Номер провадження: 33/813/621/23
Номер справи місцевого суду: 521/11501/22
Головуючий у першій інстанції Кузьменко Н. Л. Доповідач Батрак В. В.
28.04.2023 року м. Одеса
Одеський апеляційний суд під головуванням судді Батрака В.В., за участю: секретаря Чапенка В.С., представника Одеської митниці Державної митної служби України Терновського М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщення суду матеріали провадження за апеляційною скаргою представника Одеської митниці Державної митної служби України Анточ Н.О. на постанову Малиновського районного суду м. Одеси від 16 березня 2023 року, якою відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, РНОКПП НОМЕР_1 , працюючої на посаді керівника ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП» (код ЄДРПОУ 41696271), зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 ,
провадження по справі за ч. 1 ст. 483 МК України, закрито на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 0784/50000/22 від 20.05.2022 року, 30.05.2021 між ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», (код ЄДРПОУ 41696271) (Україна, 14004, Чернігівська обл., Деснянський р-н, пр-т Перемоги, буд. 139) в особі гр. ОСОБА_2 , та компанією «RED SAILS SP.Z.O.O.» (71-441 SZCZECIN, ZACHODNIOPOMORSKIE UL. CYFROWA, 6, POLAND) в особі гр. ОСОБА_3 було укладено контракт №MD-300520UA від 30.05.2021 року, щодо постачання товарів згідно інвойсів.
Протягом 2021 року до Одеської митниці декларантом ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП» гр. ОСОБА_2 , подані та зареєстровані митні декларації форми «ІМ 40 ДЕ» за №№:UA500150/2021/203373 від 10.09.2021 року; UA500150/2021/204526 від 28.09.2021 року; UA500150/2021/202854 від 28.08.2021 року; UA500150/2021/203446 від 11.09.2021 року; UA500150/2021/203383 від 10.09.2021 року; UA500150/2021/204593 від 29.09.2021 року; UA500150/2021/203752 від 17.09.2021 року; UA500150/2021/203104 від 03.09.2021 року; UA500150/2021/203307 від 09.09.2021 року; UA500150/2022/203629 від 15.09.2021 року; UA500150/2021/203023 від 01.09.2021 року; UA500150/2021/203705 від 16.09.2021 року; UA500150/2021/204607 від 29.09.2021 року; UA500150/2021/203427 від 10.09.2021 року; UA500150/2021/203407 від 10.09.2021 року; UA500150/2021/203806 від 17.09.2021 року; UA500150/2021/203113 від 03.09.2021 року; UA500150/2021/203720 від 16.09.2021 року; UA500150/2021/203712 від 16.09.2021 року, на загальну суму у 361 559,37 доларів США (9 651 666,75 гривень за курсом НБУ на день подачі митних декларацій), та були оформлені в Одеської митниці у митному в режимі імпорт та після митного оформлення за вказаними митними деклараціями «ІМ40ДЕ» випущені у вільний обіг.
Разом з митними деклараціями гр. ОСОБА_2 , як підстави для переміщення товару, митному органу були надані документи серед яких: контракт №MD-300520UA від 30.05.2021 року та інвойси компанії «RED SAILS SP.Z.O.O.» (Польська республіка) №№ 208-UA від 12.07.2021 року, 24-UA від 03.07.2021 року, 743-UA від 18.05.2021 року, 462-UA від 30.08.2021 року, 920-UA від 18.07.2021 року, 004-UA від 20.08.2021 року, 843-UA від 30.07.2021 року, 485-UA від 01.08.2021 року, 923-UA від 19.07.2021 року, 010-UA від 01.08.2021 року, 725-UA від 21.07.2021 року, 332-UA від 05.08.2021 року, 995-UA від 09.08.2021 року, 559-UA від 13.08.2021 року, 598-UA від 13.08.2021 року, 929-UA від 09.08.2021 року, 512-UA від 06.08.2021 року, 709-UA від 09.08.2021 року, 707-UA від 17.08.2021 року відповідно.
Відповідно до інформації, зазначеної у митних деклараціях та товаросупровідних документах встановлено, що продавцем товару є компанія «RED SAILS SP.Z.O.O.» (Польська республіка), а покупцем та одержувачем є ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», (код ЄДРПОУ 41696271) (Україна, 14004, Чернігівська обл., Деснянський р-н, пр-т Перемоги, буд. 139).
Разом з тим, з метою з'ясування питання про автентичність поданих митним органам України документів на зазначений товар через Департамент міжнародної взаємодії було направлено запит від 12.10.2021 року №26/26-04/11/155 до митних органів Польської Республіки.
23.02.2022 року до Одеської митниці листом Департаменту міжнародної взаємодії №26/26-04/7.10/628 від 23.02.2022 року надійшла відповідь Палати фіскальної адміністрації у Вроцлаві Республіки Польща від 26.01.2022 №0201-ІGM.541.1354.2022.2RML із наданням інформації, що компанія «RED SAILS SP.Z.O.O.» незареєстрована в Республіці Польща як учасник зовнішньоекономічної діяльності.
Таким чином, на переконання митного органу, під час здійснення митного контролю та митного оформлення товарів народного споживання, покупцем та одержувачем яких є ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», (код ЄДРПОУ 41696271) (Україна, 14004, Чернігівська обл., Деснянський р-н, пр-т Перемоги, буд. 139) в особі гр. ОСОБА_2 , яка як керівник підприємства: організує, визначає, формулює, планує, здійснює і координує діяльність підприємства, було вчинено дії, спрямовані на переміщення товарів на суму 361 559,37 доларів США (9 651 666,75 грн. за курсом НБУ на день подачі МД) через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання до митниці, як підстави для переміщення товарів, підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо продавця товарів.
Постановою Малиновського районного суду м. Одеси від 16.03.2023 року, провадження по справі за ч. 1 ст. 483 МК України відносно ОСОБА_2 закрито, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення.
Не погодившись з вищевказаною постановою суду першої інстанції представник Одеської митниці Державної митної служби України Анточ Н.О. подала на неї апеляційну скаргу, в якій просить оскаржувану постанову суду першої інстанції скасувати та постановити нову, якою ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України та накласти стягнення відповідно до санкції зазначеної статті.
Зокрема, апелянт зазначає про те, що згідно з п. 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 № 8 (зі змінами): «переміщення предметів із приховуванням від митного контролю - це їх переміщення через митний кордон України, у т.ч. шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи таких, що містять неправдиві дані».
Відповідно п. 6 цієї Постанови Пленуму, підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон.
Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів. Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів.
Незаконно одержаними слід визнавати документи, які особа отримала за відсутності законних підстав або з порушенням установленого порядку. Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Згідно з статтею 483 МК України, однією з ознак переміщення через митний кордон України товарів з приховуванням від митного контролю, є надання органу доходів і зборів, як підстав для переміщення товарів, документів, що містять неправдиві відомості щодо компанії продавця товарів.
Частиною 2 ст. 459 МК України передбачено, що суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи них підприємств.
Посадова особа підприємства - керівник та інші працівники підприємства (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за виконання вимог, встановлених законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України з питань митної справи.
Покупцем та одержувачем вказаного товару є ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», (код ЄДРПО 41696271) (Україна, 14004, Чернігівська обл., Деснянський р-н, пр-т Перемоги, буд. 139) в особі гр. ОСОБА_2 , яка як керівник підприємства: організує, визначає, формулює, планує, здійснює і координує діяльність підприємства.
Таким чином, директором ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», (код ЄДРПО 41696271) (Україна, 14004, Чернігівська обл., Деснянський р-н, пр-т Перемоги, буд. 139) в особі гр. ОСОБА_2 , були вчинені дії, спрямовані на переміщення товарів на суму 361 559,37 доларів США (9 651 666,75 грн. за курсом НБУ на день подачі МД) через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання до митниці, як підстави для переміщення товарів, підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо одержувача товару, чим вчинено порушення митних правил, передбачене ч. 1 ст. 483 МК України.
Заслухавши суддю-доповідача, представника Одеської митниці Державної митної служби України на підтримання доводів апеляційної скарги, вивчивши матеріали провадження, перевіривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до наступного.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 до суду не з'явилася, повідомлялась шляхом поштового відправлення повідомлення та шляхом виставлення відповідної інформації на офіційному сайті Одеського апеляційного суду в розділі «Список судових справ, призначених до розгляду», де були зазначені дата, час та місце розгляду справ.
Клопотання про відкладення судового засідання ОСОБА_2 не подавала, про причини неявки суд не повідомила.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП завданнями провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно ст. 486 МК України завданнями провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її з дотриманням вимог закону.
Статтею 487 МК України, передбачено, що провадження у справі про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 489 МК України при розгляді справи про порушення митних правил посадова особа зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
В силу ч. 1 ст. 1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Відповідно до ч. 1 ст. 495 КПК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Такі дані встановлюються:
1) протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів;
2) поясненнями свідків;
3) поясненнями особи, яка притягується до відповідальності;
4) висновком експерта;
5) іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Вимоги вищевказаних статей судом першої інстанції виконана в повному обсязі та за наслідками розгляду провадження ухвалене законне та обґрунтоване рішення.
Згідно ст. 491 МК України підставами для порушення справи про порушення митних правил є: 1) безпосереднє виявлення посадовими особами митного органу порушення митних правил; 2) офіційні письмові повідомлення про вчинення особою порушення митних правил, отримані від правоохоронних органів, а також органів, що проводять заходи офіційного контролю; 3) офіційні письмові повідомлення про вчинення порушення митних правил, отримані від митних та правоохоронних органів іноземних держав, а також від міжнародних організацій.
Як вбачається з матеріалів провадження, складаючи протокол про порушення митних правил у відношенні директора ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», (код ЄДРПО 41696271) ОСОБА_2 , за ч. 1 ст. 483 МК України, митний орган вважав, що керівник підприємства, як підставу для переміщення товарів, надала митному органу документи (без зазначення які саме документи), що містять неправдиві відомості щодо продавця цих товарів.
Підставою для наведеного висновку митний орган вказав інформацію, яка містилася у відповіді Палати фіскальної адміністрації у Вроцлаві Республіки Польща від 26.01.2022 №0201-ІGM.541.1354.2022.2RML із наданням інформації, що компанія «RED SAILS SP.Z.O.O.» незареєстрована в Республіці Польща як учасник зовнішньоекономічної діяльності.
Таким чином, митним органом ставиться у провину ОСОБА_2 (як керівнику ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП») вчинення порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України, а саме дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання до митниці, як підстави для переміщення товарів, документів, які містять неправдиві відомості щодо продавця товарів.
Відповідно до роз'яснень Пленуму Верховного Суду України у постанові «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правих» від 03.06.2005 року №8 в редакції постанови від 30.05.2008 року судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів. Підробленими треба вважати як фальшиві документи, так і справжні, до яких внесено неправдиві відомості чи окремі зміни, що перекручують зміст інформації щодо фактів, які ними посвідчуються, а також документи з підробленими підписами, відбитками печаток та штампів. Незаконно одержаними слід визнавати документи, які особа отримала за відсутності законних підстав або з порушенням установленого порядку. Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності (пункт 6 постанови).
Безпосереднім об'єктом посягання при вчиненні правопорушення, передбаченого статтею 483 МК України, є встановлений порядок переміщення товарів через митний кордон України.
Об'єктивною стороною правопорушення є активна поведінка (вчинок) особи, а саме: переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України із приховуванням від митного контролю за допомогою спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів чи способів, що утруднюють їх виявлення, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або зокрема, шляхом подання до митного органу України як підстави для переміщення товарів підроблених документів, які містять неправдиві дані, в тому числі щодо їх відправника та/або одержувача.
Суб'єктивна сторона вказаного правопорушення характеризується прямим умислом, тобто усвідомленням особою, яка вчинила правопорушення, характеру незаконного переміщення товарів через митну територію України шляхом їх приховування від митного контролю.
Зважаючи на викладене, суд першої інстанції прийшов до обґрунтованого висновку про те, що власник товару підлягає адміністративній відповідальності лише у тому випадку, коли він здійснював декларування товару або з метою приховування від митного контролю особисто вчиняв будь-які дії, що складають об'єктивну сторону такого порушення. При цьому таке діяння за суб'єктивною стороною характеризується прямим умислом на подання митному органу документів, що містять неправдиві дані.
Так, складаючи протокол про порушення митних правил відносно ОСОБА_2 , як керівника ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», митний орган вважав, що при переміщенні через митний кордон України товарів (текстильні вироби, рушники тощо) підприємство як підставу для переміщення товарів надало митному органу документи (без зазначення які саме документи), що містять неправдиві відомості щодо продавця цих товарів, а звідси - доказом переміщення через митний кордон України товарів з приховуванням від митного контролю.
При цьому, Одеською митницею при перевірці документів, поданих для митного оформлення товарів через митний кордон України на адресу ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», не було виявлено порушень митних правил, митні платежі були сплачені в повному обсязі, після чого відбувся випуск товарів у вільний обіг, що свідчить про правильність заявлених даних, адже інших доказів зворотного митницею не надано.
Згідно роз'яснень, наданих у п. 6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 03.06.2005 року № 8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил (зі змінами то доповненнями), підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів. Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Як вірно встановлено судом першої інстанції, обставини ввезення на митну територію України товарів, перелічених у протоколі про порушення митних правил № 0784/50000/22 за ч. 1 ст. 483 МК України, складеному 20 травня 2022 року у відношенні ОСОБА_2 , ніким не оспорюються, так само, як і відомості щодо відправників товарів, які є відмінними від продавця і які діють за дорученням продавця компанії «RED SAILS SP.Z.O.O.», зазначені у товаросупровідних документах, і відомості про них.
Надані в якості доказу вчинення ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, та надання митному органу, як підстави для переміщення товарів документів, які містять неправдиві дані стосовно продавця товарів, - відповідь Палати фіскальної адміністрації у Вроцлаві Республіки Польща від 26.01.2022 №0201-ІGM.541.1354.2022.2RML із наданням інформації, що компанія «RED SAILS SP.Z.O.O.» незареєстрована в Республіці Польща, як учасник зовнішньоекономічної діяльності, оскільки дані про те, що продавець товарів згідно із законодавством Республіки Польща повинен бути виключно суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності, не доведено.
Крім того, в наданих митним органам України документах, які є підставою для переміщення товарів через митний кордон України, компанія «RED SAILS SP.Z.O.O.» не зазначена відправником, а є лише продавцем.
Крім того, як вбачається матеріалів провадження 30.05.2021 року між ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», (код ЄДРПОУ 41696271) (Україна, 14004, Чернігівська обл., Деснянський р-н, пр-т Перемоги, буд. 139) в особі гр. ОСОБА_2 , та компанією «RED SAILS SP.Z.O.O.» (71-441 SZCZECIN, ZACHODNIOPOMORSKIE UL. CYFROWA, 6, POLAND) в особі гр. ОСОБА_3 було укладено контракт №MD-300520UA від 30.05.2021 року, щодо постачання товарів згідно інвойсів і саме на підставі цього контракту здійснювались всі відправки товарів через митні органи Республіки Польща та України.
Більш того, розрахунки між ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», як покупцем та компанією «RED SAILS SP.Z.O.O.» як продавцем, підтверджено платіжними документами, що містяться в матеріалах справи.
Отже, висновок митниці про неправдивість відомостей, що містяться в поданих ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», до митного контролю та оформлених разом з митними деклараціями, як підстави для переміщення товарів, не відповідає фактичним обставинам справи.
Відомостей, про визнання зовнішньоекономічного контракту №MD-300520UA від 30.05.2021 року, укладеного між компанією «RED SAILS SP.Z.O.O.» (Польща) та ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», недійсним, представником митниці не надавалось.
Крім того, органом митниці не конкретизовано в чому саме полягав умисел ОСОБА_2 на вчинення порушення митних правил та які переваги він мав на меті отримати в результаті вчинення таких дій.
Зважаючи на викладене, суд першої інстанції цілком обґрунтовано і мотивовано прийшов до висновку про те, що дії ОСОБА_2 , як керівника ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП», пов'язані з замовленням товару, укладання контракту на поставку товарів, були вчинені в рамках діючого законодавства, у зв'язку з чим контракт №MD-300520UA від 30.05.2021 року на момент здійснення митного оформлення товарів був дійсним, правомочним та таким, що підлягав виконанню.
Як вбачається з матеріалів провадження та апеляційної скарги представника митниці, лист-відповідь митних органів Республіки Польща про те, що компанія «RED SAILS SP.Z.O.O.» в Республіці Польща не зареєстрована, як учасник зовнішньоекономічної діяльності є єдиним доказом, на який посилається митний орган, як на доказ вини ОСОБА_2 щодо надання до митниці для переміщення товарів документів, які містять неправдиві дані.
Однак, ні зазначений лист-відповідь, а ні інші матеріали провадження не містять будь-яких відомостей чи належних доказів, які б беззаперечно вказували на те, що дії керівника ТОВ «МДК ТРЕЙДІНГ ГРУП» ОСОБА_2 були спрямовані на приховування від митного контролю шляхом подання митниці як підстави для переміщення через митний кордон України документів, що містять неправдиві відомості.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП розпочате провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Зважаючи на викладене апеляційна скарга представника митниці задоволенню не підлягає, а підстави для скасування оскаржуваної постанови суду першої інстанції - відсутні.
Керуючись ст. 243,467, 528 МК України, ст.ст.247, 294 КУпАП, апеляційний суд,
Апеляційну скаргу представника Одеської митниці Державної митної служби України Анточ Н.О., залишити без задоволення, а постанову Малиновського районного суду м. Одеси від 16 березня 2023 року, якою відносно ОСОБА_2 провадження по справі за ч. 1 ст. 483 МК України, закрито на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення без змін.
Постанова набирає законної сили негайно після її оголошення та скарженню в касаційному порядку не підлягає.
АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ В.В.БАТРАК