Рішення від 02.05.2023 по справі 520/12456/22

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 травня 2023 р. № 520/12456/22

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спірідонова М.О., розглянувши в порядку спрощеного провадження адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП ТРЕЙДІНГ ЛАЙН" (вул. Шевченка, буд. 24 А,м. Харків,61013) до Головного управління ДПС у Рівненській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (33023, Рівненська область, місто Рівне, вулиця Відінська, будинок 12), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8,м. Київ,04053) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "ТОП ТРЕЙДІНГ ЛАЙН", звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Харківській області, Державної податкової служби України, в якому просить суд:

1. Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії регіонального рівня від 22.08.2022р. №7238526/43082920 про відмову у реєстрації податкової накладної №9 від 14.04.2022р.

2. Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ДПС України №41765/43082920/2 від 15.09.2022р. про залишення скарги без задоволення та залишення рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/ розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

3. Зобов'язати головне управляння ДПС у Харківської області зареєструвати податкову накладну №9 від 14.04.2022р.

4. Стягнути на користь ТОВ «ТОП ТРЕЙДІНГ ЛАЙН» за рахунок бюджетних асигнувань Головним управлінням ДПС У Харківської області судові витрати, у вигляді судового збору у сумі 2684,00 гри. (дві тисячі шістсот вісімдесят чотири гривні 00 коп.)

В обґрунтування позову зазначено, що Рішення комісії регіонального рівня від 22.08.2022р. №7238526/43082920 про відмову у реєстрації податкової накладної №9 від 14.04.2022р. та Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ДПС України №41765/43082920/2 від 15.09.2022р. про залишення скарги без задоволення та залишення рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/ розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін є протиправними та такими, що порушують права позивача.

Ухвалою суду від 24.01.2023 року відкрито спрощене провадження по справі та запропоновано відповідачам надати відзив на позов.

13.03.2023 року ухвалою суду було задоволено клопотання Державної податкової служби України про заміну неналежного відповідача. Замінено Головне управління ДПС у Харківській області на Головне управління ДПС у Рівненській області, утворене на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України.

Представником відповідачів 04.04.2023 року до суду було надано відзив на позовну заяву, в якому щодо задоволення позовних вимог заперечував зазначивши, що оскаржувані рішення є законними та такими, що винесені в межах чинного законодавства України.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України зазначено, що у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на вищезазначені приписи Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши докази у їх сукупності, вивчивши норми матеріального та процесуального права, якими врегульовані спірні правовідносини вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав та мотивів.

Судом встановлено, що основними видами господарської діяльності позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП ТРЕЙДІНГ ЛАЙН", є: 46.19 Діяльність посередників у торгівлі широкого асортименту (основний), 46.21 Оптова торгівля зерном необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин, 46.90 Неспеціалізована оптова торгівля, 68.10. Купівля та продаж власного нерухомого майна, 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, 73.11 Рекламні агентства, 73.20 Дослідження коньюктури ринку та виявлення громадської думки, 74.10 Спеціалізована діяльність із дизайну, 74.90 Інша професійна, наукова та технічна діяльність, н.в.і.у., 77.11 Надання в оренду автомобілів і легкових автотранспортних засобів, 77.39 Надання в оренду інших машин, устаткування та товарів, н.в.і.у., 77.40 Лізинг інтелектуальної власності та подібних продуктів, крім товарів, захищених авторськими правами, 82.11 Надання комбінованих офісних адміністративних послуг, 82.30 Організування конгресів і торговельних виставок, 82.99 Надання інших допоміжних комерційних послуг, н.в.і.у., 32.99 Виробництво іншої продукції, н.в.і.у.

Позивач в період з 30.03.2022р. по 28.04.2022 р. реалізував ПрАТ "НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ "УКРЕНЕРГО" готову продукцію власного виробництва «Бронежилет модульний тактичний В2 4 класу», Код УКТ ЗЕД 6211 в загальній кількості 1225 шт.

14.04.2022p ТОВ «ТОП ТРЕЙДІНГ ЛАИН», склало податкову накладну № 9 яку було направлено на реєстрацію в Єдиний реєстр податкових накладних 15.07.2022р.

Згідно Квитанції №1 від 15.07.2022р. відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ, реєстрація податкової накладної від 14.04.2022 №9 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. Коди УКТЗЕД/ДКПП товару/послуг 6211, відсутні в таблиці даних платника податку на додану вартість, як товари/послуги, що на постійній основі постачаються (виготовляються), та їх обсяг постачання дорівнює або перевищує величину залишку обсягу придбання такого товару/послуги та обсягу його постачання, що відповідає п. 1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

16.08.2022 відповідно до п. 4 Порядку «Про затвердження Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» № 520 від 12.12.2019р. (надалі Порядок №520) ТОВ «ТОП ТРЕЙДІНГ ЛАЙН» було направлено на адресу ДПС Повідомлення№1, щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК (Реєстраційний номер документа: 9160289635). Разом з Повідомленням №1 були подані копії первинних документів відповідно до переліку, однак, Рішенням комісії ДПС від 22.08.2022р. №7238526/43082920 було відмовлено у реєстрації Податкової накладної №9 від 14.04.2022р. з зв'язку з ненаданням платником податку копій документів - первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні , а саме не надано акти звірки, оборотно-сальдові відомості по рах.631 щодо придбання жилетів розгрузочних (4366шт) від ФОП ОСОБА_1 , та ФОП ОСОБА_2

30.08.2022р. позивачем подано скаргу на Рішення комісії ДПС у Харківської області від 22.08.2022р. №7238526/43082920 та додало до неї всі необхідні документи, які підтверджують право підприємства на реєстрацію податкової накладної.

15.09.2022р. позивачем отримало Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ДПС України №41765/43082920/2, відповідно до якого відмовлено у задоволені скарги позивача з підстави: «ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси».

Також судом встановлено, що згідно Технічних умов ТУ У 13.9-43082920-001:2022 від 14.03.2022, затверджено 23.05.2022р. та Калькуляції виробничої собівартості «Бронежилет модульний тактичний В2 4 класу» за період березень 2022р.-квітень 2022р. №1 від 30.04.2022 на виробництво 1 шт «Бронежилету модульного тактичного В2 4 класу» витрачається 1шт жилет розгрузочний, тобто ТОВ «ТОП ТРЕЙДІНГ ЛАЙН» надав первинну документацію на закупівлю необхідній кількості жилетів (2183 шт) для виробництва 1225 шт. «Бронежилетів модульних тактичних В2 4 класу».

Окрім іншого судом встановлено, що ТОВ «ТОП ТРЕЙДІНГ ЛАЙН» не придбавав у ФОП ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_2 жилети розгрузочні в кількості 4366 шт. Разом із Повідомленням№1 були подані копії Договорів зі Специфікаціями, Видаткових накладних та ТТН на придбання 2183 шт жилетів розгрузочнйх : 1000 шт від ФОП ОСОБА_1 та 1183 шт від ФОП ОСОБА_2 , що менше, ніж вказано в Рішенні про відмову від 22.08.2022р. №7238526/43082920.

Позивачем до контролюючого органу разом з первинними документами, які підтверджують наявність матеріально-технічної бази, було надано інформацію та копії документів які підтверджують наявність кваліфікованих працівників, придбання матеріалів та реалізації Готової продукції «Бронежилет модульний тактичний В2 4 класу» Код УКТ ЗЕД 6211.

Крім того позивачем до контролюючого органу було подано наступні документи на підтвердження реальність здійснення господарських операцій, а саме: Рахунок на оплату №23 від 08.04.2022 на суму 8 250 000,00 грн., витяг з Банківської виписки від 14.04.2022 року на суму 8 250 000,00 грн., видаткова накладна № 31 від 16.04.2022 на суму 8 250 000,00 грн., ТТН №Р31 від 16.04.2022 р., Акт МІМ-07/07.04 від 16.04.22, Банківська виписка від 03.05.2022 року, Інвентаризаційний опис №22 від 16.04.2022р., Акт звірки взаємних розрахунків по стану за період: 01.01.2022 - 18.07.2022, Оборотно -сальдова відомість рахунку за період: 01.01.2022 - 18.07.2022.

Позивач, вбачаючи в зазначеному порушення своїх прав, звернувся за їх захистом до суду.

Суд, надаючи оцінку спірним правовідносинам, зазначає наступне.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України, датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій товариства є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.

Первинні документи складаються під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкуванню оброблення даних на підставі первинних документів складаються зведені облікові документи товариства.

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Відповідно до вимог пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

На виконання цієї норми Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 11 грудня 2019 року № 1165, якою затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (надалі - Порядок №1165).

Згідно з приписами пункту 4 Порядку №1165 у разі коли за результатами перевірки податкової накладної/розрахунку коригування визначено, що податкова накладна/розрахунок коригування відповідають одній з ознак безумовної реєстрації, визначених у пункті 3 цього Порядку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування не зупиняється в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №1165 передбачено, що платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку, показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку. Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій.

Відповідно до вимог пункту 6 Порядку №1165 у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено податкову накладну/розрахунок коригування, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється. Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня. У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.

У разі коли за результатами автоматизованого моніторингу податкової накладної/розрахунку коригування встановлено, що відображена в них операція відповідає хоча б одному критерію ризиковості здійснення операції, крім податкової накладної/розрахунку коригування, складених платником податку, який відповідає хоча б одному показнику, за яким визначається позитивна податкова історія, реєстрація таких податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється (пункт 7 Порядку №1165).

Відповідно до пункту 10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються: 1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування; 2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку; 3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації (пункт 11 Порядку №1165).

Комісії регіонального рівня приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації, врахування або неврахування таблиці даних платника податку, відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (пункт 25 Порядку № 1165).

Механізм прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, реєстрацію яких відповідно до пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України зупинено в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України, визначає Порядок прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений наказом Міністерства фінансів України 12.12.2019 №520 (далі по тексту - Порядок №520).

Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 11 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

У разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України “Про електронні документи та електронний документообіг”, “Про електронні довірчі послуги” та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Письмові пояснення та копії документів, подані платником податку до контролюючого органу відповідно до пункту 4 цього Порядку, розглядає комісія регіонального рівня.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Виходячи зі змісту вказаних норм, суд приходить до висновку, що рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкових накладних приймається за результатами оцінки наданих підприємством документів.

Надані позивачем до контролюючого органу, а також до суду, первинні бухгалтерські документи підтверджують вчинення господарської операції та настання обставин, з якими закон пов'язує виникнення податкових зобов'язань та права виписки податкової накладної.

Суд зазначає, що до позивача було встановлено критерії оцінки ступеня ризиків, проте не було враховано надані позивачем документи на усунення вказаних ризиків.

З огляду на наявність передбачених законодавством документів, які свідчать про проведення господарських операцій, та на те, що такі документи були надані контролюючому органу, останній не мав правових підстав для відмови позивачу у реєстрації податкової накладної.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що Рішення комісії Головного управління ДПС у Рівненській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України від 22.08.2022р. №7238526/43082920 про відмову у реєстрації податкової накладної №9 від 14.04.2022р. та Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ДПС України №41765/43082920/2 від 15.09.2022р. є необґрунтованими, а тому підлягають скасуванню, а позовні вимоги в цій частині є такими, що підлягають задоволенню.

Щодо вимоги позивача зобов'язати головне управляння ДПС регіонального рівня зареєструвати податкову накладну №9 від 14.04.2022р., то в цій частині вимог слід відмовити, з огляду на наступне.

Відповідно до пунктів 19, 20 Порядку № 1246, Податкова накладна та/або розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено, реєструється у день настання однієї з таких подій:

- прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування;

- набрання рішенням суду законної сили про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування (у разі надходження до ДПС відповідного рішення);

- неприйняття та/або відсутність реєстрації в установленому порядку рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування.

Внесення відомостей до Реєстру на підставі рішення суду, яке набрало законної сили, здійснюється з дотриманням вимог цього Порядку. При цьому вимоги абзацу десятого пункту 12 цього Порядку не застосовуються до податкової накладної та/або розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в установленому порядку.

Датою внесення відомостей до Реєстру вважається день, зазначений в рішенні суду, або день набрання законної сили таким рішенням.

Аналіз вищевказаних норм законодавства вказує, що реєстрація податкових накладних належить до компетенції контролюючого органу центрального рівня, а отже оскільки вимога позивача стосовно зобов'язання зареєструвати податкову накладну №9 від 14.04.2022р. спрямовані до контролюючого органу регіонального рівня, то суд дійшов висновку, що в цій частині вимог слід відмовити.

Згідно частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги частковому задоволенню.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295-296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП ТРЕЙДІНГ ЛАЙН" (вул. Шевченка, буд. 24 А,м. Харків,61013) до Головного управління ДПС у Рівненській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (33023, Рівненська область, місто Рівне, вулиця Відінська, будинок 12), Державної податкової служби України (Львівська площа, буд. 8,м. Київ,04053) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Скасувати Рішення комісії Головного управління ДПС у Рівненській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України від 22.08.2022р. №7238526/43082920 про відмову у реєстрації податкової накладної №9 від 14.04.2022р.

Скасувати Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних ДПС України №41765/43082920/2 від 15.09.2022р. про залишення скарги без задоволення та залишення рішення комісії регіонального рівня про відмову у реєстрації податкової накладної/ розрахунку корегування в Єдиному реєстрі податкових накладних без змін.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Рівненській області, утвореного на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП ТРЕЙДІНГ ЛАЙН" сплачений судовий збір в частині задоволення позовних вимог у сумі 894 (вісімсот дев'яносто чотири) грн. 66 коп.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової служби України на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТОП ТРЕЙДІНГ ЛАЙН" сплачений судовий збір в частині задоволення позовних вимог у сумі 894 (вісімсот дев'яносто чотири) грн. 66 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Спірідонов М.О.