Постанова від 03.05.2023 по справі 473/1405/23

Справа № 473/1405/23

Провадження №3/473/518/2023

ПОСТАНОВА

іменем України

"03" травня 2023 р. м. Вознесенськ

Суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області - Домарєва Н.В.,

з участю секретаря судового засідання - Аннєнкової В.Ф.,

прокурора - Ватуліної А.І.,

захисника - адвоката Ліпатова С.В.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,

розглянувши справу про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Миколаївській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Вознесенська Миколаївської області, громадянки України, державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління надання адміністративних послуг апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради Миколаївської області, незаміжня, має на утриманні одну неповнолітню дитину, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,

- за ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №82 від 16.03.2023, ОСОБА_1 , займаючи посаду державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління надання адміністративних послуг апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради Миколаївської області та члена Ради трудового колективу виконавчих органів Вознесенської міської ради, тобто, будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 Закону, а також суб'єктом правопорушення, відповідно до примітки ст.172-7 КУпАП, в порушення п.3 ч.1 ст.28 Закону, не вжила жодних заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та вчинила дію в умовах реального конфлікту інтересів, а саме проголосувала «ЗА» під час розгляду клопотання Вознесенського міського голови про погодження премії працівникам, зайнятим обслуговуванням виконавчих органів Вознесенської міської ради, у відсотках до посадового окладу у 2022 році №03/01/01-02/24 від 12.01.2022, в тому числі, собі особисто на засіданні Ради трудового колективу виконавчих органів Вознесенської міської Ради (далі - РТК) від 12.01.2022 №1.

Посадовою особою, якою складено протокол, вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 КУпАП як вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Крім цього, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №79 від 16.03.2023, ОСОБА_1 , займаючи посаду державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління надання адміністративних послуг апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради Миколаївської області та члена Ради трудового колективу виконавчих органів Вознесенської міської ради, тобто, будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 Закону, а також суб'єктом правопорушення, відповідно до примітки ст.172-7 КУпАП, в порушення п.2 ч.1 ст.28 Закону, не вжила жодних заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомила колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів - Раду трудового колективу виконавчих органів Вознесенської міської ради, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вчинення дій та прийняття рішення, а саме під час розгляду клопотання Вознесенського міського голови про погодження премії у 2022 році працівникам, зайнятим обслуговуванням виконавчих органів Вознесенської міської ради, у відсотках до посадового окладу №03/01/01-02/24 від 12.01.2022, в тому числі, собі особисто, на засіданні Ради трудового колективу виконавчих органів Вознесенської міської Ради (далі - РТК) від 12.01.2022 №1.

Посадовою особою, якою складено протокол, вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 КУпАП як неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Крім цього, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №81 від 16.03.2023, ОСОБА_1 , займаючи посаду державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління надання адміністративних послуг апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради Миколаївської області та члена Ради трудового колективу виконавчих органів Вознесенської міської ради, тобто, будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 Закону, а також суб'єктом правопорушення, відповідно до примітки ст.172-7 КУпАГІ, в порушення п.2 ч.1 ст.28 Закону, не вжила жодних заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомила колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів - Раду трудового колективу виконавчих органів Вознесенської міської ради, про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час вчинення дій та прийняття рішення, а саме під час розгляду клопотання Вознесенського міського голови про погодження розміру персональних надбавок за високі досягнення у праці або виконання особливо важкої роботи, у тому числі, за розроблення проектів нормативно-правових актів, проведення їх експертизи у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг та вислугу у 2022 році №04/01/01-02/24 від 12.01.2022, в тому числі, собі особисто, на засіданні Ради трудового колективу виконавчих органів Вознесенської міської Ради від 12.01.2022 №1.

Посадовою особою, якою складено протокол, вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.172-7 КУпАП як неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Крім цього, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, №80 від 16.03.2023, ОСОБА_1 , займаючи посаду державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління надання адміністративних послуг апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради Миколаївської області та члена Ради трудового колективу виконавчих органів Вознесенської міської ради, тобто, будучи суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 Закону, а також суб'єктом правопорушення, відповідно до примітки ст.172-7 КУпАГІ, в порушення п.3 ч.1 ст.28 Закону, не вжила жодних заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та вчинила дію в умовах реального конфлікту інтересів під час розгляду клопотання Вознесенського міського голови про погодження розміру персональних надбавок за високі досягнення у праці або виконання особливо важкої роботи, у тому числі, за розроблення проектів нормативно-правових актів, проведення їх експертизи у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг та вислугу у 2022 році №04/01/01-02/24 від 12.01.2022, в тому числі, собі особисто, на засіданні Ради трудового колективу виконавчих органів Вознесенської міської Ради від 12.01.2022 №1.

Посадовою особою, якою складено протокол, вказані дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.2 ст.172-7 КУпАП як вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

В судовому засіданні особа, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , вину у вчиненні правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП, не визнала; провадження по справі просила закрити.

Захисник - адвокат Ліпатов С.В. в судовому засіданні просив провадження по справі відносно ОСОБА_1 закрити, на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, оскільки вина останньої не доведена, а рішення Ради трудового колективу носять рекомендаційний характер.

Прокурор Ватуліна А.І. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1, ч.2 ст.172-7 КУпАП, та призначити їй стягнення: за ч.1 ст.172-7 КУпАП - 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, за ч.2 ст.172-7 КУпАП - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; з урахуванням ст.36 КУпАП - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши думки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її захисника та прокурора, а також дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов до наступного.

Як встановлено в судовому засіданні, розпорядженням Вознесенського міського голови від 02.03.2020 №84-рк ОСОБА_1 - державному реєстратору відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління надання адміністративних послуг апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради Миколаївської області присвоєно черговий 9 ранг посадової особи місцевої самоврядування в межах п'ятої категорії посад.

Відповідно до протоколу засідання загальних зборів членів трудового колективу працівників виконавчих органів влади Вознесенської міської ради Миколаївської області №1 від 30.12.2020, у зв'язку з припиненням діяльності профспілкової організації та з метою представництва інтересів працівників перед роботодавцем у Вознесенській міській раді, розглянуто питання про обрання Ради трудового колективу працівників виконавчих органів Вознесенської міської ради для розробки проекту колективного договору.

Вказаними загальними зборами з присутніх 116 осіб в ході голосування обрано склад Ради трудового колективу у кількості 15 осіб.

13.01.2021 загальними зборами трудового колективу Вознесенської міської ради схвалено колективний договір, яким, в тому числі, встановлено умови оплати праці, затверджено Положення про преміювання працівників виконавчих органів міської ради та створено Раду трудового колективу в кількості 15 осіб.

16.12.2021 загальними зборами з присутніх 107 осіб в ході голосування обрано новий склад Ради трудового колективу у кількості 15 осіб, до яких увійшла ОСОБА_1 (протокол №2).

12.01.2022 до Ради трудового колективу направлено клопотання Вознесенського міського голови за вих. №03/01/01-02/24 про погодження розміру премії посадовим особам та службовцям виконавчих органів Вознесенської міської ради у 2022 році у відсотках до посадового окладу, до списку якого входила і ОСОБА_1

12.01.2022 на засіданні Ради трудового колективу розглянуто клопотання міського голови про погодження посадовим особам та службовцям виконавчих органів Вознесенської міської ради розміру премії у відсотках до посадового окладу у 2022 році (питання №3, протокол №1), в тому числі, і ОСОБА_1 , яке одноголосно погоджено.

Розпорядженням Вознесенського міського голови №10-р-к від 12.01.2022, ОСОБА_1 премійовано на підставі рішення РТК у визначеному радою розмірі.

Крім цього, 12.01.2022 до Ради трудового колективу направлено клопотання Вознесенського міського голови за вих. №04/01/01-02/24 про погодження розміру персональних надбавок за високі досягнення у праці або виконання особливо важкої роботи, у тому числі, за розроблення проектів нормативно-правових актів, проведення їх експертизи у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг та вислугу у 2022 році, до списку якого входила і ОСОБА_1

12.01.2022 на засіданні Ради трудового колективу розглянуто клопотання міського голови про погодження посадовим особам та службовцям виконавчих органів Вознесенської міської ради розміру персональних надбавок у відсотках до посадового окладу у 2022 році (питання №4), в тому числі, і ОСОБА_1 (в розмірі 40%), яке погоджено одноголосно.

Розпорядженням Вознесенського міського голови №8-р-к від 12.01.2022 ОСОБА_1 погоджено виплату відповідних надбавок.

Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку передбачено адміністративну відповідальність.

Так, ст.254 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до положень ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Статтею 252 КУпАП визначено, що орган /посадова особа/ оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

У відповідності із ст.280 КУпАП, орган /посадова особа/ при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про запобігання корупції»:

- реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень;

- приватний інтерес - будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.

Відповідно до п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Відповідно до диспозиції ст.172-7 КУпАП та п.2 примітки до цієї статті, порушення вимог стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів можуть полягати:

- у неповідомленні особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів - наявної суперечності між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень (ч.1 ст.172-7 КУпАП);

- у вчиненні дій чи прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів, тобто, за наявності суперечності між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що вплинуло на об'єктивність або неупередженість вчинення таких дій, або прийняття таких рішень (ч.2 ст.172-7 КУпАП).

Відповідно до методичних рекомендації НАЗК від 21.10.2022 №13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, при потенційному конфлікті інтересів у особи наявний приватний інтерес у сфері, в якій вона виконує свої службові/представницькі повноваження. Така ситуація надалі впливатиме на об'єктивність особи під час реалізації повноважень.

При реальному конфлікті інтересів особа реалізує (повинна реалізувати) свої повноваження у сфері, де наявний приватний інтерес. Це викликає суперечність між повноваженнями і приватним інтересом, яка впливає на об'єктивність вчинення дій чи прийняття рішень.

Відповідно до листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-943/0/4-17 від 22.05.2017 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією», аналіз термінів «потенційний інтерес» та «реальний інтерес», які містяться у ч.1 ст.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції», дає можливість констатувати, що потенційний конфлікт інтересів відрізняється від реального тим, що при потенційному конфлікті встановлюється лише наявність, існування приватного інтересу особи, що може вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, тоді як при реальному конфлікті інтересів існуюча суперечність між наявним приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями безпосередньо впливає (вплинула) на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання вказаних повноважень.

Крім того, це також визначає ступінь впливу цієї суперечності на прийняття рішення чи вчинення дії, який повинен мати об'єктивний вираз, а також часовий взаємозв'язок між прийняттям рішення та наявністю певних ознак, що мають місце при цьому.

Тобто, для встановлення факту реального конфлікту інтересів недостатньо констатувати існування приватного інтересу, який потенційно може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, а слід безпосередньо встановити, що приватний інтерес наявний, він суперечить службовим чи представницьким повноваженням, така суперечність не може вплинути, а реально впливає на об'єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій.

Отже, для встановлення факту реального конфлікту інтересів недостатньо констатувати існування приватного інтересу, а необхідно встановити, чи суперечить він службовим чи представницьким повноваженням особи, чи може така суперечність реально вплинути на об'єктивність чи неупередженість прийняття рішень чи вчинення дій.

Крім того, вказаним Листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ вих.№223-943/0/4-17, звернуто увагу на те, що вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 172-7 КУпАП, суди мають враховувати необхідність наявності фактів, встановлення яких має бути відображено в протоколі про адміністративне правопорушення та в постанові суду:

- наявність у правопорушника факту приватного інтересу, який має бути чітко сформульований (артикульований) та визначений;

- наявність факту суперечності між приватним інтересом і службовими чи представницькими повноваженнями із зазначенням того, в чому саме ця суперечність знаходить свій вияв або вплив на прийняття рішення;

- наявність повноважень на прийняття рішення;

- наявність факту реального впливу суперечності між приватним та службовим чи представницьким інтересом на об'єктивність або неупередженість рішення.

Так, питання оплати праці належить до трудових правовідносин, а отже, не відноситься до сфери приватного інтересу працівника в розумінні ч.1 ст.1 Закону України «Про запобігання корупції»

Відсутність приватного інтересу, в свою чергу, виключає наявність реального конфлікту інтересів у особи, а відтак, і склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП.

Крім того, спираючись на чинне законодавство та судову практику, слід зазначити про те, що отримання грошової винагороди у формі зарплати та її складових - премії, надбавки, за своєю суттю не може виступати мотивом правопорушень, пов'язаних з корупцією, оскільки право «на зарплату, не нижчу від визначеної законом», законодавчо закріплене у ст.43 Конституції України, а згідно ч.1 і ч.2 ст.1-2 Закону України «Про оплату праці», заробітна плата - це винагорода, обчислена у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу, і її розмір залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

Структура зарплати складається з основної зарплати (це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців), додаткової зарплати (це винагорода за працю понад встановлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці), інших заохочувальних та компенсаційних виплат (це виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, виплати в рамках грантів, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми).

В свою чергу, ч.3 ст.97 КЗпП України зобов'язує власника встановлювати конкретні розміри премій з урахуванням вимог колективного договору, зміст якого повинен відповідати законодавству та угодам.

Із матеріалів справи вбачається, що загальними зборами трудового колективу Вознесенської міської ради 13.01.2021 схвалено колективний договір, яким, серед іншого, встановлено умови оплати праці, затверджено Положення про преміювання працівників виконавчих органів міської ради, Положення про встановлення надбавок і доплат працівникам виконавчих органів Вознесенської міської ради, створено Раду трудового колективу в кількості 15 осіб.

Пунктом 15 Розділу IV Колективного договору встановлено, що до працівників можуть бути застосовані заохочувальні заходи шляхом преміювання згідно з додатком 4 (Положення про преміювання).

Положення про преміювання працівників виконавчих органів Вознесенської міської ради розроблено у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів».

Пунктом 5 Розділу ІІ зазначеного Положення передбачено, що премії всім працівникам виконавчих органів міської ради встановлюються розпорядженням міського голови за погодженням із Радою трудового колективу.

Клопотання до ради трудового колективу про преміювання подаються від імені міського голови, з урахуванням пропозицій безпосередніх керівників.

Преміювання працівників здійснюється у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менше 10 відсотків посадових окладів та економії фонду оплати праці, відповідно до їх особистого вкладу.

Так, згідно пункту 21 Розділу IV Колективного договору, конкретні умови та порядок виплати надбавок і доплат встановлюються Положенням про встановлення надбавок і доплат працівникам виконавчих органів Вознесенської міської ради (додаток 3).

Положення про встановлення надбавок і доплат працівникам виконавчих органів Вознесенської міської ради (додаток 3 до Колективного договору) розроблено у відповідності з Постановою Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів».

Пунктами 14 та 15 Розділу ІІІ зазначеного Положення передбачено, що надбавки і доплати всім працівникам виконавчих органів міської ради встановлюються розпорядженням міського голови за погодженням із Радою трудового колективу.

Клопотання до ради трудового колективу про встановлення надбавок і доплат подаються від імені міського голови, з урахуванням пропозицій безпосередніх керівників.

Надбавки за високі досягнення в праці або за виконання особливо важкої роботи: керівникам, їх заступникам, спеціалістам нараховуються у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг та вислугу років.

Надбавки за розроблення нормативно-правових актів, експертизу проектів таких актів, що передбачено положенням про відповідні виконавчі органи міської ради встановюються керівним працівникам і спеціалістам у розмірі до 100%.

Пункт 30 Розділу IV Колективного договору встановлює, що рада трудового колективу узгоджує розміри надбавок, доплат та премій не пізніше 3-х днів від дня внесення подання головою ради.

Так, в судовому засіданні встановлено наступне:

- відповідно до посадової інструкції державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців управління надання адміністративних послуг апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради Миколаївської області, ОСОБА_1 не наділена правом приймати рішення стосовно встановлення та виплати премій, надбавок і доплат;

- з Положення про встановлення надбавок і доплат працівникам виконавчих органів Вознесенської міської ради та Положення про преміювання працівників виконавчих органів виконавчих органів Вознесенської міської ради (додатки 3, 4 до Колективного договору, відповідно), вбачається, що надбавки та доплати, а також премії всім працівникам виконавчих органів Вознесенської міської ради встановлюються розпорядженнями міського голови.

Разом з тим, з відповідей міського голови ОСОБА_2 від 17.03.2023 та 23.03.2023 на адвокатські запити вбачається, що:

- Положення колективного договору між адміністрацією в особі міського голови та трудовим колективом працівників виконавчих органів Вознесенської міської ради на 2021-2025 не затверджувалось та в дію не вводилось;

- рішення Ради трудового колективу носять рекомендаційний характер; Рада трудового колективу лише погоджує ті питання, які віднесенні до її компетенції, а оста­точне рішення (розпорядження) щодо оплати праці (в т.ч., встановлення надбавок, премій та доплат) приймає роботодавець; Положення про раду трудового колективу не надано.

Відтак, ОСОБА_1 не наділена повноваженнями приймати рішення стосовно виплати надбавок, доплат та премій, а тому реального конфлікту інтересів, відповідно до ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не створюється.

За таких обставин в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП, у зв'язку з чим провадження по справі відносно неї підлягає закриттю, на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.

Керуючись ст.ст. 172-7, 245, 247, 251, 252, 278-280, 283-285 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Провадження по справі про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відносно ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч.ч. 1, 2 ст.172-7 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративних правопорушень.

Постанову може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Н.В.Домарєва