Справа №521/4744/23
Номер провадження 3/521/5047/23
02 травня 2023 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеса Поліщук І.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління Служби безпеки України в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка с. Анадоли, Хотинький район, Чернівецька область, громадянка України, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , працюючої в 363 окремого батальйону охорони та обслуговування на посаді начальника групи секретного документального забезпечення служби охорони державної таємниці, сержант, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася,
за п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП,-
До Малиновського районного суду м. Одеси надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 11 від 15 лютого 2023 року, передбачене п. 6 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП відносно ОСОБА_1
ОСОБА_1 впродовж 13.09.2022р. - 08.02.2023р., у порушення вимог ч.1, ч.5 та ч.8 ст.21 Закону, п.п. 41, 42, 43, 44 Порядку-939, не було вжито заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці, та не забезпечено контроль за охороною державної таємниці в 363 ОБОО. Крім того, ОСОБА_1 порушено письмове «Зобов'язання громадянина України у зв'язку з допуском до державної таємниці» (у частині неухильного виконання вимог режиму секретності, та додержання інших вимог законодавства про державну таємницю), а також, п.116 Порядку-939, яким визначено обов'язки громадянина-секретоносія.
Так, відповідно до вимог ст.39 Закону, посадові особи, винні у порушенні встановленого законодавством режиму секретності, невжитті заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпеченні контролю за охороною державної таємниці, несуть відповідальність згідно із Законом.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи зобов'язана бути обізнана з вимогами законодавства у сфері охорони державної таємниці, своєчасно вживати заходів для забезпечення режиму секретності, в установі, не організувавши та не забезпечивши виконання в установі вимог законодавства у сфері охорони державної таємниці, своїми діями (бездіяльністю), протягом періоду часу з 13.09.2022р. - 08.02.2023р., не вжила передбачених чинним законодавством України заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та не забезпечила контроль за охороною державної таємниці в 363 ОБОО, чим скоїла триваюче адміністративне правопорушення, передбачене п. 6 ч. 1 статті 212-2 КУпАП.
За даним фактом 15.02.2023 року співробітниками УСБУ в Одеській області відносно ОСОБА_1 було складено протокол за №11 про адміністративне правопорушення за п. 6 ч. 1ст. 212-2 КУпАП.
ОСОБА_1 була сповіщена про дату та час судового засідання належним чином, про що свідчить звіт про доставку sms-повідомлення. Однак, остання до суду не з'явилась, про причини своєї неявки суд не сповістила, в матеріалах справи мається заява відповідно до якої, вона просить розглядати справу без її участі.
Суд вважає його таким, що своєчасно сповіщена про дату, час та місце судового засідання, а тому наявні усі підстави для розгляду справи без її участі.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-2 ч. 1 п. 6. КУпАП, за кваліфікуючою ознакою: невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
Вина ОСОБА_1 підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення №11 від 15.02.2023 року, витягом з акту, витягом із наказу за №242 А1785 від 12.09.2022 року, витягом із наказу за №364 А1785 від 16.09.2022 року та іншими матеріалами справи.
Обставини що пом'якшує відповідальність за скоєне правопорушення щире розкаяння винного.
Обставин, що обтяжують відповідальність, у судовому засіданні не встановлено.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, інші обставини справи, суд вважає, що необхідним для попередження нових правопорушень та виховання особи буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Вимогами п. 5 ч. 2ст. 4 ЗУ «Про судовий збір», передбачено, що у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника підлягає стягненню судовий збір за ставкою 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст.9-11, 212-2, 221, 247, 252, 283, 284 КУпАП,
Притягнути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-2 ч. 1 п. 6 КУпАП та накласти на неї стягнення у вигляді штрафу у розмірі 30 (тридцяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 510 (п'ятсот десять) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) гривень 80 (вісімдесят) копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, потерпілим до Одеського апеляційного суду через суд, що її виніс, протягом десяти днів з моменту її винесення.
Суддя: І.О. Поліщук