єдиний унікальний номер справи 531/243/23
номер провадження 1-кс/531/335/23
26 квітня 2023 року м. Карлівка
Слідчий суддя Карлівського районного суду Полтавської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 , по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022172070000032 внесеного до ЄРДР 01.06.2023 року за ознаками ч. 3 ст. 201-2 КК України, про доступ до речей і документів, -
Слідчий СВ ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів документів пов'язаних з прийомом та видачею гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам в період часу з 05.04.2022 року по 21.04.2023 року.
Просив зобов'язати посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 надати доступ до оригіналів документів, з можливістю їх вилучення у вказаний спосіб, негайно після пред'явлення ухвали до виконання.
Клопотання мотивував тим, що в провадженні СВ ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № № 42022172070000032 внесеного до ЄРДР 01.06.2023 року за ознаками ч. 3 ст. 201-2 КК України.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив.
Слідчий до суду не з'явився. Від нього в матеріалах, доданих до клопотання, містися заява про розгляд справи за його відсутності.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Вивчивши надані письмові докази, слідчий суддя доходить висновку про обґрунтованість клопотання з огляду на наступне.
З матеріалів клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів вбачається, що до поліції надійшло колективне звернення внутрішньо-переміщених осіб (далі ВПО), щодо систематичних порушень норм адміністративного права, громадської безпеки з боку організаторів видачі адресної гуманітарної допомоги для внутрішньо-переміщених осіб (далі -ВПО) на території Карлівської територіальної громади Полтавського району Полтавської області. Не всі категорії ВПО взагалі мають змогу отримати необхідну допомогу, в першу чергу, це стосується соціально-вразливих груп населення (матері з грудними дітками, пенсіонери, люди з інвалідністю і т.д.). Так, як на території громади, що знаходиться на відносно мирній території, яка прийняла для розміщення 4 000 офіційно зареєстрованих ВПО, створюються штучні черги на пункті видачі допомоги (від 6 до 8 годин очікування), за адресою: АДРЕСА_2 . На неодноразові звернення, у тому числі колективні, та раціональні пропозиції ВПО щодо покращення процесу міська влада не реагує (всі звернення були прийняті до розгляду виключно усно).
Після особистого прийому з заступником т.в.о. голови громади ОСОБА_4 , який відповідальний за напрямок соціального захисту населення громади, ним було винесено рішення про впровадження «гарячої телефонної лінії» для можливості отримання адресної допомоги для соціально-вразливих категорій населення. Станом на 30.05.2022 року, дана телефонна лінія не запрацювала.
Міська в лада провокує адміністративні правопорушення в громаді, а саме порушення комендантської години, оскільки допомоги постійно не вистачає, громадяни змушені приходити до пункту видачі допомоги все раніше і раніше, порушуючи громадський порядок не з власної волі, а з вимушених обставин, оскільки гуманітарна допомога для багатьох домогосподарств стала єдиною можливістю вижити. Кількість отриманої допомоги ніяк не взаємопов'язана з місцем у черзі. Кому, за яким принципом та категорійністю видаються певні групи допомоги, невідомо (в один і той же день видачі можна не отримати заявлену на офіційній сторінці міської ради у соціальній мережі Фейсбук, будучи першим у черзі і маючи весь затребуваний перелік документів, потім інша особа отримує п?ятою, а шоста знову не отримує). На систематичні прохання зробити процес прозорим та публікувати напередодні видачі вичерпний перелік допомоги та категорії осіб, що можуть отримати допомогу, яка наявна в обмеженій кількості, влада не реагує, що дає підставу припускати, що весь процес надання допомоги не є прозорим та законним. Якщо певні категорії допомоги присутні на складі пункту їх часто не видають, навіть за проханням, мотивація вам «не положено», на питання, яка саме категорія осіб має це отримати у кращому випадку відповіді немає.
На пункті систематично як у радянські часи працюють схеми: «для своїх», «з під поли», «чорний вхід», «по за чергочо», пункт працює з 9.00 та коли його відчинили 26.05.2022 о 09.03 у середині пункту у же були присутні 5 осіб ВПО з числа знайомих місцевих працівників, що отримали допомогу у повному об?ємі і це не були особи з числа вразливих соціальних категорій. Правопорушення породжені відсутністю організаційного процесу.
На підставі розпорядження №67 від 05.04.2022 секретаря ІНФОРМАЦІЯ_2 , т.в.о. міського голови ОСОБА_5 , сформовано штаб з прийому та видачі гуманітарної допомоги ВПО на території ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Враховуючи викладене керуючись вимогами ст. 2 КПК України виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що за адресою АДРЕСА_1 з можливістю вилучення оригіналів документів пов'язаних з прийомом та видачею гуманітарної допомоги ВПО в період часу з 05.04.2022 по 21.04.2023 роки.
Зазначена інформація у подальшому може бути використана з метою встановлення осіб, які підозрюються у вчиненні кримінального правопорушення.
Іншим способом отримати вказану інформацію неможливо, тому є обґрунтованим клопотання про надання тимчасового доступу до зазначених документів. Клопотання в цій частині підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.27, 107, 131, 132, 159-164, 309 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання слідчого СВ ВП №3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітана поліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42022172070000032 внесеного до ЄРДР 01.06.2023 року за ознаками ч. 3 ст. 201-2 КК України, про доступ до речей і документів - задовольнити.
1)надати дозвіл Слідчому СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_3 ;
2)старшому слідчому СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_6 ;
3)старшому слідчому СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області капітану поліції ОСОБА_7 ;
4)слідчому СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_8 ;
5)слідчому СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_9 ;
6)слідчому СВ ВП № 3 Полтавського РУП ГУНП в Полтавській області лейтенанту поліції ОСОБА_10 , на тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення оригіналів документів пов'язаних з прийомом та видачею гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам в період часу з 05.04.2022 року по 21.04.2023 року.
Зобов'язати посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 надати доступ до оригіналів документів, з можливістю їх вилучення у вказаний спосіб, негайно після пред'явлення ухвали до виконання.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення, тобто по 26 червня 2023 року включно.
Другий примірник оригіналу цієї ухвали та її копію для виконання вимог ч. 2 ст. 165 КПК України вручити слідчому органу досудового розслідування, яким ініційовано розгляд відповідного клопотання.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження з боку обвинувачення має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей.
Слідчий суддя ОСОБА_1