Справа №: 452/1693/23
Іменем України
28 квітня 2023 року м.Самбір
Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Бікезіна О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, непрацюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
-за ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
у присутності правопорушника, якому роз'яснено права, передбачені ст. 63 Конституції України та ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Постановою Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 26 липня 2022 року ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 187 КУпАП, та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 гривень.
До Самбірського міськрайонного суду Львівської області 27 квітня 2023 року надійшли протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серії ВАВ № 782945 від 25 квітня 2023 року, ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, 12 квітня 2023 року о 01 год. 25 хв. був відсутнім за місцем проживання, чим повторно потягом року, після накладення адміністративного стягнення за ст. 187 КУпАП, порушив вимогу ухвали Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 24 жовтня 2022 року про продовження ОСОБА_1 адміністративного нагляду, а саме: заборона виходу із квартири за місцем проживання в період часу з 22 год. 00 хв. до 6 год. 00 хв., тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серії ВАВ
№ 782948 від 25 квітня 2023 року, ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, 20 квітня 2023 року о 00 год. 57 хв. був відсутнім за місцем проживання, чим повторно потягом року, після накладення адміністративного стягнення за ст. 187 КУпАП, порушив вимогу ухвали Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 24 жовтня 2022 року про продовження ОСОБА_1 адміністративного нагляду, а саме: заборона виходу із квартири за місцем проживання в період часу з 22 год. 00 хв. до 6 год. 00 хв., тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Крім того, згідно протоколу про адміністративне правопорушення, серії ВАВ
№ 782946 від 25 квітня 2023 року, ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, 21 квітня 2023 року о 23 год. 10 хв. був відсутнім за місцем проживання, чим повторно потягом року, після накладення адміністративного стягнення за ст. 187 КУпАП, порушив вимогу ухвали Самбірського міськрайонного суду Львівської області від 24 жовтня 2022 року про продовження ОСОБА_1 адміністративного нагляду, а саме: заборона виходу із квартири за місцем проживання в період часу з 22 год. 00 хв. до 6 год. 00 хв., тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Враховуючи, що судом одночасно розглядаються протоколи про вчинення
ОСОБА_1 кількох адміністративних правопорушень, постановою судді від 28 квітня 2023 року матеріали адміністративних справ об'єднані в одне провадження, якому присвоєно № 452/1693/23.
Частина 2 статті 187 КУпАП передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Адміністративним правопорушенням, згідно ч. 1 ст. 187 КУпАП, є порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, а саме: 1) неявка за викликом органу Національної поліції у вказаний термін і ненадання усних або письмових пояснень з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду; 2) неповідомлення працівників Національної поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання або про виїзд за межі району (міста) у службових справах; 3) порушення заборони виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; 4) порушення заборони перебування у визначених місцях району (міста); 5) нереєстрація в органі Національної поліції.
Під час розгляду справи про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 винним себе визнав, підтвердив викладені в протоколах обставини вчинення ним правопорушення, щиро каявся у скоєному, просив суд суворо його не карати.
Проаналізувавши обставини справи, оцінивши надані докази у їх сукупності, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 складу інкримінованого йому у вину правопорушення з наступних підстав.
Винність ОСОБА_1 підтверджується: протоколами про адміністративні правопорушення, серії ВАВ № 782945, ВАВ № 782948 та ВАВ № 782946 від 25 квітня 2023 року, що складені уповноваженою посадовою особою у встановленому законом порядку; рапортами; довідками про результати проведеної перевірки щодо ОСОБА_1 ; копією ухвали Самбірського міськрайонного суду від 24 жовтня 2022 року про продовження ОСОБА_1 адміністративного нагляду, копією постанови судді Самбірського міськрайонного суду від 26 липня 2022 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП, поясненнями правопорушника, наданими в суді.
За встановлених фактичних обставин справи, беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 187 КУпАП, оскільки вищезазначені факти його вини є переконливими, достатніми, в повному обсязі відповідають фактичним обставинам справи та знайшли своє підтвердження в доказах, які містяться в матеріалах справи, що були повно та всебічно досліджені.
Згідно положень ст. 23 КУпАП, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
На виконання вимог ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення, судом враховується характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ч. 2 ст. 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Враховуючи обставини і характер вчинених правопорушень, які є грубими, ступінь вини і дані про особу правопорушника, який щиро каявся у скоєному, що є обставиною, яка пом'якшує відповідальність, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дані адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.
Згідно ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладання адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
На підставі викладеного, з ОСОБА_1 в дохід держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 536 грн. 80 коп.
Керуючись ст. ст. 280, 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення, відповідно до ч. 2 ст. 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, у виді адміністративного арешту на строк 10 (десять) діб.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 536 (п'ятсот тридцять шість) грн. 80 коп.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Самбірський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після спливу строку, встановленого законом для її апеляційного оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано; у разі подання апеляційної скарги постанова судді набирає законної сили після перегляду справи апеляційним судом.
Суддя