Рішення від 04.05.2023 по справі 420/4108/23

Справа № 420/4108/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 травня 2023 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Танцюри К.О., розглянувши у порядку письмового провадження у м.Одесі справу за адміністративним позовом Головного управління ДПС в Одеській області до Комунального підприємства “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області до Комунального підприємства “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради про стягнення з комунального підприємства “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради, а саме з усіх відкритих рахунків у банках, обслуговуючих підприємство та за рахунок готівки заборгованість: по податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності (об'єднаної територіальної громади, району у місті, міста районного значення, села, селища чи їх об'єднань) - 680,00 грн., по податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) - 111197,16 грн.; по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати - 1 893 114,54 грн.; по рентній платі за спеціальне використання води (крім рентної плати та спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення) - 6 172,69 грн.; по військовому збору - 176 162,75 грн.

Ухвалою суду від 06.03.2023 відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Сторони повідомлялись про день та час розгляду справи, однак у підготовче засідання представники позивача та відповідача не з'явились. 22.03.2023 до суду від Головного управління ДПС в Одеській області надійшло клопотання про закриття підготовчого провадження та розгляд клопотання без участі представника позивача.

Відповідач повідомлявся про день та час розгляду справи, однак повістка повернулась до суду із відміткою працівника поштового зв'язку “адресат відмовився”.

Частиною 11 ст.126 КАС України встановлено, що розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідно до ст.128 КАС України у разі відмови адресата від одержання повістки особа, яка її доставляє, робить відповідну відмітку на повістці, засвідчує її власним підписом і негайно повертає до адміністративного суду. Особа, яка відмовилася одержати повістку, вважається такою, що її повідомлено про дату, час і місце судового засідання.

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що Комунальне підприємство “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради належним чином повідомлений про розгляд справи.

Ухвалою суду від 27.04.2023 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті; розгляд справи продовжено у письмовому провадженні.

В обґрунтування позовних вимог представник позивача у позовній заяві зазначав, що станом на 27.01.2023, відповідно до довідки про суми податкового боргу, що підлягає стягненню та інтегрованої картки платника, податкова заборгованість Комунального підприємства перед бюджетом по податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності (об'єднаної територіальної громади, району у місті, міста районного значення, села, селища чи їх об'єднань) становить 680,00 грн., по податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) - 111197,16 грн.; по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати - 1 893 114,54 грн.; по рентній платі за спеціальне використання води (крім рентної плати та спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення) - 6 172,69 грн.; по військовому збору - 176 162,75 грн. Позивач, посилаючись на положення ст. ст. 20, 14, 59, 95 Податкового кодексу України, просить суд стягнути з усіх відкритих рахунків у банках, обслуговуючих підприємство та за рахунок готівки суму податкової заборгованості у розмірі 2 187 327,14 грн.

Відзив на позовну заяву до суду від відповідача не надходив.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Як вбачається з відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Комунальне підприємства “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради зареєстровано 20.12.2017 та перебуває на обліку як платник податків у Головному управлінні ДПС в Одеській області (а.с.117-119).

Згідно розрахунку податкового боргу станом на 27.01.2023 за Комунальним підприємством “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради рахується податковий борг по податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності (об'єднаної територіальної громади, району у місті, міста районного значення, села, селища чи їх об'єднань) у розмірі 680,00 грн., по податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) - 111197,16 грн.; по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати - 1 893 114,54 грн.; по рентній платі за спеціальне використання води (крім рентної плати та спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення) - 6 172,69 грн.; по військовому збору - 176 162,75 грн.

Так, судом встановлено, що заборгованість по податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності (об'єднаної територіальної громади, району у місті, міста районного значення, села, селища чи їх об'єднань) виникла у Комунального підприємства “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради в результаті нарахування по податковому повідомленню-рішенню Головного управління ДПС в Одеській області №16520/15-32-07-15/41819049 від 13.07.2021 року на загальну суму 680,00 грн (штрафна санкція)(а.с.84).

Заборгованість по податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) виникла у Комунального підприємства “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради в результаті:

-нарахування по податковому повідомленню-рішенню Головного управління ДПС в Одеській області №16518/15-32-07-15/41819049 від 13.07.2021 року на загальну суму 36 243,96 грн (основний платіж та штрафна санкція)(а.с.85-87);

-нарахування по податковому повідомленню-рішенню Головного управління ДПС в Одеській області №22338/15- 32-18-08-22/41819049 від 10.09.2021 року на загальну суму 74 953,20 грн (штрафна санкція)(а.с.103).

Заборгованість по податку на доходи фізичних осіб, то сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у Комунального підприємства “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради виникла в результаті:

-нарахування по податковому повідомленню-рішенню Головного управління ДПС в Одеській області №16507/15-32-07-11/41819049 від 13.07.2021 року на загальну суму 1 906 823,79 грн (основний платіж, штрафна санкція та пеня)(а.с.89);

-нарахування по податковому повідомленню-рішенню Головного управління ДПС в Одеській області №16509/15-32-07-11/41819049 від 13.07,2021 року на загальну суму 1 020,00 грн (штрафна санкція)(а.с.95).

Заборгованість по рентній платі за спеціальне використання води (крім рентної плати та спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення) виникла у Комунального підприємства “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради в результаті:

-нарахування по податковому повідомленню-рішенню Головного управління ДПС в Одеській області №26553/15- 32-04-04-21/41819049 від 27.10.2021 року на загальну суму 440,52 грн (штрафна санкція)(а.с.110-112);

-нарахування по податковому повідомленню-рішенню Головного управління ДПС в Одеській області №26551/15- 32-04-04-21/41819049 від 27.10.2021 року на загальну суму 5 732,17 грн (штрафна санкція)(а.с.113-114).

Заборгованість по військовому збору у Комунального підприємства “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради виникла в результаті нарахування по податковому повідомленню-рішенню Головного управління ДПС в Одеській області №16508/15- 32-07-11/41819049 від 13.07.2021 року на загальну суму 177 390,19 грн (основний платіж, штрафна санкція та пеня)(а.с.92-94).

Підпунктом 16.1.4. п. 16.1. ст.16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно з п. 36.1. ст. 36 Податкового кодексу України передбачено, що податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.

Відповідно до п.п. 14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 59 Податкового кодексу України визначено, що у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків. Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання. Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Судом встановлено, що ГУ ДПС в Одеській області направлялась Комунальному підприємству “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради податкова вимога форми “Ю” №2684-13 від 02.10.2020, проте заборгованість відповідачем не сплачена(а.с.33).

Доказів, які б спростовували факт існування за відповідачем вказаної заборгованості до суду не надано.

Пунктом 95.3 ст.95 Податкового кодексу України передбачено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно із п.п. 20.1.34 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає, що адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 241-246, 250, 255, 295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області -задовольнити.

Стягнути з усіх відкритих рахунків у банках, обслуговуючих Комунальне підприємство “Вилківський міськводоканал” Вилківської міської ради (код ЄДРПОУ 41819049, Одеська обл., Ізмаїльський р-н., м.Вилкове, вул. Різдвяна 30) та за рахунок готівки заборгованість:

- по податку на прибуток підприємств їй фінансових установ комунальної власності (об'єднаної територіальної громади, району у місті, міста районного значення, села, селища чи їх об'єднань) у розмірі 680,00 грн (шістсот вісімдесят гривень) на бюджетний рахунок - UA398999980334189806000015596, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Одеській області/отг м.Вилк./1020202;

- по податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) у розмірі 111 197,16 грн (сто одинадцять тисяч сто дев'яносто сім гривень шістнадцять копійок), на бюджетний рахунок - UA358999980313090029000015001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Одеській області/Одеська обл./14060100;

- по податку на доходи фізичних осіб, що сплачується податковими агентами, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати у розмірі 1 893 114,54 грн (один мільйон вісімсот дев'яносто три тисячі сто чотирнадцять гривень п'ятдесят чотири копійки) на бюджетний рахунок - UA 508999980333109340000015596, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК а Одеській області/отг м.Вилк/11010100;

- по рентній платі за спеціальне використання води (крім рентної плати та спеціальне використання води водних об'єктів місцевого значення) у розмірі 6 172,69 грн (шість тисяч сто сімдесят дві гривні шістдесят дев'ять копійок) на бюджетний рахунок - UA228999980333189357000015596, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Одеській області/ отг м.Вилк./13020100;

- по військовому збору у розмірі 176 162,75 грн (сто сімдесят шість тисяч сто шістдесят дві гривні сімдесят п'ять копійок), на бюджетний рахунок - UA 628999980313030063000015001, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ: 37607526, отримувач коштів ГУК в Одеській області/м.Білгород- Дністровський/4060100.

Рішення набирає законної сили згідно ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 293, 295 та п. 15-5 розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя К.О. Танцюра

Попередній документ
110636893
Наступний документ
110636895
Інформація про рішення:
№ рішення: 110636894
№ справи: 420/4108/23
Дата рішення: 04.05.2023
Дата публікації: 08.05.2023
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Одеський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо; погашення податкового боргу, з них; стягнення податкового боргу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (04.05.2023)
Дата надходження: 28.02.2023
Предмет позову: про стягнення суми податкового боргу
Розклад засідань:
22.03.2023 11:00 Одеський окружний адміністративний суд
26.04.2023 11:00 Одеський окружний адміністративний суд