Єдиний унікальний номер 317/1150/23
Номер провадження 3/317/897/2023
24 квітня 2023 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Громова І.Б., розглянувши матеріал, який надійшов з Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій областіпро притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 , інші відомості суду не відомі,
за адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП,
У квітні 2023 року до Запорізького районного суду Запорізької області повторно надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ААД № 178832 від 26.02.2023 відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП, завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.
Згідно зі ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників.
Як вбачається з протоколу та доданих до нього матеріалів, місцем вчинення адміністративного правопорушення зазначено «м. Запоріжжя в районі буд. № 208 по пр-ту Соборний».
Відповідно до загальнодоступних відомостей, будинок АДРЕСА_2 відноситься до Вознесенівського району міста Запоріжжя.
Жодних посилань на вчинення адміністративного правопорушення на території Запорізького району Запорізької області протокол про адміністративне правопорушення не містить.
У даному випадку альтернативна підсудність в частині визначення місця розгляду вказаної справи про адміністративне правопорушення за ст. 124 КУпАП відносно ОСОБА_1 застосуванню не підлягає, оскільки правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП вчинено пішоходом, а не водієм, як це перебачено у ст. 276 КУпАП.
Відтак, проаналізувавши всі надані матеріали у сукупності, суддя приходить до висновку, що протокол про адміністративне правопорушення підлягає поверненню до органу, який його склав, для подальшого направлення за підсудністю, оскільки з протоколу та доданих до нього матеріалів не вбачається підсудність справи Запорізькому районному суду Запорізької області.
Керуючись ст.ст. 124, 276, 277, 278, 283, 284 КУпАП, суддя
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 124 КУпАП повернути до Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій областідля виконання вимог чинного законодавства, усунення недоліків та направлення за підсудністю.
Постанова апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя І.Б. Громова