Справа № 727/3542/23
Провадження № 3/727/1335/23
25 квітня 2023 року м. Чернівці
Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівці Калмикової Ю. О., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 140 КУпАП:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ,
1.Зміст наданого до суду протоколу, позиції учасників справи
1.1. Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 444061 від 04.04.2023, 10 березня 2023 року о 11 годині 45 хвилин м. Чернівці по вул. Чернишевського, 1, головний інженер Чернівецького міського Шепу ОСОБА_1 не вжив заходів щодо своєчасного закріплення дощеприймальної решітки, що призвело до пошкодження транспортного засобу «Mercedes Benz ML 2500», номерний знак НОМЕР_2 , під керуванням ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 . Внаслідок чого, автомобіль отримав механічні пошкодження передньої частини авто, чим порушив п. 1.5 ПДР України, за що передбачена відповідальність ч. 4 ст. 140 КУпАП.
1.2. ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, до суду надав письмову заяву, в якій просив слухати справу за його відсутністю, провину не визнав повністю.
2. Релевантні джерела права
2.1. Відповідно до ст. 245, 251, 252, 280, 283 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП) доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
2.2. Відповідно до диспозиції ч. 4 ст. 140 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність, зокрема, за порушення, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Відповідно до пункту 1.5 Правил дорожнього руху України дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків.
Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до положень статті 254 КУпАП основним документом, який фіксує юридичний факт адміністративного правопорушення, є протокол, вимоги до змісту якого встановлені статтею 256 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ААД № 444061 від 04.04.2023, ОСОБА_1 своїми діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст. 140 КУпАП. При цьому, у даному протоколі про адміністративне правопорушення відсутні відомості, а саме: не зазначено які саме норми і стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, порушені ОСОБА_1 , що перешкоджає об'єктивному розгляду даної справи, впливає на всебічність та об'єктивність правової оцінки факту та обставин вчинення адміністративного правопорушення, а також на правильність, обґрунтованість та справедливість застосування до правопорушника заходів адміністративного стягнення, та унеможливлює розгляд даного адміністративного матеріалу по суті.
На підставі викладеного та відповідно до ст. 256, 280 КУпАП матеріал у відношенні ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 140 КУпАП підлягає поверненню до Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для належного оформлення та усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст. 140, 256, 278, 283 КпАП України, суд
Повернути до Управління патрульної поліції в Чернівецькій області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України для належного оформлення адміністративний матеріал 727/3542/23 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 140 КУпАП ОСОБА_1 .
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ю. О. Калмикова