Справа № 161/6850/23
Провадження № 3/161/2384/23
м.Луцьк 03 травня 2023 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Черняк В.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , старшого сапера інженерно-саперного відділення інженерно-саперного взводу «старший солдат» військової частини НОМЕР_1 військової частини НОМЕР_2 ,
за ч.3 ст. 172-20 КУпАП, -
До Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії А0959 № 61 від 29.04.2023 року, з якого слідує, що 28.04.2023 року о 16:30 год. солдат ОСОБА_1 перебував на території ВЧ НОМЕР_1 ВЧ НОМЕР_2 , в умовах особливого періоду (воєнного стану), у стані алкогольного сп'яніння (факт вживання алкоголю встановлено відповідно до консультативного висновку спеціаліста №190 від 28.04.2023 року), за що передбачена відповідальність ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про дату та час розгляду справи був повідомлений належним чином.
Частиною 2 ст. 268 КУпАП визначено перелік адміністративних правопорушень, при розгляді яких присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою.
Враховуючи, що під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, не передбачається обов'язкової присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за відсутності ОСОБА_1 .
Згідно вимог ч. 5 ст. 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення військовослужбовці за вчинення військових адміністративних правопорушень несуть відповідальність, передбачену главою 13-Б цього Кодексу, за умови, якщо ці правопорушення не тягнуть за собою кримінальну відповідальність.
Відповідно до ст. 26 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України військовослужбовці залежно від характеру вчиненого правопорушення чи провини несуть дисциплінарну, адміністративну, матеріальну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність згідно із законом.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
Вина особи у вчиненні адміністративного правопорушення повністю доведена в суді і підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, консультативним висновком спеціаліста №190 від 28.04.2023 року (2,39%) та іншими матеріалами справи.
Обираючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що обтяжують та пом'якшують відповідальність, та вважає, що для його виховання в дусі додержання законів України, буде за доцільне застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч. 3 ст. 172-20 КУпАП - у виді штрафу, що є достатньою мірою відповідальності за скоєне адміністративне правопорушення.
На підставі ст. 40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника слід стягнути судовий збір в розмірі 536,80 грн.
Керуючись ст.ст. 34, 35, 172-20, 283, 284 КУпАП, суд, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-20 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, шляхом подання апеляційної скарги до Волинського апеляційного суду через Луцький міськрайонний суд Волинської області.
Суддя Луцького міськрайонного суду
Волинської області В.В. Черняк