Постанова від 03.05.2023 по справі 127/7166/23

Справа № 127/7166/23

Провадження № 3/127/2075/23

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 травня 2023 року суддя Вінницького міського суду Вінницької області Федчишен С.А., за участі представника митниці Самсонюка Д.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, що надійшли з Подільської митниці Держмитслужби відносно: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , паспорт гр. України НОМЕР_1 , виданий 30.06.1995 Міським відділом №2 Білоцерківського МУ ГУМВС України у Київській обл., за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 483 МК України, суд -

ВСТАНОВИВ:

09.07.2021 року до відділу митного оформлення №1 митного поста “Вінниця” Вінницької митниці керівником та особою уповноваженою на роботу з митницею ФОП “ ОСОБА_2 ” ( АДРЕСА_2 , код ДРФО НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 на основі договору про надання митно-брокерських послуг від 09.07.2021 б/н, укладеному з ОСОБА_1 , подано митну декларацію UA401020/2021/ 034763 типу ІМ40 АА на товар: “Легковий автомобіль, що був у використанні: марка - VOLKSWAGEN; модель - PASSAT; ідентифікаційний номер (VIN): НОМЕР_3 ; дата першої реєстрації: 31.08.1998; календарний рік виготовлення: 1998; модельний рік виготовлення: 1998; тип двигуна: дизельний; об'єм двигуна: 1896 смЗ; потужність двигуна: 81 кВт; номер двигуна: не встановлено; тип кузова: НОМЕР_4 ; колісна формула: 4x2; кількість місць для сидіння згідно свідоцтва про реєстрацію: 5; категорія транспортного засобу: МІ; призначений для використання по дорогах загального використання; транспортний засіб не містить у своєму складі передавачі або приймачі; торговельна марка: VOLKSWAGEN; виробник: Volkswagen AG; країна виробництва: DE». Вартість транспортного засобу згідно ЕМД становить 21063,64 грн.

З метою здійснення декларування даного товару громадянин ОСОБА_1 надав декларанту ОСОБА_3 наступні документи: - свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 15.01.2015; - документ (рішення) щодо зняття транспортного засобу з обліку - децизія КD.0071.60817.2020 від 25.01.2021; - умова продажу автомобіля (купча) б/н від 25.01.2021.

З метою проведення перевірки автентичності документів, наданих до митного оформлення, Вінницькою митницею надіслано запит до митних органів Р. Польща від 04.08.2021 №7.12-1/20/20/706.

Згідно відповіді митних органів Р. Польща №0201- IGM.541.1388.2022.14.RLM (яка надійшла листом Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил від 06.09.2022 №26/26- 04/7.12/1347) легковий автомобіль, що був у використанні марки: VOLKSWAGEN; модель - PASSAT; ідентифікаційний номер (VIN): НОМЕР_3 перебуває на центральному обліку автомобілів та водіїв в компетентних органах Р. Польща. Документ (рішення) про зняття транспортного засобу з обліку - децизія КD.0071.60817.2020 від 25.01.2021 польськими компетентними органами не видавався. Отже, до митного органу подано підробний документ децизія КD.0071.60817.2020 від 25.01.2021.

Таким чином, гр. України ОСОБА_1 було подано митному органу, як підставу для митного оформлення транспортного засобу VOLKSWAGEN; модель - PASSAT; ідентифікаційний номер (VIN): НОМЕР_3 , підробний документ - децизія КD.0071.60817.2020 від 25.01.2021, тим самим вчинивши порушення митних правил, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.

Правопорушник ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, про день, час та місце розгляду справи повідомлявся завчасно та належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомляв.

Представник митниці протокол про адміністративне правопорушення підтримав та просив суд застосувати відносно ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості автомобіля з конфіскацією автомобіля.

Вислухавши думку представника митниці, дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 487 МК України провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.

Статтею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

Згідно ч. 1 ст. 483 МК України відповідальність настає за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.

Об'єктивною стороною правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України є переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з поданням до митних органів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості.

Переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон різними шляхами, зокрема, шляхом подання до митного органу України підроблених документів, чи документів, які містять неправдиві відомості.

Відповідно до п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 03 червня 2005 року № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів.

Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.

Згідно з ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються:1) протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; 2) поясненнями свідків; 3) поясненнями особи, яка притягується до відповідальності; 4) висновком експерта; 5) іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.

Судом встановлено, що з метою здійснення декларування даного товару громадянин ОСОБА_1 надав декларанту ОСОБА_3 наступні документи: - свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 від 15.01.2015; - документ (рішення) щодо зняття транспортного засобу з обліку - децизія КD.0071.60817.2020 від 25.01.2021; - умова продажу автомобіля (купча) б/н від 25.01.2021.

Для декларування вказаного транспортного засобу, відповідно до ч. 6 ст. 377 МК України, на ОСОБА_1 покладався обов'язок щодо надання до митних органів документів, які підтверджують зняття його з обліку в реєстраційних органах Республіки Польща, оскільки вказаний транспортний засіб експортований із вказаної країни та перебував там на обліку у відповідних органах.

В даному випадку ОСОБА_1 до митних органів було надано митному органу, як підставу для митного оформлення транспортного засобу VOLKSWAGEN; модель - PASSAT; ідентифікаційний номер (VIN): НОМЕР_3 .

ОСОБА_1 , одночасно із поданням декларації, надав митним органам заяву, в якій зазначив, що автомобіль знятий з обліку в країні відправлення. Ним усвідомлювались наслідки, які можуть настати у разі подання до митного оформлення підробних документів або які містять неправдиві відомості.

З метою проведення перевірки автентичності документів, наданих до митного оформлення Вінницькою митницею надіслано запит до митних органів Р. Польша № 7.12-1/20/20/706 від 04.08.2021 року.

Згідно відповіді митних органів Р. Польща №0201- IGM.541.1388.2022.14.RLM (яка надійшла листом Департаменту боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил від 06.09.2022 №26/26- 04/7.12/1347) легковий автомобіль, що був у використанні марки: VOLKSWAGEN; модель - PASSAT; ідентифікаційний номер (VIN): НОМЕР_3 перебуває на центральному обліку автомобілів та водіїв в компетентних органах Р. Польща. Документ (рішення) про зняття транспортного засобу з обліку - децизія КD.0071.60817.2020 від 25.01.2021 польськими компетентними органами не видавався.

Враховуючи те, що матеріали справи містять належні і допустимі докази про те, що громадянином ОСОБА_1 було подано митному органу, як підставу для митного оформлення транспортного засобу підробний документ - децизія КD.0071.60817.2020 від 25.01.2021, у суду є достатньо підстав для визнання вказаного документа підробленим.

Оскільки ОСОБА_1 , подаючи до митних органів декларацію на транспортний засіб, фактично вчиняв дії, щодо його переміщення через митний кордон України, він несе відповідальність за достовірність інформації, що міститься в документах, які були ним надані митному органу.

Підстав для закриття провадження у справі суд не вбачає.

Враховуючи вищевикладене, обставини справи, особу порушника та ступінь його вини, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає необхідним визнати винуватим ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 483 ч. 1 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100% вартості товару безпосереднього предмета порушення митних правил в сумі 21063,64 грн. з конфіскацією транспортного засобу.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути 536 грн. 80 коп. судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. 483 ч. 1 Митного кодексу України, ст. 16, 40-1, 280, 283, 284 КУпАП, ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», суд-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі ста відсотків вартості товару, що становить 21063,64 гривень на користь держави, з конфіскацією легкового автомобіля марки VOLKSWAGEN; модель - PASSAT; ідентифікаційний номер (VIN): НОМЕР_3 , календарний рік виготовлення 1998.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя: