Рішення від 28.04.2023 по справі 227/712/23

28.04.2023 227/712/23

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 квітня 2023 року м. Добропілля

Добропільський міськрайонний суд Донецької області в складі:

головуючого судді Левченка А.М.,

за участю:

секретаря судового засідання Черкасової О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Добропілля за правилами спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, -

ВСТАНОВИВ

28 березня 2023 року, позивач, в інтересах якого діє адвокат Москалюк Т.В., звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , про розірвання шлюбу. В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що сторони перебувають у зареєстрованому шлюбі з 15 січня 2007 року, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 виданим виконкомом Білицької міської ради м. Добропілля Донецької області. Від шлюбу мають неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Позивач зазначає, що сторони мають різні погляди на сімейне життя, різні вподобання, внаслідок чого вони не підтримують сімейно-шлюбних стосунків, кожен з них має свій окремий бюджет, спільне господарство не ведеться, відповідач з березня 2022 року проживає окремо, сім'я повністю розпалася і її збереження стало неможливим. Збереження шлюбу суперечить як інтересам сторін, так і неповнолітніх дітей.

Позивач та представник позивача у судове засідання не з'явилися, від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за їх відсутністю, в якій позовні вимоги підтримують у повному обсязі.

Відповідач у судове засідання не з'явився, звернувся до суду із заявою про розгляд справи за його відсутністю, в якій повністю погоджується із позовними вимогами та не заперечує проти розірвання шлюбу.

Згідно ч. 1 ст. 223 ЦПК України неявка в судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.

Відповідно до ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, розглянувши цивільну справу в межах заявлених вимог, дослідивши матеріали справи і докази в їх сукупності, приходить до наступного висновку.

Судом встановлено, що 15 січня 2007 року між сторонами було укладено шлюб про що відділом реєстрації актів цивільного стану виконкому Білицької міської ради м. Добропілля Донецької області зроблено відповідний актовий запис № 1, що підтверджується копією свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_1 виданим виконкомом Білицької міської ради м. Добропілля Донецької області.

Віл шлюбу сторони мають неповнолітніх дітей:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 виданого виконкомом Білицької міської ради м. Добропілля Донецької області, 15 січня 2007 року;

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 виданого виконкомом Білицької міської ради м. Добропілля Донецької області, 07 вересня 2009 року;

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 виданого виконкомом Білицької міської ради м. Добропілля Донецької області, 08 лютого 2012 року.

Стаття 21 Сімейного Кодексу України визначає, що шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.

Згідно ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

Відповідно до ст. 56 СК України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини, примушення до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки встановлені законом.

Згідно частини 3 статті 105 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 Сімейного Кодексу України.

Статтею 110 Сімейного Кодексу України передбачено, що позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.

Відповідно до ст. 112 Сімейного Кодексу України, суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Отже, проаналізувавши наявні в матеріалах справи письмові докази, взявши до уваги фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Крім того, відповідач позовну заяву визнав в повному обсязі, при цьому судом вбачається наявність законних підстав для задоволення позову, оскільки визнання його відповідачем не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

Згідно ч. 2 ст. 114 Сімейного Кодексу України у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішенням суду про розірвання шлюбу.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Згідно ч.1 ст. 142 ЦПК України у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Позивачем при поданні позовної заяви сплачено 1073,60 грн судового збору (квитанція до платіжної інструкції на переказ готівки 0.0.2902947093.1 від 15 березня 2023 року), тому відповідно до вимог ст. 142 ЦПК України враховуючи, що відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі до початку судового розгляду по суті, 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову підлягають поверненню позивачу з державного бюджету.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 24, 105, 110, 112, 114, 115 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 12, 13, 27, 80, 141, 142, 206, 211, 258-259, 263, 265, 268, 273, 352, 354 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Розірвати шлюб, зареєстрований 15 січня 2007 року відділом Реєстрації актів цивільного стану виконкому Білицької міської ради м. Добропілля Донецької області, укладений між ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженцем міста Дніпродзержинськ Дніпропетровської області, громадянином України та ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , уродженкою селища Водянське Добропільського району Донецької області, громадянкою України, відповідний актовий запис № 1.

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_5 на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 , витрати по сплаті судового збору у розмірі 536,80 грн (п'ятсот тридцять шість гривень 80 копійок).

Повернути з державного бюджету ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 , 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову, згідно квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки 0.0.2902947093.1 від 15 березня 2023 року, що складає 536,80 грн (п'ятсот тридцять шість гривень 80 копійок).

Шлюб вважається припиненим у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.

На підставі ч. 2 ст. 115 СК України копію рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили, надіслати до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення, для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та проставлення відмітки в актовому записі про шлюб.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду, протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Відомості про учасників справи згідно п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України:

- позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , РНОКПП НОМЕР_6 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ;

- відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_5 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .

Суддя А.М. Левченко

28.04.2023

Попередній документ
110509470
Наступний документ
110509472
Інформація про рішення:
№ рішення: 110509471
№ справи: 227/712/23
Дата рішення: 28.04.2023
Дата публікації: 01.05.2023
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (28.04.2023)
Результат розгляду: заяву задоволено повністю
Дата надходження: 28.03.2023
Предмет позову: про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
28.04.2023 10:00 Добропільський міськрайонний суд Донецької області