Справа № 541/1414/23
Номер провадження3/541/532/2023
27 квітня 2023 року м. Миргород
Суддя Миргородського міськрайонного суду Полтавської області Куцин В. М., розглянувши матеріали, які надійшли з Миргородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця селища Новий Світ Старобешівського району Донецької області, пенсіонера, місце проживання якого зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , РНОКПП не встановлено,
за ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 790552 від 24.04.2023, зазначено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення передбачене ч. 2 ст. 173-2 у АДРЕСА_2 .
Відповідно до положень ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, зокрема, вирішує питання, чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
З приєднаних матеріалів до протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що місцем вчинення адміністративного правопорушення є АДРЕСА_2 .
Розгляд справ за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, відповідно до ст. 276 КУпАП, не передбачає альтернативної підсудності.
Враховуючи дані обставини суд зазначає наступне.
Постановою Верховної Ради України від 17.07.2020 року № 807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» були утворені нові райони.
Зміна адміністративно-територіального устрою не означає автоматичної зміни системи судоустрою, адже згідно ст. 125 Конституції України та ст. 19 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» суд утворюється, реорганізовується і ліквідовується законом, проект якого вносить до Верховної Ради України Президент України після консультацій з Вищою радою правосуддя. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна визначеної цим Законом системи судоустрою, необхідність забезпечення доступності правосуддя, оптимізації видатків державного бюджету або зміна адміністративно-територіального устрою.
Цей же Закон, у ст. 21 визначає, що місцевими загальними судами є окружні суди, які утворюються в одному або декількох районах чи районах у містах, або у місті, або у районі (районах) і місті (містах).
Відповідно до п. 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
А відповідно до п. 3-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій та статус суддів» до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX.
Положення ч. 2 ст. 7 КУпАП вказують на те, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що дана справа не підсудна Миргородському міськрайонному суду Полтавської області, а є територіально підсудна Лубенському міськрайонному суду Полтавської області, так як справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення, дане правопорушення вчинене на території с. Новоорехівка, а с. Новооріхівка до проведення адміністративно - територіальної реформи перебувало у складі Лубенського району Полтавської області.
Враховуючи викладене та зважаючи на те, що місце вчинення адміністративного правопорушення знаходиться у межах територіальної юрисдикції Лубенського міськрайонного суду Полтавської області, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України "Про утворення та ліквідацію районів" від 17 липня 2020 року № 807-IX, дана справа Миргородському міськрайонному суду Полтавської області не підсудна, а тому матеріали справи підлягають поверненню до органу, який порушив адміністративне провадження для направлення за підсудністю.
Керуючись статтями 173-2, 276 КУпАП,-
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП (протокол про адміністративне правопорушення серії ВАВ № 790552 від 24.04.2023) повернути до Миргородського районного відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області (вул. Я. Усика, 34, м. Миргород, Полтавська область, 37600) для направлення за підсудністю.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Миргородського
міськрайонного суду В. М. Куцин