Справа № 458/395/23
3/458/300/2023
02.05.2023 м. Турка
Суддя Турківського районного суду Львівської області Кшик О.І., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Відділу прикордонної служби "Сянки" (тип В) ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
- ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , інспектора прикордонної служби 3 категорії - тракториста відділення інженерного обслуговування державного кордону, розлученого, який має на утриманні одну неповнолітню дитину,
- за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, якому роз'яснені права за ст. 268 КУпАП,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 283686 від 01.05.2023, військовослужбовець ОСОБА_1 28.04.2023 о 11.55 год. був виявлений старшим зміни прикордонних нарядів майстер-сержантом ОСОБА_2 у стані алкогольного сп'яніння, якого на протязі року було піддано адміністративному стягненню за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та під час особливого періоду на відділі прикордонної служби " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", що відноситься до території Сянківської громади Боринської ОТГ Самбірського району Львівської області, чим порушив вимоги абзацу 7 ст. 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ, тобто вчинив адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 3 ст. 172-20 КУпАП.
У судовому засіданні військовослужбовець ОСОБА_1 пояснив, що 28.04.2023 не вживав спиртне, від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі відмовився.
Заслухавши особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, перевіривши матеріали справи, дослідивши докази суд встановив такі обставини.
Об'єктивна сторона правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення однієї із дій, які становлять об'єктивну сторону правопорушення, а саме: розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів, або поява таких осіб на території військової частини в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, у стані наркотичного чи іншого сп'яніння, а також відмова таких осіб від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, вчинене в умовах особливого періоду.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 283686 від 01.05.2023, такий складено відносно військовослужбовця ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП - виконання обов'язків військової служби в нетверезому стані
Водночас, як видно з доданого до протоколу про адміністративне правопорушення висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 28.04.2023 № 114, рапорту та письмових пояснень інспектора прикордонної служби ОСОБА_3 від 28.04.2023, письмових пояснень інспектора прикордонної служби ОСОБА_4 , начальника кіногогічного відділення відділу прикордонної служби ОСОБА_5 , довідки щодо виявлення військовослужбовця в стані алкогольного сп'яніння ВСП "Сянки" НОМЕР_1 прикордонного загону, військовослужбовець ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння в КНП "Турківська центральна міська лікарня".
Відтак, на підставі досліджених доказів, суд дійшов висновку, що в діях військовослужбовця ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП - виконання обов'язків військової служби в нетверезому стані, оскільки стан алкогольного сп'яніння не підтверджений належними та допустимими доказами, натомість, суд беззаперечно встановив, що військовослужбовець ОСОБА_1 відмовився проходи огляд на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі.
Постанова судді згідно зі ст. 280 КУпАП має ґрунтуватися на обставинах, установлених при розгляді справи, тобто на достатніх і незаперечних доказах.
У відповідності до п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин, зокрема відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Беручи до уваги те, що в діях військовослужбовця ОСОБА_1 не знайшли свого підтвердження подія та склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП, за якою щодо нього складено адміністративний протокол серії ЗхРУ № 283686 від 01.05.2023, тому провадження в справі підлягає закриттю на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
Оскільки адміністративне стягнення не застосовується, відтак підстав для стягнення судового збору відповідно до ст. 40-1 КУпАП немає.
Керуючись ч. 3 ст. 172-20, 247, 251, 279, 283-285 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
постановив:
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності військовослужбовця ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 172-20 КУпАП закрити, у зв'язку із відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Турківський районний суд Львівської області прокурором у випадках, передбачених частиною 5 статті 7 КУпАП, особою, щодо якої її винесено.
Суддя О.І. Кшик