Постанова від 02.05.2023 по справі 308/6398/23

Справа № 308/6398/23

3/308/3817/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 травня 2023 року м. Ужгород

Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Дегтяренко К.С., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання та реєстрації АДРЕСА_1

за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.184 КУпАП,-

встановив:

Згідно протоколу від 06 квітня 2023 року о 21 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 неналежним чином виконувала свої батьківські обов'язки, щодо виховання свого неповнолітнього сина ОСОБА_2 , 2008 р.н., внаслідок чого останній знаходився в м.Ужгород по вул. Запорізька, 2 вживав спиртний напій «Шейк». В зв'язку з чим ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.184 КУпАП.

ОСОБА_1 , у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, через канцелярію суду подав клопотання про розгляд справи у його відсутності, свою вину визнає, просить найменш суворого покарання.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши належним чином зібрані у справі докази, суддя прийшов до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.184 КУпАП, що повністю підтверджується даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №824554 від 06 квітня 2023 року та іншими матеріалами справи.

Обставин, що пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суддею не встановлено.

Відповідно до ст.22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.

Відповідно до положень ст.284 КУпАП, по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить постанову про закриття справи, зокрема, при оголошенні усного зауваження.

Згідно із ч. 2 ст. 284 КУпАП при оголошенні усного зауваження виноситься постанова про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, вперше притягується до адміністративної відповідальності, а тому ОСОБА_1 слід звільнити від адміністративної відповідальності за ч.1 ст.184 КУпАП за малозначністю, оголосивши їй усне зауваження, а провадження у справі закрити.

Враховуючи, що п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» та ст.40-1 КУпАП визначено, що судовий збір стягується лише у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, а тому враховуючи той факт, що усне зауваження, виходячи з норм ст.ст.22, ч. 3 ст.284 КУпАП, не відноситься до видів адміністративних стягнень, тому не має підстав для стягнення судового збору з правопорушника.

На підставі наведеного та керуючись ст.184, ст.ст.283-285 КУпАП, ч.12 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», суддя -

постановив:

Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.184 КУпАП, у зв'язку з малозначністю та обмежитися усним зауваженням, із закриттям провадження по справі.

Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя К.С. Дегтяренко

Попередній документ
110726010
Наступний документ
110726012
Інформація про рішення:
№ рішення: 110726011
№ справи: 308/6398/23
Дата рішення: 02.05.2023
Дата публікації: 11.05.2023
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адмінправопорушення
Суд: Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Категорія справи: Справи про адмінправопорушення (з 01.01.2019); Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку; Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто: рішення набрало законної сили (02.05.2023)
Дата надходження: 20.04.2023
Предмет позову: ч.1 ст.184 КУпАП
Розклад засідань:
02.05.2023 16:35 Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЕГТЯРЕНКО КАТЕРИНА СЕРГІЇВНА
суддя-доповідач:
ДЕГТЯРЕНКО КАТЕРИНА СЕРГІЇВНА
правопорушник:
Кратюк Роман Ростиславович