Ухвала від 08.05.2023 по справі 456/4135/22

Справа № 456/4135/22

Провадження № 2/456/327/2023

УХВАЛА

іменем України

08 травня 2023 року місто Стрий Львівської області

Стрийський міськрайонний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді Микитина В.Я.,

з участю секретаря судового засідання Стасів О.Я.,

сторони та інші учасники справи:

позивачка - ОСОБА_1 ;

відповідач - ОСОБА_2 ;

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Стрийський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки в особі І-го відділення (м. Жидачів);

зміст позовних вимог - про позбавлення права на призначення та виплату одноразової грошової допомоги;

вирішуючи у відкритому судовому засіданні у залі судових засідань у приміщенні суду, що знаходиться по вул. Т. Шевченка, 89, за участі позивачки ОСОБА_1 , питання про закриття провадження у цій справі, -

ВСТАНОВИВ:

Описова частина із зазначенням суті питання, що вирішується ухвалою.

Позивачка ОСОБА_1 у порядку представництва, котре здійснює адвокат Лешега В.В. (ордер АО «Юридична консультація Жидачівського району» на надання правничої допомоги серія ВС № 1156748 від 28.11.2022 року в оригіналі та угода про надання правничої допомоги від 10.11.2022 року у належно засвідченій копії приєднані до матеріалів позовної заяви) 28.11.2022 року, скориставшись засобами поштового зв'язку, скерувала у Стрийський міськрайонний суд Львівської області позовну заяву, що надійшла та була зареєстрована в діловодстві 29.11.2022 року за вх. № 16071, в якій просить суд ухвалити рішення про позбавлення відповідача ОСОБА_2 як батька загиблого ІНФОРМАЦІЯ_1 військовослужбовця ОСОБА_3 права на призначення та виплату одноразової грошової допомоги, котра належить йому на підставі статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», абз. 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року за № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», у розмірі половини цієї допомоги, що становитиме 7 500 000 грн..

Ухвалою судді Стрийського міськрайонного суду Львівської області Микитина В.Я. від 01.12.2022 року заяву ОСОБА_1 , подану через свого представника - адвоката Лешегу В.В., про звільнення від сплати судового збору за пред'явлення позовної заяви та подання заяви про її забезпечення, задоволено частково у наступний спосіб. Зокрема відстрочено сплату судового збору за пред'явлення ОСОБА_1 до ОСОБА_2 позовної заяви із однією вимогою немайнового характеру, а саме про позбавлення права на призначення та отримання одноразової грошової допомоги, у розмірі 992 грн. 40 коп., до ухвалення судового рішення у даній справі. Звільнено ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання зави про забезпечення пред'явленого нею позову до ОСОБА_2 про позбавлення права на призначення та отримання одноразової грошової допомоги. Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про позбавлення права на призначення та отримання одноразової грошової допомоги залишено без руху та надано термін для виправлення її недоліків, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, який не міг перевищувати десяти днів з дня вручення примірника цієї ухвали. Запропоновано позивачці ОСОБА_1 усунути недоліки її позовної заяви та одночасно роз'яснено їй, що якщо вона не усуне цих недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, її заява буде вважатися неподаною й буде їй повернута.

Ухвалою судді Стрийського міськрайонного суду Львівської області Микитина В.Я. від 30.12.2022 року, після усунення недоліків, вищевказану позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи ухвалено проводити за правилами загального позовного провадження. Визначено місце, дату та час підготовчого засідання у справі - зал судових засідань у приміщенні Стрийського міськрайонного суду Львівської області, що за адресою: вул. Т. Шевченка, 89, м. Стрий, Львівська область, 08.02.2023 року, 11:00 год..

Ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області (головуючий - суддя Микитин В.Я.) від 08.02.2023 року підготовче засідання у справі відкладено на підставі пункту 1 ч. 2 ст. 198, пункту 2 ч. 2 ст. 223 ЦПК України. Визначено місце, дату та час нового підготовчого засідання у справі - зал судових засідань у приміщенні Стрийського міськрайонного суду Львівської області, що за адресою: вул. Т. Шевченка, 89, м. Стрий, Львівська область, 27.03.2023 року, 12:30 год..

Ухвалою Стрийського міськрайонного суду Львівської області (головуючий - суддя Микитин В.Я.) від 27.03.2023 року закрито підготовче провадження та призначено цю справу до розгляду по суті. Визначено місце, дату та час судового засідання щодо розгляду цієї справи по суті - зал судових засідань у приміщенні Стрийського міськрайонного суду Львівської області, що за адресою: вул. Т. Шевченка, 89, м. Стрий, Львівська область, 08.05.2023 року, 12:45 год..

Сторони та інші учасники справи належно й завчасно повідомлялись судом про місце, дату та час судового засідання по їх справі, про що у справі наявні відповідні письмові підтвердження.

Позивачка ОСОБА_1 у призначене судове засідання з'явилася, пред'явлені нею позовні вимоги до ОСОБА_2 , з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Стрийського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в особі І-го відділення (м. Жидачів), про позбавлення права на призначення та виплату одноразової грошової допомоги, підтримала з підстав, що викладені у позовній заяві, просила такі задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 у призначене судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, відзиву на позовну заяву ОСОБА_1 до нього, з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Стрийського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в особі І-го відділення (м. Жидачів), про позбавлення права на призначення та виплату одноразової грошової допомоги, у запропоновані судом строки та порядку не подав.

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Стрийський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки в особі І-го відділення (м. Жидачів), у призначене судове засідання не забезпечив явку свого уповноваженого представника, про причини неявки такого представника суд не повідомив, проте у запропоновані судом строк та порядку, а саме 30.01.2023 року, скориставшись канцелярією, подав у Стрийський міськрайонний суд Львівської області письмові пояснення на позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за його участю як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні зазначеного відповідача, про позбавлення права на призначення та виплату одноразової грошової допомоги, що були зареєстровані в діловодстві за вх. № 1398. У подальшому, а саме 01.03.2023 року, зазначеною третьою особою у вищевказаний спосіб, було подано клопотання, що зареєстровано в діловодстві за вх. № 3137, про розгляд цієї справи у цілому за відсутності уповноваженого представника.

Суд вважав за необхідне вирішити питання про закриття провадження у цій справі, оскільки така не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, після чого також досліджено наявні у матеріалах справи документи, необхідні для вирішення зазначеного питання.

Встановлені судом фактичні обставини справи, пов'язані із вирішенням питання про закриття провадження у справі.

Судом встановлено, що позивачка ОСОБА_1 є матір'ю ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який, будучи військовослужбовцем, ІНФОРМАЦІЯ_1 у віці 23 років загинув у Високопільському районі Херсонської області внаслідок отриманих ним поранень у вигляді вибухової травми, осколкового поранення голови, й такі поранення пов'язані із захистом батьківщини. Наведені обставини стверджується свідоцтвом про народження ОСОБА_3 , серія НОМЕР_1 , виданим 25.08.1998 року Вільховецькою сільською радою Жидачівського району Львівської області у відповідності до актового запису про народження № 16 (копія міститься у справі, а. с. 4, 39), свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 , серія НОМЕР_2 , виданим 13.04.2022 року Жидачівським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у Стрийському районі Львівської області Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) у відповідності до актового запису про смерть № 108 (копія міститься у справі, а. с. 5, 42), а також Витягом з протоколу засідання 16 Регіональної військово-лікарської комісії по встановленню причинного зв'язку захворювань, поранень, контузій, трав, каліцтв у колишнього військовослужбовця Міністерства оборони України № 385 від 24.06.2022 року (копія міститься у справі, а. с. 16, 40).

Судом встановлено й те, що позивачка ОСОБА_1 29.06.2022 року звернулася до Львівського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки із заявою про виплату їй одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю ІНФОРМАЦІЯ_1 її сина ОСОБА_3 (копія заяви міститься у справі, а. с. 56), а також подала для цього усі наявні в її розпорядженні та необхідні документи.

Позивачка ОСОБА_1 у судовому засіданні підтвердила ту обставину, що станом на зараз вона, скориставшись своїм правом на отримання одноразової грошової допомоги, котра належить їй як матері загиблого військовослужбовця ОСОБА_3 до виплати на підставі статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», абз. 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року за № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», та, згідно відповідного рішення Міністерства оборони України, вже отримала половину цієї допомоги, що становить 7 500 000 грн.. Проте, в отриманні іншої половини цієї допомоги їй було відмовлено в силу відсутності відповідної відмови від згаданої половини допомоги відповідача ОСОБА_2 як батька загиблого військовослужбовця ОСОБА_3 , й з таким рішенням вона не погоджується, а тому для його оскарження порушила дане судове провадження у порядку цивільного судочинства з метою отримання неспростовного доказу та пред'явлення його у подальшому у Міністерство оборони України з метою перегляду свого прийнятого рішення, або ж у суд у випадку відмови в його перегляді.

Закон, джерела права та роз'яснення, якими керувався суд, постановляючи дану ухвалу.

Як закріплено у ч. 4 ст. 10 ЦПК України, суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположих свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського Суду з прав людини як джерело права.

Згідно з пунктом 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий розгляд його справи судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо прав та обов'язків цивільного характеру.

У цьому пункті закріплене право на суд разом з правом на доступ до суду, тобто правом звертатися до суду з цивільними скаргами, що складають єдине ціле (рішення Європейського Суду з прав людини від 21 лютого 1975 року у справі «Ґолдер проти Сполученого Королівства» (Golder v. the United Kingdom), заява № 4451/70, § 36). Проте такі права не є абсолютними та можуть бути обмежені, але лише таким способом і до такої міри, що не порушує сутності цих прав (рішення Європейського Суду з прав людини від 17 січня 2012 року у справі «Станєв проти Болгарії» (Stanev v. Bulgaria), заява № 36760/06, § 230).

Згідно із статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Європейський Суд з прав людини неодноразово встановлював порушення Україною Конвенції про захист прав і основоположних свобод через наявність юрисдикційних конфліктів між національними судами (рішення Європейського Суду з прав людини від 17 січня 2013 року у справі «Мосендз проти України», заява № 52013/08), в якому визначено, що заявник був позбавлений ефективного національного засобу юридичного захисту, гарантованого статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, через наявність юрисдикційних конфліктів між цивільними й адміністративними судами (§ 116, 119, 122-125).

Частиною 5 ст. 17 Конституції України передбачено, що держава забезпечує соціальний захист громадян України, які перебувають на службі у Збройних Силах України та в інших військових формуваннях, а також членів їхніх сімей.

Стаття 46 Конституції України визначає, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Відповідно до статті 41 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу» виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та резервістів під час виконання ними обов'язків служби у військовому резерві здійснюється в порядку і на умовах, встановлених Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

У ст. 1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що соціальний захист військовослужбовців - діяльність (функція) держави, спрямована на встановлення системи правових і соціальних гарантій, що забезпечують реалізацію конституційних прав і свобод, задоволення матеріальних і духовних потреб військовослужбовців відповідно до особливого виду їх службової діяльності, статусу в суспільстві, підтримання соціальної стабільності у військовому середовищі. Це право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, у старості, а також в інших випадках, передбачених законом.

Згідно з ч. 1 ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання. Відповідно до пункту 1 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби.

Статтею 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» передбачено, що у випадках, зазначених у підпунктах 1-3 пункту 2 ст. 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста. Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста визначаються відповідно до СК України, а утриманці - відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

Механізм призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (далі - допомога) військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві визначений Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року № 975. Так, відповідно до пункту 4 вказаного Порядку одноразова грошова допомога призначається, з-поміж іншого, у разі : - загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби; - смерті військовослужбовця, що настала в період проходження ним військової служби або внаслідок захворювання чи нещасного випадку, що мали місце в період проходження ним військової служби, або смерті особи, звільненої з військової служби, протягом року після звільнення її з військової служби, якщо смерть настала внаслідок поранення, контузії, каліцтва, захворювання, нещасного випадку, пов'язаних із проходженням військової служби; - загибелі (смерті) військовозобов'язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, що настала під час виконання обов'язків військової служби або служби у військовому резерві.

За вимогами пункту 10 вказаного Порядку члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають за місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважений орган), такі документи : - заяву кожного повнолітнього члена сім'ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності малолітніх та/або неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги; - витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу); - витяг з особової справи про склад сім'ї військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві . До заяви додаються копії: - документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов'язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства; - свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста; - свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого); - свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові); - документів (відповідних сторінок за наявності), що посвідчують особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту) членів сім'ї, з даними про прізвище, ім'я та по батькові (за наявності) особи, до яких внесено відомості про реєстрацію місця проживання, та довідку про реєстрацію місця проживання (у разі коли відомості про реєстрацію місця проживання до таких документів не внесені); - свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині; - документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою); - рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста); - рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім'ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні); - постанови відповідної військово-лікарської комісії щодо встановлення причинного зв'язку смерті (контузії, травми або каліцтва), захворювання. У разі наявності рішення суду, яке набрало законної сили, з питань призначення та виплати одноразової грошової допомоги члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується допомога, подають уповноваженому органові документи, копії документів, зазначені в абзацах другому - шістнадцятому цього пункту, та копію відповідного рішення суду.

Частиною 6 ст. 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» визначено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами. Відповідно пунктів 12, 13 вказаного Порядку призначення і виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, військовозобов'язаним та резервістам, яких призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, здійснюється Міноборони, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, та іншими органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів). Керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого обов'язково додаються документи, зазначені в пунктах 10 та 11 цього Порядку. Розпорядник бюджетних коштів у місячний строк після надходження всіх зазначених документів приймає рішення про призначення одноразової грошової допомоги або про відмову в її призначенні, або про повернення документів на доопрацювання (у разі, коли документи подано не в повному обсязі, потребують уточнення чи подано не за належністю) і надсилає зазначене рішення разом з документами уповноваженому органу для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, а в разі відмови чи повернення документів на доопрацювання - для письмового повідомлення заявника з обґрунтуванням мотивів відмови чи повернення документів на доопрацювання.

Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану врегульовані постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року за № 168, зокрема абз. 1 пункту 2 вказаної постанови установлено, що сім'ям загиблих осіб виплачується одноразова грошова допомога в розмірі 15 000 000 грн., яка розподіляється рівними частками на всіх отримувачів, передбачених у ст. 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», крім громадян російської федерації або республіки білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.

Частиною 1 ст. 5 КАС України передбачено право кожної особи звернутися до адміністративного суду, якщо вона вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси. Відповідно до ч. 1 ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема, спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності (пункт 1 ч. 1 цієї статті). Суб'єкт владних повноважень - це орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (пункт 7 ч. 1 ст. 4 КАС України).

Підстави для закриття провадження у цивільній справі наведені у ст. 255 ЦПК України. Так, суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства (пункт 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України).

Висновок суду за результатами вирішення питання про закриття провадження у цивільній справі.

За встановлених судом обставин цієї справи та виходячи із змісту наведених вище норм законодавства, суд переконаний, що вимоги ОСОБА_1 за своїм предметом та можливими правовими наслідками пов'язані з публічно-правовими відносинами цієї позивачки з державою, оскільки стосуються призначення та виплати одноразової грошової допомоги, котра належить їй на підставі статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», абз. 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року за № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», а отже, не підлягають вирішенню у порядку цивільного судочинства. Тому, врахувавши визначені законом завдання цивільного судочинства, суд визнає недопустимим продовження даного судового провадження у порядку цивільного судочинства з метою оцінки обставин, які становлять предмет доказування у провадженні у порядку адміністративного судочинства.

Крім того, слід дійти висновку, що спір ОСОБА_1 про позбавлення відповідача ОСОБА_2 права на призначення та виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку із смертю його сина ОСОБА_3 , який загинув під час участі у бойових діях та забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки і стримуванні збройної агресії російської федерації, фактично ініційований вказаною позивачкою з метою створення поза межами провадження у порядку адміністративного судочинства передумов для визнання доказу, отриманого у такому провадженні, належним та допустимим, а тому не підлягає вирішенню у порядку цивільного судочинства.

З огляду на вказане, провадження у даній справі підлягає закриттю на підставі пункту 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України із одночасним роз'ясненням, що розгляд усіх справ, пов'язаних з призначенням та виплатою одноразової грошової допомоги, котра належить особі на підставі статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», абз. 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року за № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», віднесено до юрисдикції адміністративних судів, й такі справи підлягають вирішенню саме у порядку адміністративного судочинства.

Керуючись статтями 10, 13, 247, 255-256, 258, 260-261 ЦПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , з участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача - Стрийського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки в особі І-го відділення (м. Жидачів), про позбавлення права на призначення та виплату одноразової грошової допомоги,- закрити на підставі пункту 1 ч. 1 ст. 255 ЦПК України, оскільки ця справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Роз'яснення про наслідки закриття провадження у справі.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що розгляд усіх справ, пов'язаних з призначенням та виплатою одноразової грошової допомоги, котра належить особі на підставі статті 16-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», абз. 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 року за № 168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час дії воєнного стану», віднесено до юрисдикції адміністративних судів, й такі справи підлягають розгляду у порядку адміністративного судочинства.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що у разі закриття провадження у справі повторне звернення до суду з приводу спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав не допускається.

Строк і порядок набрання ухвалою суду законної сили та її оскарження.

Ухвала суду, в силу положень ч. 1 ст. 261 ЦПК України, набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена сторонами у справі у строк подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду.

Дата складення повного тексту ухвали суду: 09 травня 2023 року.

Суддя Володимир МИКИТИН