБА_10 » № 1, «должность директор»;
- «Охотничий билет российская федерация» на ім'я « ОСОБА_10 » від 26.07.2016 серія 82 № 0019664;
- «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_11 » № 910217767003;
- «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_13 » № 910217766828;
- «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_10 » № 910202969656;
- «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_12 » № 910202736154;
- «Свидетельство о регистрации по месту пребывания ОСОБА_16 , ОСОБА_12 , ОСОБА_10 » на 3 арк;
- «Уведомление о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_10 »;
- «Ф1 по замене паспорта» на ім'я « ОСОБА_12 »;
- Копія наказу № 425-о від 03.06.2008 про звільнення ОСОБА_5 в запас;
- Особовий листок по обліку кадрів, довідки вислуги років, автобіографії на ім'я ОСОБА_5 (копії);
- Копія «сведения о работе» на ім'я ОСОБА_5 ;
- Копія «договору купки-продажи квартиры»;
- Копія паспорту громадянина України на ім'я ОСОБА_5 , серія НОМЕР_16 ;
- «Заявление Мегеры О.В. в банк Тинькофф» про перечислення заробітної плати;
- «Заявление Мегеры О.В. в банк Тинькофф» про заключення договору розрахункової карти;
- Аркуш А4 з банківськими реквізитами та розміром пенсії;
- «Медицинское заключение серия 3527 № 0023570» на ім'я « ОСОБА_10 »;
- Лист-резюме на ім'я ОСОБА_5 ;
- «Справка о гражданстве рф» на ім'я « ОСОБА_12 »;
- Копія «решение именем рф № 2-845/2019»;
- Лист Мінюста рф про направлення рахунку за експертизу;
- «Решение именем рф № 2-739-2019»;
- «Пассажирская таможеная декларация» на ім'я « ОСОБА_10 » на 4 арк;
- Мобільний телефон марки POCO F2ARO, ІМЕІ1: НОМЕР_17 , ІМЕІ2: НОМЕР_18 з встановленою сім-картою оператора «Київстар» НОМЕР_19 та сім-картою оператора «ВФ Україна» НОМЕР_20 ;
- 4 (чотири) коробки від сім-карти «МТС» з зазначеними наступними номерами: НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , НОМЕР_24 ;
- Два жорсткі диски S/N: SOOQJ1OY826193, S/N: SOV3LDWQ418235;
- предмет схожий на магазин до рукоятки пістолету з надписом 6614-2, що споряджений предметами схожими на набої в кількості 7 (сім) штук з маркуванням «210 02».
29.03.2023 постановою слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, вищевказані речі, предмети та документи визнано речовими доказами у кримінальному провадженні № 4202310000000007 від 06.01.2023.
Разом з тим 29.03.2023 до Печерського районного суду міста Києва було направлено клопотання про накладення арешту на вищевказані предмети та документи.
28.04.2023 об 11 год. 58 хв. отримано ухвалу справа № 757/12234/23-к від 17.04.2023, якою повернуто клопотання про накладення арешту встановивши строк 72 години, з дня отримання ухвали слідчого судді, для усунення недоліків.
Слідчий вказує, що метою збереження речових доказів, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, набуті кримінально протиправним шляхом виникла необхідність у накладанні арешту на матеріальні об'єкти на раніше вказані речі та документи.
Незастосування арешту на зазначені матеріальні об'єкти, а саме речові докази, які зберегли на собі сліди кримінального правопорушення та містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, набуті кримінально протиправним шляхом, може призвести до їх приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження та настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню.
Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: речових доказів.
Згідно ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 КПК України); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 КПК України); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другої статті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
За викладених обставин, враховуючи правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст. ст. 170-173 КПК України, приходжу до переконання, що клопотання слідчого про накладення арешту на майно підлягає задоволенню з метою конфіскації майна, задля забезпечення дієвості та об'єктивності розслідування у вказаному кримінальному провадженні, оскільки незастосування арешту може призвести до відчуження майна.
Приходячи до такого висновку, слідчий суддя враховує й те, що в даному випадку обмеження права власності є розумним і співрозмірним завданням кримінального провадження та обставини кримінального провадження станом на час прийняття рішення вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.
Таким чином, клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання слідчого Другого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві ОСОБА_3 про арешт майна - задовольнити.
Накласти арешт на предмети, речі та документи, що вилучені під час обушків за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві власності належить ОСОБА_5 та в автомобілі «КІА К5» 2016 року випуску, д.н.з. НОМЕР_1 , який на праві власності належить ОСОБА_5 , в рамках кримінального провадження №4202310000000007 від 06.01.2023 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України, а саме:
- Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_10 , дата выдачи ІНФОРМАЦІЯ_1 , код подразделения 900-003, № НОМЕР_2 »;
- Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_11 , дата выдачи ІНФОРМАЦІЯ_2 , код 910-003, № НОМЕР_3 »;
- Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_12 , дата выдачи ІНФОРМАЦІЯ_3 , код 910-002, № НОМЕР_4 »;
- Паспорт громадянина російської федерації на ім'я « ОСОБА_13 , дата выдачи ІНФОРМАЦІЯ_1 , код 900-003, № НОМЕР_5 »;
- «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_6 на ім'я « ОСОБА_13 »;
- «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_7 на ім'я « ОСОБА_12 »;
- «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_8 не заповнена;
- «Удостоверение пенсионера МВД России» № 55/7233 на ім'я « ОСОБА_10 »;
- « ІНФОРМАЦІЯ_4 » на ім'я « ОСОБА_12 », № НОМЕР_9 ;
- Банківська картка Банк Россия (МИР) № НОМЕР_10 на ім'я ОСОБА_14 ;
- Банківська картка РНКБ (МИР) № НОМЕР_11 ;
- Банківська картка TINKOFF Black № НОМЕР_12 на ім'я ОСОБА_15 ;
- «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования росcийская федерация» № НОМЕР_26 на ім'я « ОСОБА_10 »;
- «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования росcийская федерация» № НОМЕР_27 на ім'я « ОСОБА_11 »;
- «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования росcийская федерация» № НОМЕР_28 на ім'я « ОСОБА_12 »;
- «Страховое свидетельство обязательного пенсионного страхования российская федерация» № 183-997-826-54 на ім'я « ОСОБА_13 »;
- «Водительское удостоверение (RUS)» на ім'я « ОСОБА_10 » № НОМЕР_13 ;
- Скретч картка від сім-карти «Тинькофф Мобайл» № НОМЕР_14 ;
- Предмети схожі на грошові кошти банкноти «российский рубль» номіналом 500 (п'ятсот) «рублей» № НЛ2428885, № ТК0961797, номіналом 200 (двісті) «рублей» № АА337524660, номіналом 100 (сто) «рублей» № ВВ9303184, № ЗБ8463820, номіналом 50 (п'ятсот) «рублей» № E41788139, № ЕХ3366672;
- «Грамота» та дві «благодарности» від шкільного закладу з символікою російської федерації до « ОСОБА_11 та ОСОБА_10 »;
- «Трудовая книжка» з символом російської федерації № НОМЕР_15 на ім'я « ОСОБА_11 »;
- « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на ім'я « ОСОБА_12 »;
- « ОСОБА_17 » на ім'я « ОСОБА_10 » по програмі « Управление государственными и муниципальными закупками»;
- «Удостоверение о проверке знаний требований охраны труда» на ім'я « ОСОБА_10 » № 1, «должность директор»;
- «Охотничий билет российская федерация» на ім'я « ОСОБА_10 » від 26.07.2016 серія 82 № 0019664;
- «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_11 » № 910217767003;
- «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_13 » № 910217766828;
- «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_10 » № 910202969656;
- «Свидетельство о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_12 » № 910202736154;
- «Свидетельство о регистрации по месту пребывания ОСОБА_16 , ОСОБА_12 , ОСОБА_10 » на 3 арк;
- «Уведомление о постановке на учет физичиского лица в налоговом органе» на ім'я « ОСОБА_10 »;
- «Ф1 по замене паспорта» на ім'я « ОСОБА_12 »;
- Копія наказу № 425-о від 03.06.2008 про звільнення ОСОБА_5 в запас;
- Особовий листок по обліку кадрів, довідки вислуги років, автобіографії на ім'я ОСОБА_5 (копії);
- Копія «сведения о работе» на ім'я ОСОБА_5 ;
- Копія «договору купки-продажи квартиры»;
- Копія паспорту громадянина України на ім'я ОСОБА_5 , серія НОМЕР_16 ;
- «Заявление Мегеры О.В. в банк Тинькофф» про перечислення заробітної плати;
- «Заявление Мегеры О.В. в банк Тинькофф» про заключення договору розрахункової карти;
- Аркуш А4 з банківськими реквізитами та розміром пенсії;
- «Медицинское заключение серия 3527 № 0023570» на ім'я « ОСОБА_10 »;
- Лист-резюме на ім'я ОСОБА_5 ;
- «Справка о гражданстве рф» на ім'я « ОСОБА_12 »;
- Копія «решение именем рф № 2-845/2019»;
- Лист Мінюста рф про направлення рахунку за експертизу;
- «Решение именем рф № 2-739-2019»;
- «Пассажирская таможеная декларация» на ім'я « ОСОБА_10 » на 4 арк;
- Мобільний телефон марки POCO F2ARO, ІМЕІ1: НОМЕР_17 , ІМЕІ2: НОМЕР_18 з встановленою сім-картою оператора «Київстар» НОМЕР_19 та сім-картою оператора «ВФ Україна» НОМЕР_20 ;
- 4 (чотири) коробки від сім-карти «МТС» з зазначеними наступними номерами: НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , НОМЕР_24 ;
- Два жорсткі диски S/N: SOOQJ1OY826193, S/N: SOV3LDWQ418235;
- Предмет схожий на магазин до рукоятки пістолету з надписом 6614-2, що споряджений предметами схожими на набої в кількості 7 (сім) штук з маркуванням «210 02».
Підозрюваний, його захисник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.
Ухвала підлягає негайному виконанню.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1