Справа № 202/6809/23
Провадження № 3/202/4496/2023
Іменем України
28 квітня 2023 року м. Дніпро
Суддя Індустріального районного суду м. Дніпропетровська Шофаренко Ю.Ф., розглянув справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 156 КУпАП,
Відповідно до вимог ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 зазначено, що діями правопорушниці порушено вимоги наказу командувача ОСУВ « Хортиця» від 09.07.2022 року, тобто нормативним актом є саме наказ, разом з тим в протоколі не зазначено: назву наказу; що регулює або забороняє цей наказ; зміст зазначеного наказу, що перешкоджає суду встановити відповідність наказу вимогам нормативного акту, як це зазначено в ст. 256 КУпАП.
Об'єктом правопорушень, передбачених статтею 156, є суспільні відносини у сфері торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, а також у сфері охорони здоров'я населення. Зазначені відносини регулюються законами України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення», постановою Кабінету Міністрів України «Про запровадження марок акцизного збору нового зразка з голографічними захисними елементами для маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 23.04.2003 р. № 567 та іншими нормативно-правовими актами, якщо командувач ОСУВ « Хортиця» наділений правом обмеження торгівлі на території Донецької області алкогольним напоями або речовинами, виробленими на основі спирту, то в протоколі повинно бути зазначено нормативний акт, яким надано право командувачу вводити такі обмеження, викласти в протоколі зміст наказу, яким встановлено обмеження.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Судом встановлено, що матеріали справи не містять більше інших доказів на вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, окрім відомостей із протоколу про адміністративне правопорушення та письмових пояснень свідка ОСОБА_2 , який у судом не допитувався, а в протоколі допиту зазначив, що придбав у ОСОБА_1 дві пляшки коньяку «Коблево» 0,5 л. за ціною однієї пляшки 350 грн. за одну пляшку.
Водночас у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні будь-які дані щодо отримання ОСОБА_1 грошей від продажу алкоголю, тобто виручки.
У відповідності зі ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративне правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
При цьому у ході складення матеріалів про адміністративні правопорушення органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи згідно з приписами ст.19 Конституції України зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Тобто будь-яке відхилення або недотримання передбаченого законом (підзаконним) актом встановленого порядку дій органами державної влади, може призвести до порушення законних прав громадян під час вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності.
Докази, що знаходяться в матеріалах адміністративної справи, є припущеннями та суб'єктивними висновками, в протоколі відсутній акт контрольної закупівлі алкогольних напоїв, не вилучено виручку одержану від реалізації алкогольних напоїв, тобто зазначене в протоколі правопорушення не підтвердженому належними та достатніми доказами, а базується тільки на поясненнях свідка ОСОБА_2 .
За наведених обставин, оцінюючи наведені докази, безпосередньо досліджені судом у їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що провина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 156 КУпАП - не доведена.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає необхідним провадження у справі про адміністративне правопорушення за ч.3 ст. 156 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 283 КУпАП, суд вважає за необхідне вирішити долю вилученого товару, тобто повернути власнику.
Керуючись ст.ст. 156, 247, 283, 284 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_1 , про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 156 КУпАП, закрити у зв'язку із відсутність складу адміністративного правопорушення.
Вилучений товар відповідно до протоколу огляду від 23.03.2023 року - повернути власнику.
Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду через Індустріальний районний суд м. Дніпропетровська протягом 10-ти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора та може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя: Юрій ШОФАРЕНКО