Справа № 458/360/23
3/458/279/2023
09.05.2023 м. Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділення поліції № 2 Самбірського районного відділу поліції ГУНП у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , громадянина України, неодруженого, монтера колії Регіональної філії «Львівська залізнииця» АТ "Укрзалізниця",
- за ч. 1 ст. 130 КУпАП, якому роз'яснені права за ст. 268 КУпАП,
встановив:
19.014.2023 та 08.05.2023 до Турківського районного суду Львівської області надійшли адміністративні матеріали відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП № 458/360/23 (провадження № 3/458/279/2023) та № 458/411/23 (провадження № 3/458/316/2023).
Оскільки вказані правопорушення вчинені однією і тією ж особою і підлягають одночасному розгляду одним і тим же органом, тому зазначені справи необхідно об'єднати в одне провадження.
У ході розгляду справи суд встановив такі обставини.
17.04.2023 о 00.25 год. у с. Верхнє Гусне, вул. Центральна, 83, Самбірського району Львівської області водій ОСОБА_1 керував мотоциклом "FORTE RX" з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням технічного приладу "Alcotest Drager 6820", результат огляду - 1,78 проміле, чим порушив вимоги п. 2.9 а Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Також, 30.04.2023 о 21.17 год. в с. Нижнє Гусне, вул. Центральна, 68, Самбірського району Львівської області ОСОБА_1 керував транспортним засобом, а саме мотоциклом MUSTANG без номерного знака з явними ознаками алкогольного сп'яніння, почервоніння очей, різкий запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння рук. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння у встановленому законом порядку відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчинених правопорушення визнав повністю при обставинах, викладених в протоколах про адміністративні правопорушення. Пояснив, що 17.04.2023 він проходив огляд на стан сп'яніння, а 30.04.2023 від проходження такого огляду відмовився. Не заперечив, що 30.04.2023 вживав пиво, після чого сів за кермо мотоцикла. Розуміє, що вчинив неправомірно, жалкує про це, вказав, що зробив для себе висновки на майбутнє.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, всебічно, повно та об'єктивно вивчивши матеріали справи та надані докази, суд дійшов такого висновку.
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 174900 від 17.04.2023, такий складено щодо ОСОБА_1 за порушення вимог п. 2.9 а Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ААБ № 174104 від 30.04.2023, такий складено щодо ОСОБА_1 за порушення вимог п. 2.5 Правил дорожнього руху, за що передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до пункту 2.5 Правил дорожнього рух, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Згідно з пунктом 2.9 а Правил дорожнього рух, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
За rерування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
У відповідності до положень ст. 266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, проводиться поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів. Під час проведення огляду осіб поліцейський застосовує технічні засоби відеозапису, а в разі неможливості застосування таких засобів огляд проводиться у присутності двох свідків. Матеріали відеозапису обов'язково долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.
У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.
Процедура проведення, проходження та направлення водіїв транспортних засобів на огляд, зокрема щодо стану алкогольного сп'яніння визначена:
- Інструкцією "Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженою наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України від 09.11.2015 № 1452/735 (далі по тексту Інструкція);
- Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 № 1103 зі змінами затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 20.01.2023 № 57 (далі по тексту Порядок).
Так, згідно з п. 2 Розділу І Інструкції огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі - поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.
Відповідно до п. 6 Розділу І Інструкції огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі - спеціальні технічні засоби); лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 26 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - заклад охорони здоров'я). (п. 7 Розділу І Інструкції).
Також, згідно з п. 6 Порядку водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.
Оцінюючи дослідженні в судовому засіданні докази, суд дійшов такого висновку.
Як видно з протоколів про адміністративні правопорушення серії ААБ № 174900 від 17.04.2023 та серії ААД № 174104 від 30.04.2023 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, такі складено правомірно і з дотриманням ст. 266 КУпАП та вказаних вище Інструкцій та Порядку.
З акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використання спеціальних технічних засобів від 17.04.2023 видно, що огляд водія ОСОБА_1 проводився у зв'язку з виявленням поліцейським у водія ознак алкогольного сп'яніння: різкого запаху алкоголю з порожнини рота, почервоніння шкіри обличчя. Водій пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою газоаналізатора "Alcotest 6820". З результату тестування ОСОБА_1 17.04.2023 о 00.37 год. з використанням спеціального засобу - газоаналізатора "Alcotest 6820" видно, що він 17.04.2023 перебував у стані алкогольного сп'яніння - 1,78 проміле. З результатами огляду ОСОБА_1 був згідний.
З акту огляду на стан алкогольного сп'яніння з використання спеціальних технічних засобів від 30.04.2023 видно, що огляд водія ОСОБА_1 проводився у зв'язку з виявленням поліцейським у водія ознак алкогольного сп'яніння: почервоніння обличчя, різкий запах алкоголю з порожнини рота. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки та в медичному закладі водій ОСОБА_1 відмовився.
У судовому засіданні ОСОБА_1 підтвердив вказані обставини.
З оглянутого в судовому засіданні відеозапису від 17.04.2023, який міститься на компакт-диску, видно, що 17.04.2023 після виявлення у водія мотоцикла ОСОБА_1 ознак сп'яніння поліцейський запропонував йому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціального засобу, в медичному закладі та роз'яснив його право на відмову від проходження такого огляду, наслідки такої відмови. ОСОБА_1 добровільно погодився пройти огляд на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціального технічного засобу "Alcotest 6820", результат тесту становив 1,78 проміле. Після цього на водія було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
З оглянутого в судовому засіданні відеозапису від 30.04.2023, який міститься на компакт-диску, видно, що 30.04.2023 після виявлення ознак сп'яніння у водія ОСОБА_1 поліцейський запропонував йому пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціального засобу, в медичному закладі та роз'яснив його право на відмову від проходження такого огляду, наслідки такої відмови. ОСОБА_1 відмовився пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння як на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціального технічного засобу, так і в медичному закладі. Пояснив, що цього дня вживав пиво. Після цього на водія було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 130 КУпАП.
ОСОБА_1 не подав до суду жодних доказів, які б спростовували чи доводили б його непричетність до скоєння адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП.
За таких обставин, вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130 КУпАП підтверджена дослідженими матеріали справи, а саме: протоколами про адміністративні правопорушення серії ААБ № 174900 від 17.04.2023, серії ААД № 174104 від 30.04.2023 відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, роздруківкою тесту від 17.04.2023, актами огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів від 17.04.2023, 30.04.2023, відеозаписами подій.
Відтак, повно, всебічно та об'єктивно розглянувши справу, оцінивши всі докази, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП - керування транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння та ч. 1 ст. 130 КУпАП - відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП, суд бере до уваги характер та обставини вчиненого правопорушення, дані про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, те що вчинив два адміністративні правопорушення, а тому відповідно до ч. 2 ст. 36 КУпАП ОСОБА_1 необхідно піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір у розмірі 536,80 грн.
Керуючись ч. 2 ст. 36, ст. 40-1, ч. 1 ст. 130, 251, 283, 284 КУпАП,
постановив:
Справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП № 458/360/23 (провадження № 3/458/279/2023), № 458/411/23 (провадження № 3/458/316/2023) - об'єднати в одне провадження.
Справі присвоїти № 458/360/23 (провадження №3/458/279/2023).
ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1 ) визнати винуватим у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 130, ч. 1 ст. 130 КУпАП та на підставі ч. 2 ст. 36 КУпАП застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 (ІН НОМЕР_1 ) в дохід держави судовий збір у розмірі 536,80 грн (п'ятсот тридцять шість гривень вісімдесят копійок).
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених ст. 300-1 КУпАП, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч. 1 ст. 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Постанова може бути пред'явлена до виконання протягом трьох місяців, що обчислюється з наступного дня після набрання постановою законної сили.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Турківський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено.
Суддя О.І. Кшик