Справа № 161/1974/23
Провадження № 3/161/1072/23
м.Луцьк 05 травня 2023 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , непрацюючого,
за ст. ст. 173, 185 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 850971 від 27.01.2023 року гр. ОСОБА_1 27.01.2023 року о 17:30 год. в м. Луцьку по вул. Винниченка 69, виражався нецензурною лайкою на адресу інших громадян, чим образив людську гідність та громадську мораль. Своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП.
Він же, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 850972 від 27.01.2023 року, за вказаною адресою, не виконував законну вимогу поліцейського щодо припинення чинити правопорушення (не припинив чинити дрібне хуліганство). Такими діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 185 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 на виклики суду не з'явився, хоча неодноразово належним чином повідомлявся про час та місце розгляду справи.
Судом були вжиті всі можливі заходи для повідомлення та з'явлення порушника на розгляд справи відносно нього.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП фактичні дані, що стосуються справи, зокрема наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні, інші обставини, встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими документами.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 винен у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ст. 173, 185 КУпАП.
Винуватість особи у вчиненні вказаних адміністративних правопорушень підтверджується протоколами про адміністративне правопорушення від 27.01.2023 року, рапортом поліцейського та іншими матеріалами справи.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п'ятій цієї статті.
Оскільки, інкриміновані адміністративні правопорушення мали місце 27 січня 2023 року, то на час розгляду справи в суді сплинув строк, передбачений ч. 2 ст. 38 КУпАП.
Відтак, суд фактично позбавлений можливості вчасно притягнути порушника до адміністративної відповідальності і накласти на нього адміністративне стягнення в межах вищевказаних строків, а тому провадження по даній справі, слід закрити у відповідності до вимог, передбачених ч.1 п.7 ст.247 КУпАП.
Приймаючи таке рішення, суд враховує і ту обставину, що у відповідності до вимог, передбачених ст. 268 КУпАП, розгляд справ такої категорії, без участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є неможливим.
Керуючись ст. 38, п.7 ст. 247, ст. ст. 173, 185, 268, 283 - 285 КУпАП, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ст. 185 КУпАП, а провадження у справі про адміністративні правопорушення закрити на підставі п.7 ст. 247 КУпАП у зв'язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк