Справа № 210/2146/23
Провадження № 3/210/1108/23
іменем України
"27" квітня 2023 р. суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Літвіненко Н.А., розглянула матеріали, які надійшли з Відділення поліції №2 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Кривий Ріг, громадянина України, не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,-
за ч. 2 ст. 187 КУпАП,
25 квітня 2023 року до Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу з Відділення поліції №2 КРУП ГУНП в Дніпропетровській областінадійшов протокол серії ВАВ №831958 від 19.04.2023 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
Згідно з протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ №831958 від 19.04.2023 року, 18.04.2023 року о 22:35 год. гр.. ОСОБА_1 , знаходячись під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем мешкання: АДРЕСА_1 , чим порушив п. 1 ухвали Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу №210/3371/15-к від 15.02.2023 р.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про необхідність повернення адміністративного матеріалу для належного оформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
У відповідності з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Так, даний адміністративний матеріал не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, а саме, дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 187 КУпАП, яка передбачає відповідальність за дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення.
Однак, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано копію постанови про притягнення ОСОБА_1 , до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 187 КУпАП з відміткою про набрання постановою законної сили, натомість додано роздруківку постанови Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 10.04.2023 року з Єдиного державного реєстру судових рішень, відповідно до якої неможливо встановити, що саме ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 187 КУпАП з огляду на те, що вказана постанова суду знеособлена та не завірена належним чином.
Крім того, в судове засідання, призначене працівниками поліції на 27.04.2023 року, ОСОБА_1 не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, клопотань про перенесення судового засідання не подавав.
Відповідно до положень ч.2 ст.268 КУпАП при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені ст.187 КУпАП, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.
Такий особливий порядок покладено на відповідні органи, які складають протокол про адміністративне правопорушення, обов'язок забезпечити правопорушнику доступ до правосуддя та можливість реалізувати своє право на захист, а тому правопорушник може бути не тільки доставлений до суду, а й повинна бути забезпечена його присутність у судовому засіданні під час розгляду справи щодо нього.
Абзацом 2 пункту 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» №11 від 17.10.2014 року, зазначено, що норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Таким чином, вважаю, що адміністративний матеріал слід повернути на дооформлення для усунення вищезазначених недоліків та забезпечення явки особи, відносно якої складено протокол.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 268, 277, 277-2, 283, 284 КУпАП, суд, -
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 2 ст. 187 КУпАП повернути до Відділення поліції №2 КРУП ГУНП в Дніпропетровській області(м. Кривий Ріг, вул. Стрельникова, 2) для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: Н. А. Літвіненко