Справа № 276/452/23
Провадження по справі № 3/276/327/23
25 квітня 2023 року смт. Хорошів
Суддя Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області Збаражський А.М. розглянувши матеріали справи про адміністративні правопорушення, які надійшли від відділення поліції №4 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт № НОМЕР_1 , орган що видав 1816 від 12.01.2022 року, ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , жителя АДРЕСА_1 , не працючого, за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
16.03.2023 та 13.04.2023 до Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області надійшли справи: №276/452/23, №276/602/23, №276/605/23 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 187 КУпАП. Вказані справи, відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями та протоколами передачі судової справи раніше визначеному складу суду, передані на розгляд судді Збаражському А.М.
Відповідно до статті 36 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
З врахуванням викладеного, суддя вважає за доцільне об'єднати, вказані справи.
Відповідно до розділу ІІІ п. 6 Інструкції з діловодства в місцевих та апеляційних судах, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України 20.08.2019 № 814 у разі об'єднання судових справ (матеріалів кримінального провадження) в одну їй присвоюється єдиний унікальний номер тієї з об'єднаних справ (матеріалів), яка надійшла до суду першою.
Таким чином, об'єднаній справі відносно ОСОБА_1 за частиною 2 статті 187 КУпАП необхідно присвоїти номер 276/452/23, провадження №3/276/327/23.
Постановою Володарсько - Волинського районного суду Житомирської області від 30.06.2022 року відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд терміном на один рік.
04.01.2023 року постановою Володарсько-Волинського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.187 КУпАП у виді штрафу в розмірі 10 ( десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 ( сто сімдесят) гривень.
Згідно протоколів, 21.02.2023 о 23 год. 47 хв., 17.03.2023 о 03 год. 02 хв., 24.03.2023 о 23 год. 52 хв. ОСОБА_1 , перебуваючи під адміністративним наглядом, був відсутній за місцем проживання, а саме в АДРЕСА_1 , чим порушив п.1 встановлених йому судом обмежень адміністративного нагляду.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ч. 2 ст. 187 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 були роз'яснені права та обов'язки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст.ст.10, 63 Конституції України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні адміністративних правопорушень передбачених ч.2 ст.187 КУпАП, не визнав та пояснив, що 21.02.2023, 17.03.2023, 24.03.2023 був вдома та спав, тому не чув, щоб хтось стукав у двері.
Дослідивши адміністративний матеріал, приходжу до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Частиною ч.2 ст.187 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду.
Відповідно до ст.9 КУпАП України адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до вимог ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст.280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення має бути з'ясовано, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності та інші обставини.
Судом встановлено, що відносно ОСОБА_1 03.03.2023 , 31.03.2023 року було складено протоколи про адміністративні правопорушення за порушення правил адміністративного нагляду, однак в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно був відсутній за місцем проживання 21.02.2023 о 23 год. 47 хв., 17.03.2023 о 03 год. 02 хв., 24.03.2023 о 23 год. 52 хв. До протоколу про адміністративні правопорушення не долучено пояснень свідків, не долучено матеріалів відеофіксації такої перевірки, а також доказів, які підтверджують факт перебування ОСОБА_1 в іншому місці, а не за місцем проживання.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Виходячи з вищевикладеного, аналізуючи всі обставини справи, враховуючи відсутність у матеріалах справи належних та допустимих доказів, які б давали підстави прийти до висновку про наявність складу адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 суд приходить до висновку, що в діях останнього відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачених ч. 2 ст. 187 КУпАП, а тому провадження в справі підлягає закриттю.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.7, 9, 247, 251, 280, 283, 284 КУпАП, -
Об'єднати в одне провадження справи №276/452/23, №276/602/23, №276/605/23 про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Об'єднаній справі присвоїти номер 276/452/23.
Провадження по справі про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.187 Кодексу України про адміністративні правопорушення закрити за відсутності в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду протягом 10 днів з дня винесення постанови через Володарсько-Волинський районний суд Житомирської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Збаражський А.М